1. صفحه اصلی
  2. محله های تهران
  3. بلوار اباذر
بلوار اباذر

بلوار اباذر

محله اباذر در منطقه 5 تهران قرار دارد. محله اباذر به همراه خیابان بهنام و محله کوی مهران دارای یک بافت بوده و قدیم ترها این محله و خیابان ها یک محله واحد را تشکیل می دادند ، اما امروزه این منطقه به دو محله بهنام و محله کوی مهران تقسیم شده است. ما در این نوشته قصد داریم محله اباذر ، محله کوی مهران و خیابان بهنام را به شما معرفی کنیم.

تاریخچه محله اباذر

محله اباذر از محلاتی است که در گذشته جزو منطقه صادقیه و باغ فیض بود. محله اباذر در دهه 30 با ساخت و سازهای محله صادقیه شروع به رشد و توسعه کرد. احداث بزرگراه اشرفی اصفهانی در دهه چهل محله اباذر را در دسترس ساخت و ساز ها قرار داد و این محله نیز مانند باقی مناطق صادقیه به دلیل آب و هوای خوب و دسترسی مناسب آن به مناطق غربی تهران ، شروع به رشد و توسعه کرد. خیابان ایت الله کاشانی نیز در رشد و توسعه محله اباذر نقش موثری داشت. توسعه محله اباذر تا جایی پیش رفت که این محله به همراه مهران و بهنام امروزه جزو بهترین محلات منطقه 5 تهران هستند.

محله اباذر منطقه 5 تهران کجا است

محله اباذر منطقه 5 تهران محله ای است که بین محله صادقیه ، محله باغ فیض ، محله مرزداران ، محله فردوس و محله کوی مهران قرار دارد. محله اباذر از شمال با خیابان قهرودی، بزرگراه حکیم و بزرگراه اشرفی اصفهانی، از جنوب با خیابان آیت الله کاشانی ، از شرق با خیابان فلکه دوم صادقیه و از غرب با بلوار اباذر و خیابان فهیمی محدود شده است.

دسترسی به محله اباذر

محله اباذر در میان بزرگراه اشرفی اصفهانی ، خیابان آیت الله کاشانی و بزگراه حکیم قرار داشته و به همین دلیل دارای موقعیت و دسترسی بسیار مناسبی است.

خیابانهای معروف محله اباذر

خیابان پیامبر شرقی
خیابان پیامبر شرقی یکی از معروفترین خیابان های بلوار اباذر است. خیابان پیامبر شرقی از بزرگراه اشرفی اصفهانی آغاز شده و تا انتهای خیابان بهنام و محله کوی مهران در تقاطع بزرگراه حکیم قرار دارد.

بلوار اباذر
بلوار اباذر معروفترین بلوار محله اباذر است که نام این محله هم از نام بلوار اباذر گرفته شده است. بلوار اباذر از خیابان آیت الله کاشانی آغاز شده و تا بزرگراه حکیم امتداد دارد.

خیابان اسکندر زاده
خیابان اسکندر زاده از خیابان های معروف محله اباذر است که خیابان پیامبر شرقی را به بزرگراه اشرفی اصفهانی متصل می کند.

خیابان شالی
خیابان شالی بزرگراه اشرفی اصفهانی را به بلوار اباذر متصل کرده و از جمله مهمترین خیابان های بلوار اباذر است.

امکانات محله اباذر

بیمارستان پیامبران
بیمارستان پیامبران بزگترین مرکز درمانی محله اباذر است. بیمارستان پیامبران از بیمارستان های قدیمی و نام اشنای تهران است که در بلوار اباذر قرار دارد.
آدرس
تهران ، خیابان آیت الله کاشانی ، بلوار اباذر ، بیمارستان پیامبران
شماره تلفن
02144079131

بوستان میعاد
بوستان میعاد بزرگترین بوستان بلوار اباذر است که به دلیل قرار داشتن سینما گیم پارک میعاد در آن جلوه ای تفریحی به خود گرفته است.

بوستان آرمین
بوستان آرمین بعد از بوستان میعاد بزرگترین بوستان بلوار اباذر است. امکانات داخل این بوستان سرای محله اباذر و ایستگاه مترو اشرفی اصفهانی است.

درمانگاه شبانه‌روزی شهرداری منطقه ۵ تهران
درمانگاه شبانه‌روزی شهرداری منطقه ۵ تهران بعد از بیمارستان پیامبران ، بزرگترین مرکز درمانی محله اباذر است.
آدرس
تهران ، اباذر، بزرگراه اشرفی اصفهانی ، خیابان شالی
02148088000

دادسرای ناحیه ۳۱
آدرس و شماره تماس دادسرای ناحیه 31
صادقیه، بلوار آیت‌الله کاشانی، بلوار اباذر شمالی، نبش بوستان دوم غربی
02144092993

دسترسی به مترو

در داخل محله اباذر ایستگاه مترو شهید اشرفی اصفهانی قرار دارد و به همین دلیل محله اباذر دسترسی بسیار مناسبی به خط مترو دارد.

خرید آپارتمان در بلوار اباذر
بلوار اباذر به دلیل دسترسی های بسیار خوب به معابر شهر و ایستگاه مترو و امکانات شهری بسیار خوب خود دارای تقاضای زیادی برای خرید و فروش آپارتمان است. بلوار اباذر در مجاورت منطقه 2 تهران قرار دارد و این مجاورت با محلات صادقیه و محله مرزداران از دلایل افزایش قیمت مسکن در محله اباذر است.

بهترین جای اباذر برای خرید آپارتمان
محله اباذر ، محله ای بسیار خوب برای سکونت است ، اما اگر بخواهیم از بهترین جاهای بلوار ایاذر برای خرید آپارتمان سخنی گفته باشیم ، باید به خیابان اسکندر زاده و خیابان شالی اشاره کنیم. خیابان هایی دنج و خلوت با دسترسی های مناسب که جزو بهترین جاهای بلوار اباذر هستند.

سرای محله اباذر

آدرس سرای محله اباذر
تهران، بلوار اباذر، خیابان پیامبر شرقی، خیابان اسکندرزاده ، بوستان آرمین
شماره تلفن سرای محله اباذر
02144961376

5/5 - (1 امتیاز)
محله مهران منطقه 5 تهران ، محله ای پر از مراکز خرید
بلوار فردوس ، بهترین محله برای گردشگری و رستوران گردی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست