1. صفحه اصلی
 2. محله های تهران
 3. بلوار ابوذر محله و بلواری زیبا در هیاهوی شرق تهران
بلوار ابوذر

بلوار ابوذر محله و بلواری زیبا در هیاهوی شرق تهران

بلوار ابوذر از محله های منطقه 14 در شرق تهران است. بلوار ابوذر بلواری شمالی جنوبی است که طول بسیاری را در بر گرفته و چندین محله تهران در مجاورت این بلوار قرار دارند. بلوار ابوذر از سه راه خاوران تا خیابان نیروی هوایی امتداد دارد. این بلوار دارای چندین پل است که پل پنجم بلوار ابوذر و پل سوم بلوار ابوذر از مشهورترین پل های بلوار ابوذر هستند. زندگی در بلوار ابوذر از شرایط بسیار مطلوبی برخوردار است و این محله دارای امکانات بسیار خوبی برای زندگی است. قیمت آپارتمان در بلوار ابوذر نیز در سطح متوسط قیمت خانه در تهران قرار دارد و می توان گفت که بلوار ابوذر جزو گرانترین محله های جنوب شرق تهران است.

بلوار ابوذر تهران کجاست؟

بلوار ابوذر از بلوارهای اصلی شرق تهران است که در مجاورت بزرگراه بسیج قرار دارد. بلوار ابوذر تهران بلواری در محور شمال به جنوب است که از خیابان نیروی هوایی تا خیابان خاوران در سه راه افسریه امتداد دارد. بلوار ابوذر به دلیل طول بسیار زیاد محله های بسیاری را در مجاورت خود دارد. بلوار ابوذر تهران با محله های پرستار ، محله آهنگ ، محله افسریه ، محله پیروزی و محله اتابک مجاورت دارد. این بلوار از بلوارهای مهم شرق تهران است. بلوار ابوذر دارای تقاطع های مهمی با معابر شرق تهران است. مهمترین معابری که با این بلوار دارای تقاطع هستند ، تقاطع بلوار ابوذر محلاتی ، بلوار ابوذر بلوار زمزم ، بلوار ابوذر ده حقی ، بلوار ابوذر ائمه اطهار و بلوار ابوذر بلوار پاسدار است. این تقاطع ها مهمترین نقش را در محورهای مواصلاتی جنوب شرق تهران ایفا می کنند.

دسترسی بلوار ابوذر

بلوار ابوذر به دلیل وسعت بسیار زیاد خود دارای دسترسی های بسیار زیادی از مناطق مجاور خود است. شمال بلوار ابوذر از طریق خیابان پیروزی و جنوب این بلوار از طریق سه راه افسریه و خیابان خاوران قابل دسترسی است و در طول بلوار تقاطع های بسیار زیادی وجود دارد که امکان دسترسی به این بلوار را فراهم می کند. بلوار محلاتی و خیابان آهنگ و خیابان زمزم از جمله این خیابان ها هستند.

دسترسی به مترو
از امکانات محله ابوذر می توان به دسترسی مناسب این محله به خطوط مترو اشاره کرد. بلوار ابوذر به چندید ایستگاه مترو دسترسی دارد.
ایستگاه مترو نیروی هوایی
ایستگاه مترو آهنگ
ایستگاه مترو بسیج
ایستگاه مترو نبرد

محله های بلوار ابوذر

بلوار ابوذر چندین محله را در مجاورت خود دارد. گر چه در تقسیمات شهری این محله ها دارای تقسیمات انحصاری خود هستند ، اما به دلیل شهرت بلوار ابوذر این نام ها کمتر به گوش ما خورده است. محله پرستار ، محله تاکسیرانی ، محله ابوذر و محله آهنگ ، از محله ها بلوار ابوذر هستند.

محله ابوذر
محله ابوذر ، محله اصلی در این بلوار است که در جنوب این بلوار قرار دارد. محله ابوذر از شمال با خیابان ده حقی ، از جنوب با خیابان خاوران و از شرق با بزرگراه بسیج محدود شده است و با محله های آهنگ شرقی ، محله اتابک ، محله افسریه و محله تاکسیرانی مجاورت دارد.

محله پرستار
از جمله محله های شمالی بلوار ابوذر است که درمجاورت خیابان پیروزی قرار دارد. محله پرستار از شمال با خیابان نیروی هوای ، از جنوب با خیابان کریمشاهیان، خیابان حیدری ، از شرق با بزرگراه بسیج و از غرب با بلوار نبرد ، محدود شده است. پل دوم بلوار ابوذر در محله پرستار قرار دارد. محله پرستار جزو لوکس ترین محله های بلوار ابوذر است. این محله بهترین دسترسی بلوار ابوذر را به مترو تهران دارد و بیشتر مراکز تجاری و خدماتی بلوار ابوذر در این محدوده از بلوار قرار دارند. تاریخچه خیابان پرستار به ساخت و سازهای بانک رهنی در این محدوده بازمی گردد. بانک رهنی در پیش از انقلاب اسلامی ساخت و سازهایی را برای کارکنان خود در جنوب خیابان پیروزی انجام داد و این ساختمان ها را به کارکنان خود واگذار کرد.

بانک رهنی بعدها با تغییر نام تبدیل به بانک مسکن شد. این ساختمان ها به پاس زحمات کادر درمانی بیمارستان ها و پرستاران در روز پرستار افتتاح شده و نام محله نیز به نام محله پرستار نامگذاری شد. محله پرستار در حال حاظر از بهترین محله های بلوار ابوذر است. امکانات تجاری ، خدماتی و رفاهی محله پرستار بسیار مطلوب است و همچنین دسترسی این محله به مترو و ایستگاه های اتوبوس بهتر از سایر محله های بلوار ابوذر است. بوستان پرستار نیز به عنوان بزرگترین بوستان محله پرستار شناخته می شود. دسترسی محله پرستار به نقاط مرکزی شهر تهران از طریق خیابان پیروزی امکان پذیر است و این محله از نظر حمل و نقل عمومی نیز دارای شرایط بسیار مطلوبی است.

محله تاکسیرانی کجاست؟

محله تاکسیرانی یکی از محله های بلوار ابوذر است که در محدوده منطقه 14 تهران قرار دارد. محله تاکسیرانی از شمال با خیابان ائمه اطهار، خیابان شهروی و بلوار ابوذر، از شرق با بزرگراه بسیج، از جنوب با بزرگراه محلاتی و از غرب با بلوار نبرد، خیابان نبرد، خیابان شهرابی و خیابان پرستار محدود شده است و با محله‌های ‌ابوذر ، محله پرستار و محله آهنگ شرقی مجاورت دارد.

طبیعت گردی
بلوار ابوذر دارای امکانات طبیعتگردی مناسبی در اطراف محله است. بلوار ابوذر از مناطق سبز تهران است و سرانه فضای سبز در این محدوده از شهر تهران بسار خوب است. مخصوصا در جنوب بلوار ابوذر بسیاری از فرعی ها دارای بوستان های بزرگی است که می تواند برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت ساکنین محله ، محیطی بسیار مناسب را فراهم کند.

بازار گل محلاتی
بازار گل محلاتی بزرگترین بازار گل در داخل شهر تهران است که بسیاری از گل فروشی های سطح شهر تهران اقلام مورد نیاز خود را برای فروش انواع گل های آپارتمانی و گلهای تزئینی از این بازار تامین می کنند. بازار گل محلاتی در بلوار شهید محلاتی و در مجاورت بلوار ابوذر قرار دارد.
بوستان زیتون
بوستان سمیه
بوستان شقایق
بوستان فتح
بوستان گلسار
بوستان اقاقیا
مجموعه ورزشی نواب صفوی
مجموعه ورزشی شهید بروجردی

خیابان ها و تقاطع های مهم
بلوار ابوذر پل اول
پل اول بلوار ابوذر شمالی ترین پل این بلوار است در محله پرستار و در تقاطع خیابان احمد لو قرار دارد.
بلوار ابوذر پل دوم
پل دوم بلوار ابوذر در تقاطع خیابان ائمه اطهار و در محله پرستار قرار دارد.
بلوار ابوذر پل سوم
پل سوم بلوار ابوذر یکی از مهمترین تقاطع های این بلوار است و دلیل اهمیت آن نیز اتصال بلوار ابوذر به بلوار شهید محلاتی است. باید گفت که اصلی ترین مسیر دسترسی بلوار ابوذر به مناطق مرکزی شهر تهران از طریق این تقاطع و بلوار شهید محلاتی امکانپذیر است.
بلوار ابوذر پل چهارم
پل چهارم بلوار ابوذر در تقاطع این بلوار با خیابان زمزم قرار دارد. پل چهارم بلوار ابوذر امکان دسترسی این محله را با بازار گل محلاتی امکان پذیر می کند و از تقاطع های مهم این محله است.
بلوار ابوذر پل پنجم
پل پنجم بلوار ابوذر تقاطع مهمی است که بلوار ابوذر را به خیابان ده حقی متصل می کند. دلیل اهمیت پل پنجم امکان دسترسی بلوار ابوذر به بزرگراه امام علی از طریق تقاطع پل پنجم است.
بلوار ابوذر پل ششم
پل ششم بلوار ابوذر جنوبی ترین پل و تقاطع بلوار ابوذر است.

زندگی در بلوار ابوذر

بلوار ابوذر شرایط مناسبی را برای زندگی دارد. دسترسی های خوب و خیابان کشی های اصولی از جمله ویژگی های مثبت این محله برای زندگی است. بلوار ابوذر از دهه 1340 به بعد رشد و توسعه خود را آغاز کرد و در همان زمان خیابان کشی ها و قطعه بندی های این محله بر اساس اصول روز شهرسازی انجام گرفت. وجود فضای سبز و بوستان های بسیار زیاد در این محله از جمله نقاط مثبت آن است و نقش موثری در پایش هوای منطقه دارد. حمل و نقل عمومی و دسترسی به مترو در بلوار ابوذر نیز دارای شرایط مطلوبی است و این محله دارای 4 ایستگاه مترو است و همچنین باید گفت که با وجود عدم محدودیت ترافیکی در این محله ، ما در بلوار ابوذر شاهد ترافیک های سنگین نخواهیم بود.

تنها بخش دارای بار ترافیکی منحصر به شمال این محله در تقاطع نیروی هوایی و محورهای مواصلاتی آن مانند سه راه افسریه و بزرگراه بسیج است. از جمله نکاتی که در مورد این محله حائز اهمیت است ، تراکم متناسب جمعیتی به دلیل خیابان کشی های عریض و وجود فضای سبز کافی است. این دو مورد در هر محله ای می تواند از بار ترافیکی و بار ساختمانی کم کرده و محله مورد نظر را به محیطی خوب و مناسب برای زندگی تبدیل کند. شاید بتوان جدی ترین مشکل بلوار ابوذر را وجود دگل های برق فشار قوی در این محله دانست که با وجود تلاش های زیاد ساکنین محله تا کنون موفق به جمع آوری این دکل ها نشده اند.

قیمت آپارتمان در بلوار ابوذر

بلوار ابوذر از نظر قیمت خانه و آپارتمان جزو مناطق متوسط شهر تهران قرار دارد. قیمت آپارتمان در این محله بسیار متغییر است و در هر کدام از این تقاطع ها می توان قیمت هایی متفاوت را در آگهی های خرید و فروش املاک یافت. به همین دلیل است که می توان گفت که افراد مختلف با بودجه های متفاوت می توانند آپارتمان مورد نظر خود را برای خرید در این محله پیدا کنند. به طور کلی می توان گفت که در محله هایی مانند محله پرستار و محله مسلم بلوار ابوذر قیمت خرید و فروش آپارتمان از نقاط دیگر بلوار ابوذر بالاتر است. برخی از مشاورین املاک منطقه نیز این دو محله را به عنوان بهترین محله بلوار ابوذر مطرح می کنند ، اما با توجه به وسعت بسیار زیاد این محله نمی توان به طور دقیق در این باره اظهار نظر کرد.

5/5 - (1 امتیاز)
محله پامنار تهران کجاست (گشتی در مرکز حاکمیت سیاسی قاجاریه)
بلوار کشاورز تهران کجاست؟

پست های مرتبط

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • شما که این مطلب رو نوشتید تا حالا رفتید بلوار ابوذر؟
  کلا این مناطق شرق تهران مثل بلوار ابوذر خیلی با مناطق غرب تهران تهران فرق داره اگر تا حالا این مناطق رو ندیدید پیشنهاد می کنم حتما یه بار برید ببینید
  البته اگر ساکن غرب تهران هستید!

  پاسخ
 • بلوار ابوذر از بهترین محله های شرق تهرانه‌ خیابان کشی های خوبی هم داره. از پیروزی که واقعا بهتره

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست