1. صفحه اصلی
  2. محله های تهران
  3. خیابان ظفر دستگردی محله‌ای لوکس و گران قیمت
خیابان ظفر

خیابان ظفر دستگردی محله‌ای لوکس و گران قیمت

خیابان ظفر دستگردی از جمله خیابان‌های لوکس و گرانقیمت منطقه ۳ تهران است. شهرت خیابان ظفر باعث شده است تا کمتر کسی از وجود محله ظفر اطلاع داشته باشند که این مورد به دلیل شهرت زیاد خیابان ظفر دستگردی است. قیمت خانه و آپارتمان در ظفر تهران در زمره محله‌های لوکس تهران به شمار می‌رود و این موضوع بر روی کیفیت و شرایط زندگی در ظفر تهران تأثیر بسیار زیادی گذاشته است. برخی از خیابان‌های ظفر تهران مانند خیابان نفت شمالی از بهترین خیابان‌های ظفر و حتی تهران برای سکونت هستند و خیابان‌های بلوار آرش دلیری، ناجی، عمرانی و پیوندی نیز از خیابان‌های مشهور این محله هستند. بزرگراه مدرس خیابان ظفر را به دو خیابان ظفر شرقی و خیابان ظفر غربی تقسیم کرده است و باعث شده تا این خیابان در بین محله‌های داودیه و زرگنده تقسیم شود. در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به تاریخچه ظفر و شرایط زندگی در این محله لوکس داشته باشیم و محله ظفر را به شما معرفی کنیم.

خیابان ظفر تهران کجاست؟

خیابان ظفر یکی از خیابان‌های مشهور منطقه ۳ تهران است. نام کامل خیابان ظفر روی نقشه خیابان ظفر دستگردی است. این اتفاق به دلیل نامگذاری این خیایان اتفاق افتاده است، چرا که نام‌گذاری خیابان ظفر تغییر کرده و نام جدید این خیابان به خیابان شهید دستگردی تغییر کرده است. باید در نظر داشته باشید که این خیابان توسط بزرگراه مدرس به دو خیابان ظفر شرقی و خیابان ظفر غربی تقسیم شده است که ظفر شرقی خیابانی در شرق بزرگراه مدرس و جزئی از محله زرگنده تهران است. خیابان ظفر از خیابان ولیعصر تا خیابان شریعتی امتداد داشته و یکی از خیابان‌هایی است که این دو خیابان را مانند خیایان‌های بلوار کشاورز و خیابان مطهری به یکدیگر متصل کرده و نقشی بسیار کلیدی در محور‌های مواصلاتی منطقه ۳ تهران دارد. مهمترین تقاطع‌های خیابان ظفر، خیابان ولیعصر خیابان جردن، خیابان مصدق، تقاطع بزرگراه مدرس، خیابان تخارستان، خیابان کازرون شمالی و خیابان شریعتی است. این تقاطع‌ها نشان دهنده اهمیت خیابان ظفر در این منطقه است. اگر می‌خواهید به این خیابان بروید می‌توانید خیابان ظفر را روی نقشه زیر پیدا کنید.
خیابان ظفر دستگردی روی نقشه

محله ظفر کجاست؟

محله ظفر از مشهورترین محله‌های منطقه ۳ تهران است که به دلیل شهرت خیابان ظفر به همین نام، شهرت دارد. محله ظفر در شمال میدان ونک و خیابان حقانی قرار دارد. محله ظفر با محله های‌امانیه، محله داودیه، محله ونک، محله جردن و محله آرارات مجاورت دارد. محله ظفر از جمله محله‌های بالا شهر تهران است که متقاضیان بسیاری برای خرید و فروش خانه در این محله وجود دارد. به دلیل این تقاضای زیاد است که قیمت آپارتمان در ظفر در چند سال گذشته رشد بسیار زیادی را تجربه کرده است.

تاریخچه خیابان ظفر

خیابان ظفر در کنار جمعی از محله‌های قدیمی تهران قرار دارد. محله‌های داودیه، ‌امانیه و زرگنده و ونک از جمله این مناطق قدیمی هستند و به همین دلیل می‌توان گفت قبل از آنکه شهرنشینی در این خیابان آغاز شود، در بخش‌هایی از این منطقه از گذشته‌هایی که تاریخ آن‌ها حتی به هزار سال نیز می‌رسد، وجود داشته است. به خصوص مجاورت این منطقه با مناطقی مانند، ده ونک و زرگنده گواهی بر این قدمت تاریخی است. خیابان ظفر در گذشته جزء اراضی داویه تهران بود که دارای باغات فراوانی بود. در شرق این خیابان جاده شمیران قرار داشت.

بزرگترین تحول درمورد خیابان ظفر احداث خیابان ولیعصر بود. خیابان ولیعصر نیز به مانند جاده شمیران تهران را به منطقه شمیرانات و میدان تجریش متصل می‌کرد. اگر جاده شمیران شرق تهران را به شمیران می‌رساند، خیابان ولیعصر منطقه غرب تهران را به میدان تجریش متصل می‌کرد. در طول این خیابان بعد از احداث خیابان ولیعصر لزوم احداث خیابان‌هایی احساس می‌شد تا این دو معبر را به یکدیگر اتصال دهد. خیابان ظفر نیز یکی از این معابر بود که به جهت اتصال این خیابان‌ها به یکدیگر، احداث شد. پس از احداث این خیابان به دلیل مجاورت خیابان ظفر با مناطق مهم تهران توسعه در این خیابان با سرعت انجام گرفت و پس از مدتی مبدل به یکی از مهمترین خیابان‌های تهران شد.

دلیل نامگذاری خیابان ظفر

خیابان ظفر را به یاد سردار ظفر از مبارزین بزرگ دوران مشروطه، نامگذاری کرده‌اند. سردار ظفر، فرزند حسین قلی خان ایلخانی و برادر سردار اسعد بختیاری و صمصام السلطنه بود که همگی آن‌ها از بزرگان ایل بختیاری بودند. خیابان ظفر به نام سردار ظفر نامگذاری شد. پس از انقلاب بود که نام خیابان ظفر تغییر کرد و به نام هوشنگ وحید دستگردی، رئیس شهربانی کل کشور که در حادثه ترور دفتر نخست وزیری در ۸ شهریور ۱۳۶۰، به نام‌ایشان نامگذاری شد.

دسترسی محله ظفر

خیابان ظفر از خیابان‌های بسیار خوش مسیر منطقه ۳ تهران است. خیابان ولیعصر، بزرگراه مدرس، خیابان شریعتی و بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی از مهمترین دورودی‌های خیابان ظفر هستند. به دلیل مجاورت این معابر مهم، خیابان ظفر می‌تواند به بسیاری از مناطق مجاور خود دسترسی مناسبی داشته باشد.

مترو ظفر
نزدیکترین‌ایستگاه مترو به ظفر، ‌ایستگاه مترو شریعتی است. ‌ایستگاه مترو شریعتی در مجاورت ظفر شرقی قرار دارد، اما اگر خواسته باشید به خیابان ظفر غربی بروید، باید از‌ایستگاه مترو حقانی استفاده کرده و با خطوط حمل و نقل عمومی خود را به ظفر برسانید و باید گفت که رفتن به ظفر با مترو قدری دشوار خواهد بود.

حمل و نقل عمومی
محله ظفر دارای دسترسی مناسبی به ناوگان حمل و نقل عمومی است. خیابان‌های ولیعصر و خیابان شریعتی دارای خطوط بی‌آرتی هستند و ناوگان اتوبوسرانی میدان ونک نیز فاصله چندانی با خیابان ظفر ندارد.

خیابان‌های ظفر

خیابان نفت ظفر
خیابان نفت شمالی را شاید بتوان در زمره بهترین جای ظفر برای زندگی و خرید خانه به شمار آورد. نام جدید خیابان نفت ظفر، خیابان مصدق است. خیابان نفت ظفر از مجموعه‌ای از لوکس‌ترین خانه‌ها و آپارتمان‌ها تشکیل شده است که جاذبه بسیار زیادی را برای خرید و فروش خانه در ظفر ایجاد کرده است. خیابان نفت شمالی از بلوار میرداماد تا خیابان ظفر امتداد دارد. خیابان نفت ظفر جزء لوکس‌ترین محله‌های تهران است.

خیابان فرید افشار ظفر
خیابان فرید افشار یکی از خیابان‌های معروف ظفر است. خیابان فرید افشار از خیابان ظفر آغاز شده و با عبور از خیابان آرش به خیابان دولت شاه غربی می‌رسد. خیابان فرید افشار را می‌توان جزء بهترین محله‌های ظفر به شمار آورد که به دسترسی خوب و آپارتمان‌های لوکس خود شهرت دارد.

خیابان پیوندی ظفر
خیابان پیوندی یکی از خیابان‌های معروف در بخش ظفر شرقی است. خیابان پیوندی از جمله خیابان‌های شرق به غرب است که از خیابان نصیری تا سه راه‌امید، گلزار امتداد دارد و نقش مهمی را در محور‌های مواصلاتی شمال خیابان ظفر دارد.

مراکز خرید ظفر

خیابان ظفر در موقعیتی ویژه از نظر اقتصادی و تجاری قرار دارد و به همین دلیل دسترسی بسیار مناسبی را به بهترین مراکز خرید تهران دارد. در اطراف این محله، مراکز خرید بسیار زیادی در دسترس هستند که مهمترین آن‌ها مراکز خرید ونک و مراکز خرید بلوار میرداماد هستند. به جز این دسترسی‌ها مراکز خرید دیگری نیز در داخل این محله وجود دارد که جاذبه‌های خاص خود را دارد.

مجتمع کامپیوتر پایتخت
مجتمع کامپیوتر پایتخت در خیابان میرداماد قرار دارد و از جمله بهترین مراکز خرید کامپیوتر در تهران است. بسیاری از مردم برای خرید و فروش انواع کامپیوتر‌ها یا تعمیر لپ‌تاپ، کامپیوتر و لوازم جانبی کامپیوتری به این مجتمع رفته و نیاز‌های خود را در زمینه خرید و فروش کامپیوتر برطرف می‌کنند.

مرکز خرید اسکان
مرکز خرید اسکان از مراکز خرید نسبتاً قدیمی این محله است که در زمینه تأمین مایحتاج مورد نیاز متقاضیان اعم از انواع پوشاک زنانه و مردانه و محصولات دیگر فعالیت داشته و مردم برای خرید اجناس مورد نیاز خود به مرکز خرید اسکان مراجعه می‌کنند. مرکز خرید اسکان دارای ۳۵ فروشگاه فعال بوده و علی رغم تعداد کم فروشگاه‌های آن دارای محبوبیت خاصی در بین مردم است.

مرکز خرید نگین
مرکز خرید نگین از جمله مراکز خرید محبوب در خیابان شریعتی است که می‌توان انواع پوشاک، مواد غذایی و وسایل دکوراسیون منزل را در این مرکز خرید تهیه کرد. این مرکز خرید نیز از جمله مراکز خرید ظفر است و در مجاورت ظفر شرقی قرار دارد.

امکانات تفریحی در ظفر

محله ظفر در موقعیتی بسیار خوب از نظر دسترسی به بهترین جا‌های دیدنی تهران قرار دارد‌. موزه پول، موزه تاریخ، موزه دفینه، بوستان‌های ناجی و صبا و بسیاری دیگر از جا‌های تفریحی و دیدنی در این محله وجود دارد. همچنین این محله در مجاورت بسیاری دیگر از جا‌های دیدنی تهران مانند پارک ملت، پارک طالقانی، پارک آب و آتش، پل طبیعت و موزه شهید بهشتی قرار دارد. تمامی این موارد از امکانات بی‌نظیر محله ظفر برای زندگی است.

قیمت خانه و آپارتمان در ظفر
خیابان ظفر از محله‌های لوکس و بالا شهر تهران به شمار می‌رود و به همین دلیل قیمت خانه و آپارتمان در این محله در بالاترین سطوح قیمت خانه در تهران قرار دارد. یکی از مهمترین دلایل رشد بسیار چشمگیر قیمت آپارتمان در این محله به موضوع قیمت زمین در ظفر بازمی گردد. این محله دارای شرایط خاصی از موقعیت بسیار قدرتمند تجاری و اقتصادی است و مجاورت با خیابان‌های قدرتمند تجاری مانند خیابان ولیعصر، میدان ونک، بلوار میرداماد و محله جردن، خیابان ظفر را به یکی از گرانترین محله‌های تهران تبدیل کرده است. بسیاری از شرکت‌های معتبر کوشش دارند در این محله دارای دفتر و شرکتی باشند و این موضوع باعث شده تا قیمت خانه در این محله رشد بسیار خوبی را تجربه کند.

زندگی در ظفر

زندگی در ظفر از شرایط بسیار مطلوبی برخوردار است. ظفر یکی از خیابان‌های لوکس تهران است که دارای بافت شهرسازی مدرن و به روزی است. بافت شهرسازی مدرن ظفر بر خیابان کشی‌های خوب و ساختمان‌های تازه ساز مبتنی است و این موضوع باعث شده است تا بافت فرسوده بسیار کمی در این محله وجود داشته باشد. امکانات شهری در ظفر نیز در وضعیت خوبی قرار دارد. این محله هم دارای دسترسی مناسبی برای دسترسی‌های خودرویی است و هم دارای حمل و نقل مناسبی است، ‌گر چه باید گفت که دسترسی ظفر به مترو در بخش غربی این محله کمی دشوار است. دسترسی به جا‌های دیدنی تهران و مراکز خرید تهران از نقاط قوت ظفر برای زندگی است و همه این موارد باعث شده است تا ظفر بتواند نمره قابل قبولی برای زندگی بگیرد. اما این منطقه نیز مانند بسیاری از مناطق و محله‌های تهران دچار مشکلات خاص خود است که ترافیک شدید و آلودگی ناشی از آن رتبه اول مشکلات ظفر را به خود اختصاص داده است. از دیگر مواردی که می‌توان به آن اشاره کرد انقطاع اجتماعی و تاریخی در این خیابان توسط بزرگراه مدرس است. عبور بزرگراه مدرس از میانه محله باعث شده است ت ا دسترسی‌های دو طرف محله دچار اختلال و مشکلات فراوانی شده و ترافیک و آلودگی شدیدی به داخل محله تزریق شود.

بهترین خیابان ظفر دستگردی برای زندگی
خیابان ظفر دارای چند منطقه‌ایده‌آل برای زندگی است و به طور کلی می‌توان گفت که همه مناطق و خیابان‌های ظفر از شرایط بسیار خوبی برخوردار هستند. اما برخی معتقدند که خیابان نفت شمالی، خیابان فرید افشار و خیابان بهروز بهترین خیابان‌های ظفر برای زندگی هستند.

سؤالات متداول درباره خیابان ظفر

خیابان دستگردی تهران کجاست؟
خیابان دستگردی تهران از خیابان‌های مشهور منطقه ۳ تهران است. خیابان دستگردی از خیابان ولیعصر تا خیابان شریعتی امتداد داشته و در شمال بلوار میرداماد قرار دارد.

4.9/5 - (71 امتیاز)
محمودیه تهران کجاست؟ بررسی امکانات در محله محمودیه
محله بریانک تهران (نقشه + تاریخچه + دلیل نامگذاری + راه دسترسی)

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست