1. صفحه اصلی
 2. محله های تهران
 3. الهیه
الهیه

الهیه

الهیه یکی از محلات نام آشنای منطقه 1 تهران است. الهیه را به محله ای خوش آب و هوا و مرفه نشین می شناسند که در کنار محله هایی مانند تجریش ، امانیه ، زعفرانیه و محمودیه دارای محیطی بسیار خوب برای سکونت است. خیابان فرشته یا خیابان فیاضی را بهترین خیابان الهیه برای زندگی می شناسند. برج های الهیه مانند برج چناران و برج دوقلوی الهیه از بهترین برج های تهران هستند. الهیه از بهترین محلات تهران برای زندگی است و قیمت خانه در الهیه در زمره گرانترین محله های تهران قرار دارد.

الهیه کجاست؟

الهیه در جنوب میدان تجریش قرار دارد و از جنوب با بزرگراه مدرس و بزرگراه آیت الله صدر ، از شمال با محله تجریش و از غرب با خیابان ولیعصرو از شرق با خیابان شریعتی محدود شده است. الهیه با محله امانیه ، محله تجریش ، محله باغ فردوس ، محله قیطریه ، محله حکمت ، محله آرارات ، و محله زرگنده مجاورت دارد.

تاریخچه الهیه

الهیه در گذشته جزئی از منطقه زرگنده بود. الهیه در شمیرانات و جنوب محله تجریش قرار داشت و به همین دلیل دارای آب و هوای بسیار خوب و در کنار رود دره تجریش و دربند قرار داشت. این دسترسی مناسب به منابع آبی باعث شده بود باغات سرسبز فراوانی در الهیه وجود داشته باشد. نام قدیم الهیه خورآذین یا خلازیر بود. این منطقه در تملک محترم الدوله، همسر امین‌الدوله، بوده. در سال ۱۲۸۶ق. میرزا جعفر حکیم الهی در سه نوبت اقدام به خرید شش قطعه از زمین‌های خلازیر یا خورآذین کرد. میرزا جعفر حکیم الهی این زمین ها را از وراث میرزا حسین تجریشی و ملامحمدعلی تجریشی خریداری می‌کند و به همین دلیل این زمین ها به نام الهیه شناخته می شود.

دسترسی به الهیه

الهیه دارای دسترسی بسیار مناسبی است. الهیه از بزرگراه ایت الله صدر ، بزرگراه مدرس ، خیابان ولیعصر و خیابان شریعتی قابل دسترسی است. الهیه در مجاورت چهار بزرگراه بزرگ در شمال تهران قرار دارد. بزرگراه صدر ، بزرگراه نیایش، بزرگراه چمران و بزرگراه صدر از جمله بزرگراه هایی هستند که در این منطقه قرار دارند. همچنین الهیه در میان دو خیابان ولیعصر و خیابان شریعتی قرار دارد. این موقعیت منحصر به فرد بهترین دسترسی ها را برای الهیه ایجاد کرده است به نوعی که این محله به راحتی به بسیاری از مناطق مرکزی ، شمال عربی و شمال شرقی تهران دسترسی دارد.

حمل و نقل عمومی
الهیه از نظر حمل و نقل عمومی بسیار قوی است. در دو طرف این محله خیابان های ولیعصر و شریعتی هستند که بهترین دسترسی ها را به ناوگان اتوبوسرانی و خطوط بی آر تی اتوبوسرانی ایجاد کرده اند. این خطوط در کنار پایانه اتوبوسرانی چهارراه پارک وی و همچنین پایانه تاکسیرانی پارک وی شرایط بسیار مساعدی را برای استفاده ساکنین این محله و استفاده آن ها از حمل و نقل عمومی ایجاد کرده اند.

دسترسی الهیه با مترو
الهیه از جمله معدود محله های منطقه ۱ تهران است که دسترسی بسیار مناسبی به مترو دارد چرا که اغلب محله های منطقه ۱ تهران در داخل بافت های مسکونی محدود شده و دسترسی مستقیمی را به مترو ندارند اما الهیه با بهترین دسترسی ها به مترو از جمله محله های خوب از نظر حمل و نقل عمومی می به شمار می رود. ایستگاه های مترو الهیه در نزدیکترین فاصله به این محله هستند.

 • ایستگاه مترو قیطریه
 • ایستگاه مترو شهید صدر
 • ایستگاه مترو تجریش

خیابان‌های مهم الهیه

خیابان های الهیه جزو خیابان های مشهور تهران هستند. برخی از این خیابان ها جزو گرانترین خیابان های شهر تهران است. نام برخی از خیابان های الهیه نیز گویای واقعیت تاریخی الهیه است. خیابان بصیر الدوله ، خیابان مشار الدوله و خیابان امین الدوله از این دست است.
خیابان فرشته
خیابان الهیه
خیابان پارسا
خیابان تختی (ژاله سابق)
خیابان صحرا (شکوفنده سابق)
خیابان واثق نوری
خیابان شاهد و دشت یار (خسروانی سابق)
خیابان چناران
خیابان سروستان
خیابان مهدیه (اسفندیاری سابق)
خیابان خزر (بصیرالدوله سابق)

خیابان کامران (گلناز سابق)
احمد لطیفی (شقایق سابق)
خیابان مبشر (مشارالملک سابق)
خیابان کوهیار (نامدار سابق)
خیابان مریم
خیابان آقابزرگی (امین الدوله سابق)
خیابان جردن
نمازی (مهران سابق)
خیابان شریفی منش (بوستان سابق)
خیابان بوسنی و هرزگوین (امیرتیمور سابق)

برج های الهیه

برج های لوکس الهیه در سطح تهران بسیار مشهورند. برج های لاکچری در الهیه هر کدام جزو برج های لوکس تهران هستند که نام و نشان آن ها در تهران سرآمد است. برخی از این برج ها جزو گرانترین برج های تهران هستند که خرید و فروش برج های الهیه را به یکی از جذاب ترین بخش های کار بهترین مشاوران املاک الهیه تبدیل کرده است. امکانات برج های الهیه زبانزد برج نشینان تهران است. محله الهیه به دلیل وجود همین برج ها جزو گران ترین محلات تهران به شمار می رود. از جمله بخش های جذاب خرید خانه در الهیه خرید پنت هاوس در الهیه است. پنت هاوس های برج های لوکس الهیه یکی از بهترین گزینه های خرید پنت هاوس در الهیه و یا اجاره پنت هاوس در الهیه هستند.

برج چناران

مجتمع چناران پارک رزیدنس یکی از برج های لوکس الهیه است. این برج جزو گرانترین برج های تهران است که رنج قیمت در این برج جزو بالاترین رنج های قیمتی در خرید و فروش برج های لوکس در تهران است. طبق ادعای سازندگان برج چناران رزیدنس ، این برج با بالاترین امکانات روز طراحی و ساخته شده است. در ساخت و طراحی برج چناران رزیدنس از بهترین متریال استفاده شده است. برج چناران رزیدنس در قطعه زمینی به مساحت 8000 متر مربع ساخته شده است. آپارتمان های برج چناران رزیدنس از 260 الی 560 متر مربع هستند و طبقات بالای این برج به پنت هاوس های برج چناران رزیدنس اختصاص دارد.

برج دوقلوی الهیه

برج های دوقلوی الهیه نیز از جمله برج های لوکس تهران هستند. برج های دوقلوی الهیه ، در زمینی به متراژ 3500 متر مربع ساخته شده است. برج های دوقلوی الهیه نیز جزو برج های لوکس تهران هستند که از نظر قیمتی در بالاترین رنج های قیمتی آپارتمان در تهران هستند. این برج ها دارای بالاترین امکانات و متریال هستند و در ساخت آن ها سطح امنیتی بالایی در نظر گرفته شده است. متراژ برج های دوقلوی الهیه از 145 تا 345 متر ، متغیر است و البته در پنت هاوس های برج های دوقلو این متراژ به 700 تا 1000 متر نیز می رسد. این برج ها یکی از بهترین پیشنهادها برای خرید خانه لوکس در تهران است.

برج مسکونی الهیه
برج نگین
برج بیژن

خرید خانه در الهیه

قیمت خانه در الهیه نسبت به سطح متوسط تهران بسیار بالاتر است. خرید و فروش خانه و آپارتمان در الهیه جزو گرانترین محلات تهران به شمار می رود و بسیار پر رونق است. محله الهیه به دلیل امکانات و دسترسی های بسیار مناسب به بهترین نقاط تهران از جمله مراکز خرید تهران ، بهترین اماکن تفریحی و گردشگری تهران ، از جمله بازار تجریش ، کاخ سعد آباد ، محله تجریش ، امامزاده صالح تجریش ، باغ فردوس ، باغ موزه هنر ایرانی و بسیاری از این اماکن و همچنین آب و هوای بسیار مطلوب و امکانات رفاهی مناسب در این محله ، بسیار پر تقاضا است. از سویی دیگر این محله دارای برند معتبری در املاک است و نام این محله بر روی هر نوع ملکی می تواند قیمت آن ملک را دوچندان کند.

جاهای دیدنی الهیه

باغ فردوس

موزه سینمای ایران در عمارت باغ فردوس مهمترین حای دیدنی باغ فردوس است. موزه سینما جزو بهترین مکان های تفریحی و گردشگری تهران است. موزه سینمای ایران در عمارتی وجود دارد که به دستور محمد شاه قاجار ساخته شد. این عمارت زیبا که به نام عمارت باغ فردوس نیز مشهور است و محله باغ فردوس نیز از روی نام این عمارت گرفته شده است ، قرار دارد.

موزه دکتر حسابی

موزه دکتر حسابی نیز از جمله بهترین مکان های تفریحی و گردشگری تهران است که در الهیه قرار دارد. موزه دکتر حسابی در طبقه سوم منزل شخصی وی قرار دارد. موزه دکتر حسابی از جمله موزه های به نام تهران است. منزل دکتر حسابی در سال 1310 ساخته شد و به دلیل خدمات ارزنده دکتر حسابی در زمان حیات ، پس از مرگ ایشان ، تبدیل به موزه دکتر حسابی شد.

باغ موزه هنر ایرانی

باغ موزه هنر ایرانی از جمله بهترین مکان های تفریحی و گردشگری تهران است که در الهیه قرار دارد. باغ موزه هنر ایرانی نمادی از یک باغ ایرانی است که تبدیل به موزه هنرهای ایرانی شد و در ماکت بسیاری از بناهای باشکوه ایرانی مانند گنبد قابوس ، چهل ستون ، شمس العماره و باغ فین کاشان در آن قرار دارد.

بهترین جای الهیه

خیابان فرشته الهیه

خیابان فرشته الهیه بدون شک یکی از بهترین جاهای الهیه است. خیابان فرشته معتبرترین برند این محله است که بسیاری از خانه های لوکس الهیه در این خیابان قرار دارد. آپارتمان های خیابان فرشته جزو آپارتمان های لوکس شهر تهران هستند. کمتر خیابانی را در تهران می توان یافت که در شهرت به لوکس بودن بتواند با خیابان فرشته رقابت کند. نام کنونی خیابان فرشته به نام خیابان فیاضی تغییر نام داده است ، اما باید توجه داشت که قاطبه تهرانی ها ، این خیابان را با نام قدیم خود و نام خیابان فرشته می شناسند. خیابان فرشته در جنوب الهیه قرار دارد. دسترسی خیابان فرشته از خیابان ولیعصر امکانپذیر است و از خیابان های فرشته می توان به خیابان چناران و خیابان مریم شرقی و خیابان مریم غربی نام برد. برج های فرشته جزو لوکس ترین و بهترین برج های تهران هستند. برج پارمیس فرشته از زیباترین برج های فرشته است. پنت هاوس های فرشته نیز از مشهورترین پنت هاوس های تهران هستند. پنت هاوس های فرشته و برج های فرشته جزو گرانترین املاک مسکونی شهر تهران هستند.

خیابان چناران
خیابان چناران الهیه یکی از بهترین خیابان های این محله است. خیابان چناران به دلیل وجود برج چناران رزیدنس در آن تبذیل به یکی از خیابان های شناخته شده الهیه شده است و دارای موقعیت بسیار ممتازی در این منطقه است. خیابان چناران الهیه از فرعی های خیابان فرشته الهیه است و به همین دلیل این خیابان نیز در زمره بهترین جای الهیه قرار می گیرد.

خیابان گلنار
خیابان گلنار الهیه ، خیابانی است که برج های دوقلوی الهیه در این خیابان قرار گرفته است و جزو بهترین جای الهیه است. خرید خانه در این خیابان نیز دارای شرایط دشواری است و خیابان گلنار از خیابان های مجاور خود گرانتر است.

سفارتخانه های الهیه

الهیه به دلیل آب و هوای خوب و مطلوب محل سفارتخانه ها و باغ سفارتخانه ها است.
سفارتخانه‌ سوئیس
سفارتخانه دانمارک
سفارتخانه بلژیک
سفارتخانه فنلاند
سفارتخانه مالزی
سفارتخانه مصر
باغ سفارت روسیه
باغ سفارت آلمان
باغ سفارت ترکیه
مراکز خرید الهیه
الهیه محل گشت و گذار در مراکز خرید تهران است. بسیاری از پاساژ های بزرگ تهران و ولکس ترین مراکز خرید تهران در الهیه قرار دارند.

مرکز خرید فرشته در خیابان فرشته

مجتمع تجاری اداری مدرن الهیه
بوتیک مال ملل
مرکز خرید سام سنتر
مرکز خرید کویین سنتر

مراکز درمانی الهیه

بیمارستان اختر
بیمارستان اختر بزرگترین مرکز درمانی الهیه است.
آدرس و شماره تماس بیمارستان اختر
تهران الهیه خ شریفی منش بیمارستان اختر
02122001072

کلینیک درمانی و مرکز جراحی سینا
آدرس
تهران، تجریش ، خیابان آفریقا ،خیابان گلنار ،خیابان ماهرو

کلینیک درمانی مانی جمالی
آدرس
تهران، باغ فردوس، خیابان بیدار
02122044625

بوستان های الهیه

بوستان آقا بزرگی
بوستان جبهه
دسترسی به مترو
ایستگاه مترو قیطریه
ایستگاه مترو شهید صدر

شرایط زندگی در الهیه

زندگی در الهیه شرایط منحصر به فرد خود را دارد. باید گفت که الهیه یکی از لوکس ترین محله های تهران است و سازه ها و برج ها و پنت هاوس های الهیه در شمار بهترین های تهران هستند. کمتر جایی را در تهران می توان یافت که مانند الهیه تا بدین حد دارای برج ها و پنت هاوس های لوکس باشد. مراکز خرید الهیه جزو بهترین مراکز خرید تهران هستند و همچنین مراکز خرید اطراف الهیه نیز از بهترین های تهران هستند. محله های اطراف الهیه مانند محله زعفرانیه، محله تجریش، محله قیطریه، دزاشیب و محله جردن از لوکس ترین محله های تهران بوده و تمامی این محله ها دارای امکانات بسیار خوبی برای زندگی هستند.

حمل و نقل عمومی و مترو الهیه در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و می تواند به راحتی در دسترس باشد و این موضوع در کنار باقی موارد همگی از جمله مزایای زندگی در الهیه هستند. اما ، الهیه نیز مانند بسیاری از محله های تهران دارای نقاط ضعف خاص خود برای زندگی است. از نقاط ضعف الهیه برای زندگی می توان به ترافیک بسیار شدید بزرگراه های الهیه در ساعات ترافیک نام برد. چهارراه پارک وی ، بزرگراه چمران و بزرگراه مدرس سنگین ترین این ترافیک ها را در خود دارند. این ترافیک سنگین مشکل آلودگی شدید هوا را در فصول سرد سال به همراه دارد و مشکل جای پارک خودرو را به مشکلات الهیه اضافه می کند. یکی از نکاتی که در مورد الهیه وجود دارد ، موضوع تعیین حدود و ثغور الهیه است.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید ، این محله دارای حدود ثغور مشخصی نیست و حدود و ثغور این محله معمولا با محله های باغ فردوس و محله تجریش در بخش های شمالی آن در پرده ای از ابهام قرار دارد. ساخت و ساز بیش از حد و بارگذاری سنگین ، تراکم ساختمانی را در این محله از مرز مجاز آن فراتر برده و محله الهیه را دچار مشکلات بسیار زیادی کرده است. تمامی موارد فوق از نکات مثبت و منفی الهیه هستند که باید این موارد را برای خرید خانه در الهیه و سکونت در این محله در نظر گرفت.

قیمت خانه در الهیه

قیمت خانه در الهیه در زمره گرانترین محله های تهران قرار می گیرد. الهیه در مجاورت گرانترین محله های تهران قرار دارد و برج ها و پنت هاوس های الهیه ، به این محله جلوه ای خاص بخشیده اند. وجود این سازه های لوکس و تقاضای سنگین برای خرید خانه در الهیه بر روی قیمت خانه در الهیه و قیمت آپارتمان در الهیه تاثیر مستقیمی داشته است به نوعی که به جرات می توان گفت که قیمت املاک الهیه جزو ده محله برتر تهران از نظر قیمت خانه و آپارتمان قرار گرفته است.

5/5 - (4 امتیاز)
محله شاهین
محله جوادیه

پست های مرتبط

7 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • بهترین برج الهیه کدوم برجه ؟ خیلیا معتقدند که برج چناران بهترین برج الهیه است و خیلیا اعتقاد دارند برج دوقلوی الهیه بهترین برج الهیه است

  پاسخ
 • برج چناران الهیه با اختلاف بهترین برج الهیه است. البته هر کس اعتقاد خودشو داره اما برج چناران الهیه امکانات و دسترسی بهتری داره. وقتی ما صحبت از بهترین برج الهیه می کنیم باید رو شاخصه ها صحبت کنیم

  پاسخ
 • واقعا شهرداری چطور به خودش اجازه میده تو هر خیابونی اجازه بده این همه برج بسازن
  برج های الهیه به حق و حقوق مردم ظلم کرده

  پاسخ
 • اینکه می گن تو الهیه تهران خیابان فرشته ، بهترین خیابان الهیه است درسته . مگه خیابان فرشته تو الهیه چی داره که همیشه ازش به عنوان بهترین خیابان الهیه تهران اسم می برن

  پاسخ
 • سلام
  خیابان فرشته الهیه اولا دسترسی خیلی خوبی به خیابان ولیعصر و چهار راه پارک وی داره. موضوع بعدی اینه که خیابان فرشته الهیه نزدیک خیابان جردن هستش و موضوع بعد اینکه خیلی از ساختمان های لوکس و برجهای الهیه تو خیابان فرشته الهیه هستن

  پاسخ
 • چرا کسی نیست که از باغات الهیه حرف بزنه. تمام باغات الهیه از بین رفتن‌ . اگه همین باغ فردوس هم نمونده بود دیگه باغی تو الهیه باقی نمونده بود. جای همه باغات الهیه رو برج و آپارتمان گرفته. تو الهیه دیگه جای نفس کشیدن نیست

  پاسخ
 • مشکل که فقط از بین رفتن باغات الهیه نیست. من نمی دونم چرا تو هر سایتی نوشتن الهیه منطقه ای خوش آب و هوا !!!! مردم دارن تو این ترافیک و آلودگی تو بزرگراه مدرس و چهار راه پارک وی خفه می شن اونوقت وبسایت ها می نویسن شرایط زندگی در الهیه بهترینه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست