الهیه یکی از محلات نام آشنای منطقه 1 تهران است. الهیه را به محله ای خوش آب و هوا و مرفه نشین می شناسند که در کنار محله هایی مانند تجریش ، امانیه ، زعفرانیه و محمودیه دارای محیطی بسار خوب برای سکونت است.

الهیه کجا است

الهیه در جنوب میدان تجریش قرار دارد و از جنوب با بزرگراه مدرس و بزرگراه آیت الله صدر ، از شمال با محله تجریش و از غرب با خیابان ولیعصرو از شرق با خیابان شریعتی محدود شده است. الهیه با محله امانیه ، محله تجریش ، محله باغ فردوس ، محله قیطریه ، محله حکمت ، محله آرارات ، و محله زرگنده مجاورت دارد.

تاریخچه الهیه

الهیه در گذشته جزئی از منطقه زرگنده بود. الهیه در شمیرانات و جنوب محله تجریش قرار داشت و به همین دلیل دارای آب و هوای بسیار خوب و در کنار رود دره تجریش و دربند قرار داشت. این دسترسی مناسب به منابع آبی باعث شده بود باغات سرسبز فراوانی در الهیه وجود داشته باشد. نام قدیم الهیه خورآذین یا خلازیر بود. این منطقه در تملک محترم الدوله، همسر امین‌الدوله، بوده. در سال ۱۲۸۶ق. میرزا جعفر حکیم الهی در سه نوبت اقدام به خرید شش قطعه از زمین‌های خلازیر یا خورآذین کرد. میرزا جعفر حکیم الهی این زمین ها را از وراث میرزا حسین تجریشی و ملامحمدعلی تجریشی خریداری می‌کند و به همین دلیل این زمین ها به نام الهیه شناخته می شود.

دسترسی به الهیه

الهیه دارای دسترسی بسیار مناسبی است. الهیه از بزرگراه ایت الله صدر ، بزرگراه مدرس ، خیابان ولیعصر و خیابان شریعتی قابل دسترسی است.
دسترسی الهیه با مترو
ایستگاه مترو قیطریه
ایستگاه مترو شهید صدر
ایستگاه مترو تجریش

خیابان‌های مهم الهیه

خیابان های الهیه جزو خیابان های مشهور تهران هستند. برخی از این خیابان ها جزو گرانترین خیابان های شهر تهران است. نام برخی از خیابان های الهیه نیز گویای واقعیت تاریخی الهیه است. خیابان بصیر الدوله ، خیابان مشار الدوله و خیابان امین الدوله از این دست است.
خیابان فرشته
خیابان الهیه
خیابان پارسا
خیابان تختی (ژاله سابق)
خیابان صحرا (شکوفنده سابق)
خیابان واثق نوری
خیابان شاهد و دشت یار (خسروانی سابق)
خیابان چناران
خیابان سروستان
خیابان مهدیه (اسفندیاری سابق)
خیابان خزر (بصیرالدوله سابق)

خیابان کامران (گلناز سابق)
احمد لطیفی (شقایق سابق)
خیابان مبشر (مشارالملک سابق)
خیابان کوهیار (نامدار سابق)
خیابان مریم
خیابان آقابزرگی (امین الدوله سابق)
خیابان جردن
نمازی (مهران سابق)
خیابان شریفی منش (بوستان سابق)
خیابان بوسنی و هرزگوین (امیرتیمور سابق)

برج های الهیه

برج های لوکس الهیه در سطح تهران بسیار مشهورند. برج های لاکچری در الهیه هر کدام جزو برج های لوکس تهران هستند که نام و نشان آن ها در تهران سرآمد است. برخی از این برج ها جزو گرانترین برج های تهران هستند که خرید و فروش برج های الهیه را به یکی از جذاب ترین بخش های کار بهترین مشاوران املاک الهیه تبدیل کرده است. امکانات برج های الهیه زبانزد برج نشینان تهران است. محله الهیه به دلیل وجود همین برج ها جزو گران ترین محلات تهران به شمار می رود. از جمله بخش های جذاب خرید خانه در الهیه خرید پنت هاوس در الهیه است. پنت هاوس های برج های لوکس الهیه یکی از بهترین گزینه های خرید پنت هاوس در الهیه و یا اجاره پنت هاوس در الهیه هستند.

برج چناران

مجتمع چناران پارک رزیدنس یکی از برج های لوکس الهیه است. این برج جزو گرانترین برج های تهران است که رنج قیمت در این برج جزو بالاترین رنج های قیمتی در خرید و فروش برج های لوکس در تهران است. طبق ادعای سازندگان برج چناران رزیدنس ، این برج با بالاترین امکانات روز طراحی و ساخته شده است. در ساخت و طراحی برج چناران رزیدنس از بهترین متریال استفاده شده است. برج چناران رزیدنس در قطعه زمینی به مساحت 8000 متر مربع ساخته شده است. آپارتمان های برج چناران رزیدنس از 260 الی 560 متر مربع هستند و طبقات بالای این برج به پنت هاوس های برج چناران رزیدنس اختصاص دارد.

برج دوقلوی الهیه

برج های دوقلوی الهیه نیز از جمله برج های لوکس تهران هستند. برج های دوقلوی الهیه ، در زمینی به متراژ 3500 متر مربع ساخته شده است. برج های دوقلوی الهیه نیز جزو برج های لوکس تهران هستند که از نظر قیمتی در بالاترین رنج های قیمتی آپارتمان در تهران هستند. این برج ها دارای بالاترین امکانات و متریال هستند و در ساخت آن ها سطح امنیتی بالایی در نظر گرفته شده است. متراژ برج های دوقلوی الهیه از 145 تا 345 متر ، متغیر است و البته در پنت هاوس های برج های دوقلو این متراژ به 700 تا 1000 متر نیز می رسد. این برج ها یکی از بهترین پیشنهادها برای خرید خانه لوکس در تهران است.

برج مسکونی الهیه
برج نگین
برج بیژن

خرید خانه در الهیه

قیمت خانه در الهیه نسبت به سطح متوسط تهران بسیار بالاتر است. خرید و فروش خانه و آپارتمان در الهیه جزو گرانترین محلات تهران به شمار می رود و بسیار پر رونق است. محله الهیه به دلیل امکانات و دسترسی های بسیار مناسب به بهترین نقاط تهران از جمله مراکز خرید تهران ، بهترین اماکن تفریحی و گردشگری تهران ، از جمله بازار تجریش ، کاخ سعد آباد ، محله تجریش ، امامزاده صالح تجریش ، باغ فردوس ، باغ موزه هنر ایرانی و بسیاری از این اماکن و همچنین آب و هوای بسیار مطلوب و امکانات رفاهی مناسب در این محله ، بسیار پر تقاضا است. از سویی دیگر این محله دارای برند معتبری در املاک است و نام این محله بر روی هر نوع ملکی می تواند قیمت آن ملک را دوچندان کند.

جاهای دیدنی الهیه

باغ فردوس

موزه سینمای ایران در عمارت باغ فردوس مهمترین حای دیدنی باغ فردوس است. موزه سینما جزو بهترین مکان های تفریحی و گردشگری تهران است. موزه سینمای ایران در عمارتی وجود دارد که به دستور محمد شاه قاجار ساخته شد. این عمارت زیبا که به نام عمارت باغ فردوس نیز مشهور است و محله باغ فردوس نیز از روی نام این عمارت گرفته شده است ، قرار دارد.

موزه دکتر حسابی

موزه دکتر حسابی نیز از جمله بهترین مکان های تفریحی و گردشگری تهران است که در الهیه قرار دارد. موزه دکتر حسابی در طبقه سوم منزل شخصی وی قرار دارد. موزه دکتر حسابی از جمله موزه های به نام تهران است. منزل دکتر حسابی در سال 1310 ساخته شد و به دلیل خدمات ارزنده دکتر حسابی در زمان حیات ، پس از مرگ ایشان ، تبدیل به موزه دکتر حسابی شد.

باغ موزه هنر ایرانی

باغ موزه هنر ایرانی از جمله بهترین مکان های تفریحی و گردشگری تهران است که در الهیه قرار دارد. باغ موزه هنر ایرانی نمادی از یک باغ ایرانی است که تبدیل به موزه هنرهای ایرانی شد و در ماکت بسیاری از بناهای باشکوه ایرانی مانند گنبد قابوس ، چهل ستون ، شمس العماره و باغ فین کاشان در آن قرار دارد.

بهترین جای الهیه

خیابان فرشته الهیه

خیابان فرشته الهیه بدون شک یکی از بهترین جاهای الهیه است. خیابان فرشته معتبرترین برند این محله است که بسیاری از خانه های لوکس الهیه در این خیابان قرار دارد. آپارتمان های خیابان فرشته جزو آپارتمان های لوکس شهر تهران هستند.

خیابان چناران
خیابان چناران الهیه یکی از بهترین خیابان های این محله است. خیابان چناران به دلیل وجود برج چناران رزیدنس در آن تبذیل به یکی از خیابان های شناخته شده الهیه شده است و دارای موقعیت بسیار ممتازی در این منطقه است.

خیابان گلنار
خیابان گلنار الهیه ، خیابانی است که برج های دوقلوی الهیه در این خیابان قرار گرفته است و جزو بهترین جای الهیه است. خرید خانه در این خیابان نیز دارای شرایط دشواری است و خیابان گلنار از خیابان های مجاور خود گرانتر است.

سفارتخانه های الهیه

الهیه به دلیل آب و هوای خوب و مطلوب محل سفارتخانه ها و باغ سفارتخانه ها است.
سفارتخانه‌ سوئیس
سفارتخانه دانمارک
سفارتخانه بلژیک
سفارتخانه فنلاند
سفارتخانه مالزی
سفارتخانه مصر
باغ سفارت روسیه
باغ سفارت آلمان
باغ سفارت ترکیه
مراکز خرید الهیه
الهیه محل گشت و گذار در مراکز خرید تهران است. بسیاری از پاساژ های بزرگ تهران و ولکس ترین مراکز خرید تهران در الهیه قرار دارند.

مرکز خرید فرشته در خیابان فرشته

مجتمع تجاری اداری مدرن الهیه
بوتیک مال ملل
مرکز خرید سام سنتر
مرکز خرید کویین سنتر

مراکز درمانی الهیه

بیمارستان اختر
بیمارستان اختر بزرگترین مرکز درمانی الهیه است.
آدرس و شماره تماس بیمارستان اختر
تهران الهیه خ شریفی منش بیمارستان اختر
02122001072

کلینیک درمانی و مرکز جراحی سینا
آدرس
تهران، تجریش ، خیابان آفریقا ،خیابان گلنار ،خیابان ماهرو

کلینیک درمانی مانی جمالی
آدرس
تهران، باغ فردوس، خیابان بیدار
02122044625

بوستان های الهیه

بوستان آقا بزرگی
بوستان جبهه
دسترسی به مترو
ایستگاه مترو قیطریه
ایستگاه مترو شهید صدر

محله شاهین
محله جوادیه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست