1. صفحه اصلی
  2. مرکز خرید بوستان پونک کجاست؟ معرفی کامل + مسیر دسترسی
مرکز خرید بوستان

مرکز خرید بوستان پونک کجاست؟ معرفی کامل + مسیر دسترسی

مرکز خرید بوستان پونک از جمله بهترین مراکز خرید تهران است که در میدان پونک قرار دارد. مرکز خرید بوستان از جمله اولین مراکز خرید بزرگ تهران در زمان خود بود که در دهه هفتاد افتتاح شد. مرکز خرید بوستان پونک را می‌توان اولین معماری سبک رینگی (اسپیرال تایپ) در میان مراکز خرید تهران دانست که این نوع معماری در میان دیگر مراکز خرید تهران نیز تا کنون بی‌مانند است. مرکز خرید بوستان را با نام پاساژ پونک و پاساژ بوستان نیز می‌شناسند و باید گفت که این مرکز خرید یکی از محبوب‌ترین مراکز خرید غرب تهران است. با وجود کیفیت خوب اجناس در این مرکز خرید، قیمت اجناس مرکز خرید بوستان در سطح متوسط است و یکی از دلایل محبوبیت این مرکز خرید کیفیت خوب و قیمت مناسب اجناس آن است.

مرکز خرید بوستان کجاست؟

مرکز خرید بوستان پونک یکی از مراکز خرید پونک است که در میدان پونک قرار دارد. مرکز خرید پونک در ضلع شمال غربی قرار داشته و از بزرگترین مراکز خرید این منطقه است. مسیر دسترسی به مرکز خرید بوستان از طریق بزرگراه اشرفی اصفهانی و خیابان میرزا بابایی پونک فراهم می‌شود. برای رفتن به مرکز خرید بوستان باید در بزرگراه اشرفی اصفهانی از شمال میدان پونک به سمت میدان پونک رفته تا به مرکز خرید بوستان برسید. همچنین می‌توانید از خیابان میرزا بابایی به سمت میدان پونک رفته و بعد از دور زدن از میدان به پارکینگ مرکز خرید بوستان خواهید رسید.
آدرس مرکز خرید بوستان
تهران، بزرگراه اشرفی اصفهانی، میدان پونک، مرکز خرید بوستان

مسیر دسترسی به حمل و نقل عمومی و مترو
بهترین مسیر رفتن به مرکز خرید بوستان توسط حمل و نقل عمومی استفاده از‌ایستگاه بی‌آر تی میدان آزاد به دانشگاه علوم و تحقیقات است که این خط بی‌آر تی در میدان پونک دارای‌ایستگاه بوده و شما می‌توانید با این خط خود را به این مرکز خرید برسانید. همچنین خطوط تاکسی رانی آزادی پونک نیز در میدان پونک دارای توقف است. همچنین نزدیکترین‌ایستگاه مترو به مرکز خرید بوستان، ‌ایستگاه مترو اشرفی اصفهانی است، اما پس از پیاده شدن از مترو می‌بایست با اتوبوس و تاکسی خود را به این مرکز خرید برسانید.

معرفی مرکز خرید بوستان پونک

مرکز خرید بوستان پونک از اولین مراکز خرید بزرگ تهران بود که در دهه هفتاد ساخت آن آغاز شده و در سال ۱۳۷۴ فعالیت خود را آغاز کرد. مرکز خرید بوستان در طی تمام این سال‌ها محبوبیت خاصی را در میان مردم داشته است. از مهمترین دلایل محبوبیت مرکز خرید بوستان می‌توان به تنوع فروشگاه‌های این مرکز خرید، نوع معماری مرکز خرید بوستان، موقعیت و لوکیشن مرکز خرید بوستان و کیفیت بالا و قیمت مناسب این مرکز خرید اشاره کرد. مرکز خرید بوستان از جمله مراکزی است که نمونه‌های آن در زمان ساخت کمتر وجود داشت. نوع معماری مرکز خرید بوستان به شکل رینگی و اسپیرال تایپ طراحی شده است و این طراحی نه تنها در آن زمان بلکه حتی امروز نیز در کمتر سازه‌ای در تهران به چشم می‌خورد. معماری رینگی به شکلی است که شما با قدم زدن در دور یک رینگ و بدون عبور از روی پلکان و یا پله برقی در بین طبقات همکف تا آخرین طبقه عبور کرده و تمامی فروشگاه‌های اطراف را مشاهده خواهید کرد. این طراحی منحصر به فرد این امکان را به شما می‌دهد تا در از ابتدا تا انتهای مجتمع تجاری را در حین قدم زدن بازدید کنید. نوع معماری رینگی این مجتمع، می‌تواند امکان بازدید روزانه یکصد هزار بازدید‌کننده را در بخش‌های مختلف این مرکز خرید فراهم کند.

مرکز خرید بوستان در ۹۶۰۰ متر مربع و در هفت طبقه طراحی شده است. تعداد فروشگاه‌های مرکز خرید بوستان، ۸۰۰ واحد تجاری است و این تعداد واحد تجاری، مرکز خرید بوستان را در میان مراکز خرید بزرگ تهران قرار می‌دهد. بخش‌های مختلف مرکز خرید بوستان این امکان را به شما می‌دهد تا بسیاری از نیاز‌های خود را در داخل این مجتمع تجاری تأمین کنید.

پارکینگ مرکز خرید بوستان

یکی از نقاط قوت مرکز خرید بوستان تعداد زیاد پارکینگ در این مرکز خرید است. مرکز خرید بوستان دارای ظرفیت پارکینگ برای ۷۰۰ خودرو است و این مورد اجازه می‌دهد تا در بسیاری از روز‌های سال بدون وجود مشکل با خودرو خود به این مرکز مراجعه کنید. البته باید توجه داشته باشید که در ساعات پیک بازدید به خصوص در ایام تعطیل زمان بازدید را به نوعی تنظیم کنید تا بتوانید از پارکینگ این مجتمع نیز با خیالی آسوده استفاده کنید.

بخش‌های مرکز خرید بوستان

مرکز خرید بوستان دارای بخش‌های متنوعی است که هر کدام از این بخش‌ها می‌تواند نیاز‌های بخشی از بازدید‌کنندگان را تأمین کند و به همین دلیل است که تعداد بازدید روزانه از این مجتمع بسیار بالا است.
فروشگاه‌های مرکز خرید بوستان دارای تنوعی بسیار گسترده است. از مراکز خرید و فروش طلا و جواهرات بوستان در طبقه زیر همکف آغاز شده و تا بورس ساعت و سکه و طلا می‌رسد. فروشگاه‌های پوشاک زنانه و مردانه و بچه‌گانه فروشگاه‌های عمده این مرکز خرید را تشکیل می‌دهد، اما این مرکز دارای فروشگاه‌های متعدد دیگری در زمینه‌های مختلف مانند کیف و کفش و محصولات چرمی، لوازم آرایشی و بهداشتی، فروشگاه‌های فروش موبایل و لوازم جانبی فعالیت بسیار خوبی دارد.

شعبه‌های بانک و بیمه از جمله مهمترین بخش‌های مرکز خرید بوستان هستند که می‌توان در این مراکز امور مالی خود را انجام دهید. شعب بانک‌های ملی، ، پارسیان، پاسارگاد، ملت، تجارت، اقتصاد نوین، صادرات، بانک شهر و نیز نمایندگی‌های بیمه ملت، بیمه ایران، بیمه دانا و بیمه سامان در این مرکز خرید حضور دارند.
غذاخوری‌های مرکز خرید بوستان نیز از دیگر بخش‌های این مرکز خرید است که در طبقه همکف و در مرکز رینگ وجود دارند و بیشتر به فست فود‌ها اختصاص دارند.
مرکز خرید تره بار و فروشگاه شهروند، چندین کافه و زمین بازی کودکان نیز از جمله بخش‌های متنوع این مجتمع تجاری هستند.

مراکز خرید اطراف پاساژ بوستان

مرکز خرید تیراژه
مرکز خرید تیراژه از بزرگترین مراکز خرید غرب تهران است که در بزرگراه اشرفی اصفهانی قرار دارد. مرکز خرید تیراژه در اولین سال‌های دهه هشتاد فعالیت خود را آغاز کرد و به دلیل تنوع بسیار زیاد در فروشگاه‌ها و خدمات متنوع مانند سرزمین عجایب و زمین بازی کودکان، حضور برند‌های مختلف در صنعت غذای کشور، وجود سالن سینما، موقعیت بسیار مناسب برای دسترسی، و تعداد زیاد فروشگاه‌ها و بخش‌های مختلف با سرعت محبوبیت بسیاری را در بین شهروندان تهرانی کسب کرد و شما می‌توانید حتی با رفتن به مرکز خرید بوستان با فاصله بسیار کمی از مرکز خرید تیراژه نیز بازدید کنید.

مجتمع تجاری کوروش
مجتمع تجاری کوروش نیز از جمله بهترین مراکز خرید تهران است. مرکز خرید کوروش در زمان ساخت خود بزرگترین مجتمع تجاری و تفریحی تهران بود. مرکز خرید کوروش با فاصله کمی از پاساژ بوستان پونک قرار دارد و به همین دلیل نیز می‌تواند گزینه مناسبی برای بازدید شما در اطراف پونک و محله باغ فیض باشد. مرکز خرید کوروش با امکانات فوق‌العاده خود محبوبیت بسیار زیادی را در بین مراکز خرید غرب تهران یافته و توانسته است با امکاناتی مانند فروشگاه‌های متنوع، مراکز تفریحی متعدد مانند سالن سینما، تالار گردهمایی، شعب بانک و بیمه، صرافی‌ها و مراکز اداری، زمین بازی کودکان و سالن‌های غذاخوری بسیار زیاد خود، رضایت بازدیدکنندگان را فراهم کند.

سؤالات متداول درباره مرکز خرید بوستان

پاساژ بوستان کجاست؟
پاساژ بوستان یا پاساژ بوستان پونک از جمله نام‌های دیگری است که درباره مرکز خرید بوستان به کار می‌رود. پاساژ بوستان از جمله مراکز خرید پونک در غرب تهران است که در میدان پونک قرار دارد. البته باید گفت که میدان پونک در ۱۵ سال گذشته تبدیل به چهار راه شده است. اما هنوز نام میدان پونک بر این چهار راه باقی مانده است.

سال ساخت مرکز خرید بوستان
سال ساخت مرکز خرید بوستان به دهه هفتاد باز می‌گردد. ساخت این مرکز خرید از اوایل دهه هفتاد آغاز شده و در سال ۱۳۷۴ ساخت مرکز خرید به پایان رسیده و در این سال بود که مرکز خرید بوستان به بهره‌برداری رسید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست