1. صفحه اصلی
 2. محله های تهران
 3. خیابان گاندی، امکانات و قیمت املاک
خیابان گاندی

خیابان گاندی، امکانات و قیمت املاک

خیابان گاندی در منطقه 3 تهران قرار دارد . خیابان گاندی خیابانی است که به دلیل مجاورت با ونک و خیابان جردن بسیار تحت تاثیر بافت اداری و تجاری قدرتمند این محلات است. بسیاری خیابان گاندی را جزو محله ونک می دانند اما باید دانست که خیابان گاندی جزو محله ای به همین نام به نام محله گاندی است.

محله گاندی کجا است

محله گاندی در شرق میدان ونک و در مرز میان منطقه 3 تهران و منطقه 6 تهران قرار گرفته است. محله گاندی از شمال با بزرگراه حقانی ، از جنوب با بزرگراه سردار سلیمانی ، از شرق با بزرگراه مدرس و از غرب با خیابان ولیعصر مجاورت دارد و با محله های یوسف آباد ، محله ونک، محله داوودیه، محله نیلوفر، محله ظفر، محله سید خندان، محله آرژانتین و محله توانیر مجاورت دارد.

خیابان گاندی

خیابان گاندی پس از خیابان جردن یا بلوار نلسون ماندلا ، مشهورترین خیابان محله گاندی است. خیابان گاندی ، خیابانی است که نام این محله از نام خیابان گاندی گرفته شده است. خیابان گاندی در محله بلوار میرداماد قرار گرفته است که گاندی شمالی در این قسمت است و خیابان گاندی جنوبی که بخش بزرگی از این خیابان را تشکیل می دهد در جنوب خیابان حقانی قرار دارد. نام خیابان گاندی از نام مبارز بزرگ کشور هندوستان ، علیه استعمار بریتانیا گرفته شد و در دوران پهلوی بر نام این خیابان به نام خیابان گاندی نامگذاری شد.

دسترسی محله گاندی

محله گاندی به دلیل قرار گرفتن در بین بزرگراه های سردار سلیمانی ، بزرگراه مدرس ، بزرگراه حقانی و خیابان ولیعصر دارای دسترسی بسیار مناسبی است. مهمترین دسترسی به این محله از میدان ونک و بزرگراه حقانی است. بزرگراه همت و بزرگراه سردار سلیمانی و خیابان ولیعصر نیز دسترسی های خوبی را برای این محله ایجاد کرده است و به همین دلیل این محله از نظر دسترسی های خوب به مراکز تجاری و مراکز تفریحی و گردشگری شهر تهران ، جزو محلات بسیار خوب تهران است.

قیمت خانه و آپارتمان در گاندی

قیمت خانه و آپارتمان در گاندی به دلیل مجاورت با محله های قدرتمندی مانند جردن و ونک ، از سطح متوسط شهر تهران بالاتر است. شما می توانید با قیمتی پایینتر از محله هایی مانند ونک در گاندی صاحب مسکن و آپارتمان شوید ، اما باید دانست که محله گاندی از نظر قیمت مسکن جز محلات گران به حساب می آید. محله گاندی همچنین دارای دفاتر و ساختمان های متعدد اداری و تجاری است که شرکت ها و ادارات دولتی تمایل بسیار زیادی برای خرید املاک تجاری و اداری در گاندی دارند.

خیابان های معروف گاندی

محله گاندی به جز خیابان گاندی دارای معابر و خیابان های بسیار مشهوری در سطح تهران است.

خیابان جردن
خیابان جردن یا خیابان نلسون ماندلا جزو مشهورترین خیابان های تهران است که بخش جنوبی این خیابان ، در محله گاندی قرار دارد. این خیابان از بزرگراه سردار سلیمانی تا خیابان حقانی امتداد داشته و بسیاری از مراکز مهم گاندی در این خیابان قرار دارد.

چهارراه جهان کودک
چهار راه جهان کودک ، مهمترین تقاطع گاندی است. چهار راه جهان کودک تقاطع خیابان حقانی و بلوار نلسون ماندلا است و یکی از مهمترین دسترسی های گاندی نیز از همین تقاطع امکان پذیر است. چهار راه جهان کودک مرز بین منطقه مسکونی و تجاری خیابان گاندی و بخش تفریحی و خدماتی آن است. همین طور چهار راه جهان کودک مرز میان خیابان حقانی و بزرگراه حقانی است. درست در همین چهار راه است که بزرگراه حقانی تبدیل به خیابان شده و به میدان ونک متصل می شود.

امکانات گاندی

خیابان گاندی از نظر امکانات شرایط بسیار خوبی را دارد. بافت خیابان گاندی ، بافتی اداری و تجاری است. به همین دلیل بسیاری از شرکت ها و مراکز خرید خوب در این محله فروشگاه و دفتر دارند و در کنار این محدوده تجاری و اداری و در قسمت شرق خیابان گاندی بافت اداری و تفریحی بسیار خوبی وجود دارد که تفرجگاه هی و ادارات دولتی بسیاری در این قسمت قرار دارد.

امکانات تفریحی

بوستان آب و آتش
بوستان آب و آتش یکی از زیباترین بوستان های تهران و از بهترین مکان های تفریحی و گرشگری تهران است. بوستان آب و آتش در قسمت شرق محله گاندی قرار داشته و می توان گفت که بخش اعظم قسمت شرقی خیابان گاندی به امکانات بوستان آب و آتش تعلق دارد. این بوستان دارای امکانات متعددی از جمله رستوران . کافه و فست فودی های بسیار زیاد و پیست اسکیت و امکانات تفریحی مدرنی است که تا قبل از احداث آن ، در تهران کمتر شاهد ان بوده ایم.

پل طبیعت
پل طبیعت بزرگترین و مدرنترین پل پیاده راهی تهران است که بوستان آب و آتش را به پارک طالقانی متصل می کند. پل طبیعت بر روی بزرگراه مدرس احداث شده و دارای زیبایی های خاصی است و به همین دلیل جزو بهترین مکان های تفریحی و گردشگری تهران است.

پارک طالقانی
پارک طالقانی از بزرگترین و قدیمی ترین بوستان های شهر تهران است که مجموعه های بی نظیری چون باغ موزه دفاع مقدس ، باغ کتاب تهران و کتابخانه ملی ایران در مجاورت این پارک است.

امکانات درمانی

خیابان گاندی از مناطق بسیار قوی از نظر وجود امکانات درمانی است و مجاورت با میدان ونک باعث شده است که امکانات درمانی اعم از بیمارستان و کلینیک های درمانی بسیار زیادی در خیابان گاندی متمرکز باشند و این منطقه دسترسی خوبی را به این مراکز داشته باشد.

 • هتل بیمارستان گاندی
 • بیمارستان دی
 • بیمارستان کسری
 • بیمارستان مهرگان
 • کلینیک تخصصیی دندانپزشکی مهر گاندی
 • مرکز بهداشت و درمانگاه صدا و سیما
 • مرکز توانبخشی و حرفه آموزی دکتر شریعتی
 • کلینیک مدیکو سنتر
 • کلینیک چشم پزشکی رازی

مراکز اقامتی گاندی

خیابان گاندی دارای دو مرکز اقامتی به نام های هتل آپارتمان وزرا و هتل اسکان الوند است.

مراکز و ادارات دولتی

 • شبکه دو صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
 • شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران
 • معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران
 • دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی
 • مجله نشنال جئوگرافیک
 • موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت
 • بنیاد جانبازان و مستضعفان
 • راه آهن جمهوری اسلامی ایران
 • وزارت راه و شهرسازی
 • موزه علوم و فنون جمهوری اسلامی ایران
 • آزمایشگاه تشخیص طبی و پاتولوژی جهان کودک

شرایط زندگی در گاندی

خیابان گاندی جزو مناطقی از تهران است که بافت اداری و تجاری آن به بافت مسکونی ارجهیت دارد و قیمت مسکن در آن نیز تابعی از بافت تجاری این محله است. این بافت تجاری دو موضوع را در پی خواهد داشت. در ابتدا آنکه شما با قیمت های بالایی از مسکن مواجه خواهید بود و از طرفی دیگر ترافیک بسیار سنگین و آلودگی هوا در فصول سرد سال در انتظار شما است. تقریبا همه ساکنین خیابان گاندی طعم ترافیک شدید چهار راه جهان کودک و میدان ونک را تجربه کرده اند ، اما در جنوب این خیابان وضعیت کمی متفاوت است. ترافیک در قسمت های جنوبی خیابان گاندی قدری قابل تحمل تر است. با وجود این ترافیک ، شرایط زندگی در گاندی جذابیت های خاص خود را دارد. پرسه در بازارها و مراکز خرید متنوع که بسیاری از آن ها فروشگاه های برندهای معتبر هستند و دسترسی بسیار آسان به مراکز خرید ونک و جردن برای بازارگردی بسیار عالی خواهد بود. دسترسی بسیار خوب به شریان های مهم مرکز شهر و حمل و نقل عمومی از دیگر ویژگی های زندگی در گاندی است. برای کسی که در این محله زندگی می کند ، گشت و گذار در بوستان آب و آتش و پارک طالقانی و پیاده روی بر روی پل طبیعت نیز جذابیت خاصی دارد. باید در نظر داشت که بوستان آب و آتش ، پارک طالقانی و پل طبیعت جزو بهترین مکان های تفریحی و گردشگری تهران هستند. بنابراين موارد زندگی در گاندی دارای ویژگی های بسیار خوبي است که برای دستیابی به آن باید موضوع ترافیک میدان ونک و چهار راه جهان کودک را به جان بخرید.

4.5/5 - (2 امتیاز)
خیابان سهروردی شمالی
دزاشیب

پست های مرتبط

5 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام. مراکز خرید گاندی رو به احتمال زیاد یادتون رفته. حیفه که آدم بره خیابان گاند ولی مراکز خرید گاندی رو نبینه. مراکز خرید گاندی جزو بهترین ها تو تهرانه. به خصوص تو برندها یکی از بهترین جاهای تهرانه

  پاسخ
 • سلام
  اشاره خوبی به ترافیک چهار راه جهان کودک داشتید. چهار راه جهان کودک باید زیر گذر می شد که البته با توجه به وضعیت چهارراه جهان کودک امکان پذیر نیست

  پاسخ
 • خیابان گاندی دیگه چندان مسکونی هم نیست. شرکت ها و اداره جات ، تمام این محله رو پوشش دادن. دیگه هر کس این محله می آد برای تفریح و تجارت می آد.

  پاسخ
 • سلام
  معرفی خیلی خوبی بود
  واقعا من هم نمی دونستم که خیابان گاندی خودش یه محله مستقل داره

  پاسخ
 • سلام من پیدا نمیکنم این آدرس را
  گاندی شمالی خیابان فرح بخش کوچه نسیم
  لطف کنید بهم بگید ممنون

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
خروج از نسخه موبایل