1. صفحه اصلی
  2. محله های تهران
  3. بلوار اندرزگو خیابانی برای غذاگردی + بررسی قیمت زمین
بلوار اندرزگو

بلوار اندرزگو خیابانی برای غذاگردی + بررسی قیمت زمین

بلوار اندرزگو ، یکی از خیابان های معروف منطقه ۱ تهران است. بلوار اندرزگو که روزی از خیابانی باریک برای دسترسی قیطریه به دزاشیب بود ، امروز به یکی از مهمترین و زیباترین بلوارهای تهران و محلی برای غذا گردی و تفریح و گردش جوانان تبدیل شده است. بلوار اندرزگو چندین محله در منطقه ۱ تهران را به همدیگر متصل می کند. قیطریه ، چیذر ، حکمت ، دزاشیب و فرمانیه در سر راه بلوار اندرزگو قرار دارند. به همین دلیل است که نام بلوار اندرزگو با نام هایی چون خیابان اندرزگو قیطریه ، فرمانیه اندرزگو ، بلوار صبا اندرزگو شهرت دارد. قیمت خانه در اندرزگو جزو گرانترین ها در تهران است و این موضوع به دلیل بالا بودن قیمت زمین در اندرزگو است.

بلوار اندرزگو کجاست؟

بلوار اندرزگو یکی از خیابان های مشهور در شمال تهران و در مجاورت محله های قیطریه ، محله چیذر ، محله فرمانیه و حکمت است. بلوار اندرزگو از انتهای بلوار کاوه آغاز شده و تا ابتدای خیابان لواسانی امتداد دارد. بلوار اندرزگو در شمال قیطریه و چیذر و در جنوب فرمانیه و محله حکمت قرار دارد. این بلوار از طریق بلوار صبا به خیابان شریعتی ارتباط پیدا کرده است.

تاریخچه بلوار اندرزگو

بلوار اندرزگو در گذشته خیابانی باریک بود که قیطریه را به دزاشیب و حصار بوعلی متصل می کرد. خیابان اندرزگو خیابانی در حاشیه بود و بسیاری از مغازه ها ی این بلوار به قهوه خانه و مکانیکی و مشاغل این چنینی اشتغال داشتند. دو اتفاق مهم بلوار اندرزگو را در مرکز توجه قرار داد.

احداث بزرگراه صدر

در اوایل دهه هشتاد بود که احداث بزرگراه طبقاتی صدر آغاز شد. احداث این بزرگراه و عملیات عمرانی در آن ، برای مدت بسیاری رفت و آمد را در این بزرگراه مختل کرد و ساکنین شمیرانات در آن زمان مجبور به استفاده از مسیرهای جایگزین شدند. یکی از بهترین مسیرهای جایگزین برای بزرگراه صدر ، خیابان اندرزگو بود. رفت و آمدهای جدید خیابان اندرزگو را به یکی از پر رفت و آمدترین خیابان های شمیران تبدیل کرد و تغییرات بسیاری در این خیابان آغاز شد.

عملیات عمرانی در بلوار اندرزگو

در سال 1383 بود که شهرداری تهران عملیات ساخت بلوار اندرزگو را آغاز کرد. ساخت بلوار اندرزگو 2 سال طول کشید و در سال 1385 ساخت بلوار به اتمام رسید. در آن زمان هزینه ساخت بلوار اندرزگو 500 میلیارد ریال بود. طول این بلوار 3 کیلوتر و عرض آن نیز 35 متر است. این بلوار با خیابان قبل تفاوت های بسیاری داشت و به دلیل شکل و شمایل جدید و پهنای بلوار اندرزگو و بعد از اتمام ساخت بلوار ، رفت و آمدهای جدید در این منطقه آغاز شده و بلوار اندرزگو به یکی از معابر بزرگ و پر ترافیک منطقه 1 تهران تبدیل شد. بلوار جدید در وضعیتی قرار گرفت که مشاغل قدیمی آغاز به تغییر شغل داده و مشاغل جدید در این بلوار آغاز به کار کردند. شرایط جدید بلوار اندرزگو دیگر با مشاغل قدیم ، تطابق نداشت. رفت و آمدهای جدید مشاغلی را طلب می کرد که این مشاغل بیشتر با امور تفریحی و گردشگری تطابق داشت. غذاخوری ها ، رستوران ها و فست فودها و بستنی فروشی ها ، بلوار اندرزگو را از وضعیت قبل خارج کرده و این خیابان را به خیابانی تفریحی تبدیل کرد. در حال حاضر نیز بلوار اندرزگوبه یکی از خیابان های تفریحی شبانه جوانان تبدیل شده که حتی در پاسی از نیمه شب در این بلوار ، شاهد بار ترافیکی بسیار زیادی هستیم.

دلیل نامگذاری بلوار اندرزگو

سید علی اندرزگو یکی از مبارزان به نام در زمان پهلوی بود که سال های سال از عمر خود را صرف مبارزه با رژیم پهلوی کرد. سید علی اندرزگو در ترور حسنعلی منصور شرکت داشت و بعد از این ترور به لبنان رفت. پس از بازگشت از لبنان نقشه ترور محمد علی شاه را کشید که در این کار موفق نشد. سید علی اندرزگو پس از سالها مبارزه و مجاهدت ، توسط عوامل ساواک به شهادت رسید و به دلیل اینکه وی مدت ها در منطقه چیذر سکونت داشت ، این خیابان به نام وی ، نامگذاری شد.

دسترسی و مسیر رفتن به بلوار اندرزگو

خیابان اندرزگو دارای دسترسی های مناسبی است. بلوار صبا ، دسترسی این بلوار را به خیابان شریعتی فراهم کرده و همچنین این خیابان از طریق بلوار کاوه و بلوار قیطریه دسترسی بسیار خوبی را به بزرگراه صدر دارد. این بلوار دسترسی بسیار مناسبی نیز به چهار راه کامرانیه دارد. بلوار اندرزگو به دلیل دسترسی های مناسب از جمله خیابان های پر طرفدار برای سکونت و خرید خانه و آپارتمان شده است. برای رفتن به بلوار اندرزگو می توانید از خیابان شریعتی وارد بلوار صبا شده و خود را به بلوار اندرزگو برسانید. همچنین بلوارهای کاوه و بلوار صبا و چهار راه کامرانیه نیز می توانید به این بلوار دسترسی داشته باشید.

مترو بلوار اندرزگو
نزدیکترین ایستگاه مترو اندرزگو ، ایستگاه مترو قیطریه است که در خیابان شریعتی و در مجاورت بلوار صبا قرار دارد.

پارک اندرزگو
محله اندرزگو ، به دو بوستان زیبا دسترسی دارد. پارک پگاه در بلوار اندرزگو قرار داشته و به دلیل این مجاورت ، به پارک اندرزگو شهرت یافته است. از دیگر بوستان های اندرزگو ، بلوار قیطریه است که از نزدیکترین بوستان ها به بلوار اندرزگو است.

قیمت خانه در اندرزگو

قیمت خانه در اندرزگو بسیار گران است. این بلوار در میان گرانترین محله های تهران مانند فرمانیه و کامرانیه قرار دارد و این موضوع باعث شده است تا قیمت زمین در اندرزگو نیز جزو گرانترین محله های تهران باشد. البته باید در نظر داشت که قیمت خانه در اندرزگو در بخش های مختلف این خیابان تفاوت دارد و می توان گفت که قیمت زمین در اندرزگو در بخش های شرقی آن بسیار گرانتر از قیمت زمین در بخش های غربی این بلوار است.

 

زندگی در اندرزگو

بلوار اندرزگو یکی از محله های لوکس منطقه 1 تهران است. این بلوار دارای دسترسی های مناسب و خوبی به مراکز خرید تهران است و همچنین در مجاورت لوکس ترین محله های تهران است. این موضوع امکانات بسیار زیادی را در مجاورت این بلوار قرار داده است. اما مشکلات اندرزگو نیز جای خود را دارد. مشکلات اندرزگو به دو مورد تقسیم می شود. این بلوار چند سالی است که تبدیل به محلی برای تفریح جوانان تبدیل شده و برخی از این تفریحات به دلیل مزاحمت برای اهالی ، مشکلاتی را برای آن ها به وجود آورده است. یکی از این تفریحات در بلوار اندرزگو دور دور خودروها است و این دور دور ترافیک سنگینی را حتی در طول شب به منطقه تحمیل می کند. این ترافیک و ترافیک های ناشی از تردد بسیار زیاد به این منطقه آلودگی صوتی و آلودگی هوا را به این منطقه تحمیل کرده است و از دیگر مشکلات بلوار اندرزگو ، مشکل جای پارک خودرو های شخصی است که به خصوص در بخش های شرقی و در طول روز بسیار شدید است.

5/5 - (1 امتیاز)
مجیدیه محله ای خوش مسیر بررسی قیمت خانه در مجیدیه
چیذر + تاریخچه + امکانات و بررسی قیمت آپارتمان در چیذر

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست