1. صفحه اصلی
  2. محله های تهران
  3. تهران ویلا + امکانات و قیمت آپارتمان
تهران ویلا

تهران ویلا + امکانات و قیمت آپارتمان

تهرانویلا یکی از محله های منطقه ۲ تهران است. محله تهران ویلا نیز همراه با محله هایی مانند شهرآرا ، ستارخان و محله توحید جزو محله های خیابان ستارخان است. اهمیت تاریخچه تهران ویلا در این مطلب است که تهران ویلا جزو اولین محله هایی بود که با متد مدرن شهرسازی ساخته شد و گر چه ساخت محله تهران ویلا در زمان خود به سرانجام نرسید ، اما می توان گفت که در نوع خود اولین محله مدرن شهر تهران در نوع شهرسازی بود. قیمت آپارتمان در تهران ویلا از سطح متوسط قیمت خانه در تهران بالاتر است و مجاورت با محله ستارخان تهران ویلا را به محله ای پرجنب و جوش و با نشاط تبدیل کرده است.

تهران ویلا کجاست؟

تهران ویلا یکی از محله های جنوبی منطقه ۲ تهران است که در محدوده خیابان ستارخان قرار دارد. تهران ویلا از غرب با بزرگراه شیخ فضل الله نوری، از جنوب با خیابان ستارخان ، از شرق با خیابان منصوری کیا و از شمال با بزرگراه جلال آل احمد محدود شده است. این محله از سمت غرب با محله ستارخان ، از شرق با محله های شهرآرا و پاتریس لومومبا، از جنوب با محله های توحید و شادمهر و از شمال با محله مرزداران و گیشا مجاورت دارد.

تاریخچه تهران ویلا

محله تهران ویلا در گذشته های دور جزو روستای درشت یا طرشت بود. این منطقه جزو اراضی کشاورزی و چراگاه طرشت بود و خارج از دروازه اای تهران قرار داشت. در دهه ۱۳۳۰ بود که در طرح های توسعه تهران ، این منطقه جایگاه ویژه ای پیدا کرد و به دلیل زمین مسطح و هموار آن توانست توجه افرادی را که خواستار توسعه تهران و ساخت و ساز خانه های جدید بودند را به خود جلب کند. خیابان ستارخان در همان ایام آسفالت شده و میدان کندی یا میدان توحید نیز اندک، اندک مرکز توجه و رفت و آمد شد. موضوع دیگری که در رابطه با ساخت و ساز های جدید تهران ویلا تاثیر گذار بود ، ورود دریانی ها و آغاز ساخت و ساز در محله دریان نو بود. این اتفاق مناطق مجاور دریان نو را نیز در بورس ساخت و سازها قرار داد.

شاید اما مهمترین اتفاق برای تهران ویلا زمینی صورت گرفت که یزدی ها به این محله ورود کردند. در اوایل دهه 1330 بود که فرح دیبا دستور داد تا محله تهران ویلا در بورس ساخت خانه های ویلایی قرار گیرد و طرحی تدوین شد تا تمامی خانه های تهران ویلا ، خانه های ویلایی باشد. زمین های تهران ویلا به قطعات 250 تا 300 متری تقسیم شد و خیابان کشی های این محله انجام شد.

در ابتدای کار حاج حسن زارع و حاج احمد اسلامی برای ساخت و ساز به این منطقه ورود کردند و ساخت خانه های ویلایی تهران ویلا را آغاز کردند. اغلب خانه های ویلایی تهران ویلا به شکلی ساخته می شد که حیاطی در مقابل خانه و حیاط خلوتی در پشت آن وجود داشت. خریداران خانه های ویلایی تهران ویلا در آن زمان یزدی هایی بودند که به این محله آمده و در خانه های این محله ساکن شدند. بعدها این خانه ها به افراد دیگری واگذار شد و با توسعه تهران و ورود مهاجرین به تهران ، ترکیب جمعیتی تهران تغییر کرد و تهران ویلا نیز از این قاعده مستثنی نبود.

تهران ویلا نیز بافت جمعیتی خود را تغییر داد و به دلیل دسترسی خوب به نقاط مرکزی شهر توانست جمعیت بسیاری را در خود بپذیرد. اگر شما هم امروز در تهران ویلا خانه ای دیدید که حیاتی در مقابل و حیاطی کوچک در پشت خانه داشت ، یادگار ساخت و سازهای دهه 30 و 40 یزدی های این محله است و اگر در تهران ویلا شیرینی پزی یزدی دیدید ، بدانید که آن ها جزو اولین ساکنان تهران ویلا بودند.

دسترسی محله تهران ویلا

تهران ویلا یکی از محله های خوش مسیری است که هم دسترسی بسیار خوبی به مناطق مرکزی تهران داشته و هم دسترسی خوبی را مناطق غربی تهران دارد. بزرگراه شیخ فضل الله نوری مهمترین مسیر ورود به تهران ویلا است که از طریق خیابان سازمان آب وارد به این محله دسترسی دارد. همچنین خیابان ستارخان نیز از مسیرهای پر تردد ورودی به تهران ویلا است. بزرگراه های جلال آل احمد و شیخ فضل الله نوری در دو طرف این محله دسترسی تهران ویلا را با بسیاری از محله های تهران مانند شهرک غرب ، فاطمی ، بهجت آباد ، صادقیه و مرزداران فراهم می کند و می توان گفت که این محله از محله های بسیر خوش مسیر منطقه است.

حمل و نقل عمومی
حمل و نقل عمومی در محله تهران ویلا چندان قوی نیست و تنها دسترسی این محله به ناوگان اتوبوسرانی ، از طریق خیابان ستارخان امکان پذیر شده است. اما در مورد خطوط تاکسیرانی می توان گفت که شرایط فرق می کند و تهران ویلا در اکثر خیابان های اصلی دارای تاکسی هایی هستند که به طور مرتب در حال رفت و آمدند.

مترو
نزدیکترین مترو به تهران ویلا ، ایستگاه مترو دانشگاه تربیت مدرس است. این محله از نظر دسترسی به مترو نیز ، ایستگاه مترو اختصاصی ندارد.

اماکن و خیابان های تهران ویلا ستارخان

پارک تهران ویلاپارک تهران ویلا بزرگترین بوستان محله است. بوستان تهران ویلا را تنها نمی توان یک بوستان محلی به حساب آورد. پارک تهران ویلا به نوعی ساخته شده است که حکم یک بلوار و یک میدان بزرگ را برای این محله دارد که می تواند نقاط مختلف تهران ویلا را به یکدیگر متصل کند. بخشی از مهمترین خیابان های تهران ویلا مانند خیابان کابلی ، خیابان احمد الله وردی ، خیابان هشتم شرقی ، خیابان حسن علی بیگی ، خیابان احد زارع ف خیابان جوادی ، خیابان صفویان ، خیابان سوم و خیابان دهم ، با پارک تهران ویلا دارای تقاطع هستند و این موضوع اهمیت بسیار زیاد پارک تهران ویلا و طراحی منحصر به فرد این پارک را به نمایش می گذارد.

خیابان منصوری کیا
خیابان منصوری کیا از مهمترین خیابان های تهران ویلا است. اهمیت خیابان منصوری کیا در وجود بیمارستان رسول اکرم در این خیابان است که در جنوب این خیابان قرار دارد و این خیابان مرز این محله با محله پاتریس لومومبا است.

بیمارستان رسول اکرم
بیمارستان رسول اکرم از جمله بیمارستان های مهم جنوب منطقه 2 تهران است که در خیابان منصوری کیا قرار دارد و به دلیل وجود این بیمارستان می توان گفت که محله تهران ویلا از نظر دسترسی به امکانات درمانی شرایط مطلوبی دارد.
بوستان انتظار
خیابان الله وردی
خیابان منصوری
خیابان احمد زارع
خیابان کابلی

کوی نویسندگان تهران ویلا
کوی نویسندگان تهران ویلا از مشهورترین مجتمع های مسکونی در تهران ویلا است. دلیل شهرت کوی نویسندگان به دلیل سکونت بسیاری از نویسندگان و اصحاب قلم در این مجتمع است. از نویسندگان به نامی که در کوی نویسندگان سکونت داشت می توان به ذبیح الله منصوری اشاره کرد. مجتمع مسکونی کوی نویسندگان در تقاطع بزرگراه جلال آل احمد و بزرگراه شیخ فضل الله نوری قرار دارد.

شرایط زندگی در تهران ویلا ستارخان

شرایط زندگی در تهران ویلا تابع چندین موضوع است. تهران ویلا دسترسی های بسیار خوبی را به محله های مرکزی و غربی شهر تهران دارد و این موضوع برای افرادی بسیار اهمیت دارد که در این مسیرها و حتی مسیرهای شمال غرب تهران تردد دارند. حمل و نقل عمومی و دسترسی به مترو در این محله را می توان قدری ضعیف توصیف کرد البته خطوط تاکسیرانی در این محله بسیار فعال بوده و از این نظر هیچ مشکلی برای ساکنین وجود ندارد.

از دیگر موضوعاتی که زندگی در تهران ویلا و برای ساکنین آن جذاب است ، دسترسی بسیار خوب این محله به مراکز خرید و مراکز تفریحی خیابان ستارخان و گیشا است ، چرا که این محله دسترسی بسیار مناسبی را به این محله ها دارد. وجود مراکز خرید و مراکز تفریحی در مجاورت این محله ، تهران ویلا را به محله ای پر جنب و جوش و سرزنده تبدیل کرده است.

رستوران ها و غذاخوری های محله های گیشا و ستارخان ، بازار سنتی ستارخان ، پاساژ نصر و بوستان گفتگو در نزدیکترین مسافت به این محله قرار دارند و این موضوع باعث سرزنده بودن این محله شده است. اگر بخواهید از مشکلات تهران ویلا نیز اطلاع داشته باشید ، می توان این مشکلات را عدم وجود پارکینگ طبقاتی و ترافیک بیمارستان رسول اکرم و کمبود فضاهای ورزشی در محله عنوان کرد. مشکل دیگر این محله را نیز می توان ترافیک شدید بزرگراه شیخ فضل الله نوری و بزرگراه جلال آل احمد در این محدوده است که از مشکلات تهران ویلا است.

قیمت آپارتمان در تهران ویلا

قیمت آپارتمان در تهران ویلا از سطح متوسط تهران بالاتر است. این محله در یکی از مناطق خوب تهران قرار دارد و این موضوع باعث شده است تا قیمت املاک در این منطقه در طی 30 سال اخیر رشد بالایی داشته باشد. تهران ویلا را گر چه نمی توان محله ای لوکس قلمداد کرد ، اما می توان این محله را جزو محله های خوب در بافت شهری خیابان ستارخان محسوب کرد. محله تهران ویلا را با شرایط مدرن و شهرسازی جدید ساخته اند و این موضوع باعث شده است تا این محله بافتی مدرن داشته باشد و قیمت آپارتمان در این محدوده رشد خوبی را نسبت به مناطق جنوبی خود داشته باشد. در تهران ویلا خانه های ویلایی بسیار زیادی برای خرید وجود دارد و شما می توانید با خرید این خانه ها تجربه متفاوتی را از خرید املاک تهران ویلا داشته باشید. تهران ویلا یکی از مناطق خوب برای ساخت و ساز و آپارتمان سازی است و قیمت آپارتمان در این منطقه با شرایط موجود در آن هم خوانی دارد.

5/5 - (1 امتیاز)
شمیران نو
اختیاریه + بررسی امکانات و قیمت آپارتمان در اختیاریه تهران

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست