روستاهای گردشگری تهران

در اطراف تهران و ارتفاعات البرز مرکزی روستاهای گردشگری بسیاری وجود دارد که می تواند بهترین مقاصد گردشگری برای سفری یک روزه باشد. برخی از جاذبه های این روستاها جاذبه هایی است که در فهرست میراث ملی طبیعی ایران ثبت شده و این مورد نشان می دهد که روستاهای گردشگری اطراف تهران تا چه حد از نظر جاذبه های طبیعی و گردشگری غنی است. در این مطلب قصد داریم با معرفی این روستاها گامی در جهت معرفی جاذبه های گردشگری روستاهای اطراف تهران برای شما داشته باشیم. حتما این موضوع برای شما هم مفید خواهد بود تا در با شناخت کافی از روستاهای اطراف تهران برای روزهای تعطیل خود برنامه ریزی مدونی داشته باشید.

روستاهای واریش و وردیچ

روستاهای واریش و وردیچ دو روستایی هستند که در نزدیکی تهران و در مسیر اتوبان تهران_کرج قرار دارند‌. این دو روستای زیبا در کنار یکدیگر قرار گرفته و در صورت رفتن به این مسیر می توان هر دو روستا را در سفری یکروزه بازدید کرد و از زیبایی های روستاهای واریش و وردیچ لذت فراوان برد. روستاهای واریش و وردیچ در مسیر اتوبان تهران کرج قرار دارد و بهترین مسیر برای رسیدن به این روستاها از اتوبان شهید خرازی است. جاده وردیچ در مسیر اتوبان شهید خرازی قرار دارد و شما می توانید پس از ورود به جاده وردیچ و گذر از میان البرز زیبا ، پس از پانزده کیلومتر خود را به روستای وردیج برسانید. روستاهای وردیچ و واریش فاصله بسیار کمی با تهران دارند و به دلیل آب و هوای بسیار مطبوع می تواند یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای شهروندان تهرانی باشد. از جاذبه های روستاهای واریش و وردیچ می توان به ارواح سنگی اشاره کرد که بر اثر فرسایش سنگها در مقابل آب و باد اشاره کرد که منظره طبیعی بی نظیری را برای شما فراهم کرده است. همچنین باغات زیبای گیلاس و آلبالو روستای وردیچ و واریش باغات به زیبایی این روستا افزوده است.

افجه

روستای افجه یکی از روستاهای زیبای لواسانات است. بیشتر کوهنوردان تهرانی روستای افجه را با نام دشت هویج و آبشار زیبای آن می شناسند. البته باید بدانید که در دشت هویج ، اثری از هویج نخواهید یافت و این نامگذاری بیشتر به خاطر گذشته این روستا بوده است که در بخش هایی از روستا هویج می کاشتند. امروز اما مسیر کوهنوردی از روستا به سمت دشت هویج و آبشار زیبای آن جزو مسیرهای زیبای کوهنوردی اطراف تهران است. روستای افجه زیبایی های بسیار زیادی را در کنار هم جمع کرده و به بازدید کنندگان خود ارائه می کند. طبیعت زیبای روستا و باغات گیلاس آن در کنار مسیر زیبای دشت هویج و آبشار آن از زیبایی های طبیعی روستای افجه است‌. اگر قصد دیدن و گشت و گذار در روستاهای گردشگری اطراف تهران را دارید ، روستای افجه یکی از بهترین این روستاها است. در روستای افجه به جز طبیعت گردی می توانید سری به باقیمانده قصر ناصرالدین شاه و قلعه ساکا بزنید و از دیدن آثار تاریخی روستا نیز دیدن کنید.

سولقان

روستای سولقان از توابع بخش کن نزدیک ترین روستا به تهران است. فاصله سولقان از تهران تنها شش کیلومتر است و تنها با شش کیلومتر طی مسیر در جاده امامزاده داود می توانید خود را به روستای سولقان برسانید. روستای سولقان نیز دارای جاذبه های گردشگری زیبایی است که می توان اوقات خوشی را در روستای سولقان تجربه کنید. روستای سولقان دارای جاذبه های طبیعی زیبایی است که همگی به تنهایی می تواند بهترین خاطرات را برای شما ایجاد کند. رودخانه کن در مسیر خود از رودخانه سولقان عبور می کند که این رودخانه پر آب ترین رودخانه غرب تهران است. سولقان مسیرهای کوهنوری خوبی را نیز در خود دارد که مسیر به سمت روستای کشار از جمله مسیرهای کوهنوردی روستای سولقان است. همچنین امامزاده نوربخش از نوادگان امام موسی کاظم نیز در سولقان مدفون است و این امامزاده در گذشته لوکیشن فیلم مسافری از هند بود. این امامزاداه در محله سولقان پایین قرار دارد. روستای سولقان خود داری چهار روستا به نام های سنگان ، رندان ، کشار ، کیگا ، امامزاده داود و طالون است که هر کدام از این روستاها خود دارای جاذبه های گردشگری خاص خود هستند.

سنگان

سنگان را شاید بتوان زیباترین روستای هدف گردشگری سولقان نامید. روستای سنگان همراه با آبشار سنگان که بلندترین آبشار تهران است و مسیر کوهنوردی به آبشار سنگان و قله پهنه حصار یکی از مسیرهای زیبای کوهنوردی در تهران را دارد. در کنار این جاذبه های زیبای طبیعی روستای سنگان دارای سه امام زاده است که مشهورترین آن ها امام زاده قاسم بوده که در سنگان بالا قرار دارد. روستای سنگان دارای دو اثر ثبت شده در فهرست میراث طبیعی ایران است. آبشار سنگان و چنار هزار ساله امام زاده قاسم (ع) دو اثر ملی ایران هستند که در روستای سنگان قرار دارند.

رندان

رندان نیز یکی از زیباترین روستاهای بخش کن است که در مسیر جاده سولقان به امامزاده داود قرار دارد. روستای رندان نسز دارای مسیر کوهنوردی زیبایی است که از دل باغات زیبای رندان گذر کرده و به آبشار رندان می رسد. آبشار رندان نیز جزو آبشارهای طبیعی و بلند شهر تهران است. روستای رندان به دلیل نزدیکی به تهران و زیبایی های طبیعی روستا از مقاصد تورگردی در تهران است و بسیاری از تورهای یک روزه شهر تهران در روستای رندان اجرا می شود. روستای طالون در نزدیکی روستای رندان قرار دارد و این نزدیکی جاذبه های روستای رندان را دوچندان کرده است.

امامزاده داود

امامزاده داود مشهورترین روستای سولقان است و این روستا به دلیل وجود مقبره امام زاده داود (ع) از قدیم جزو اماکن متبرکه شهر تهران بوده است. امام زاده داود دارای دو مسیر است. جاده سولقان که امروز بهترین مسیر دسترسی به امام زاده داود است و از روستای کن و سولقان به امام زاده داود می رسد جاده قدیم قدیم امام زاده داود نیز در مسیر فرحزاد قرار دارد که در گذشته برای رسیدن به امام زاده داود از این مسیر استفاده می کردند. اما امروز به دلیل تخریب جاده ، کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر مورد استفاده کسانی است که دوست دارند مانند گذشته و عبور از دل یونجه زار به امام زاده داود صعود کنند. امام زاده داود نیز با توجه به ابعاد مذهبی و جاذبه های طبیعی خود جزو مقاصد گردشگری مهم و پر رفت و آمد شهر تهران است.

رینه

روستای رینه گر چه جزئی از روستاهای استان مازندران است اما به دلیل نزدیکی می تواند در فهرست روستاهای گردشگری اطراف تهران قرار گیرد. برای رسیدن به روستای رینه باید از جاده هراز به این روستا رفت. روستای رینه در دل کوه های سر به فلک کشیده البرز مرکزی و جزو توابع بخش لاریجان است. مسافت روستای رینه به تهران نزدیک به نود کیلومتر است و با طی مسافتی در حدود یک ساعت می توان به این روستای رسید و از زیبایی های این روستا بهره برد. جذابترین بخش روستای رینه برای علاقمندان این روستا آبگرم طبیعی روستای رینه است که جزو معدود آبگرم های اطراف تهران است. روستای رینه به خصوص در تابستان به دلیل آب و هوای خنک و مطبوع خود یکی از بهترین روستاهای اطراف تهران برای گردشگری و لذت بردن از مواهب طبیعی است.

برغان

روستای برغان نیز از روستاهای گردشگری اطراف تهران است. ورودی روستای برغان از شهر کرج است و این روستا نیز به دلیل وسعت زیاد ان و نزدیکی به شهر تهران می تواند جزو مقاصد خوبی برای سفرهای یک روزه در دل طبیعت زیبای البرز باشد. چشمه های فراوان و رودخانه های شاهرود و سنج زیبای خاصی را به روستای برغان بخشیده است و به همین دلیل یکی از بهترین روستاهای گردشگری اطراف تهران است. روستای برغان دارای مناظر زیبایی برای عکاسی است و افراد بسیاری برای ثبت خاطرات و تصاویر زیبا به روستای برغان می روند. روستای برغان در کنار زیبایی های طبیعی بسیار خود توانسته است مسیر کوهنوردی و طبیعت گردی بسیار دل انگیزی را به دوستداران طبیعت هدیه کند. حسینیه اعظم روستای برغان حسینیه ای است که نزدیک به پنج قرن قدمت دارد و از جاذبه های قدیمی این روستا است. همچنین مسجد جامع برغان نیز در کنار حسینیه اعظم از اماکن مذهبی مهم روستای برغان است. برای رسیدن به زیبایی های برغان باید از داخل شهر کرج و منطقه باغستان وارد مسیر روستا شده و پس از حدود بیست دقیقه به برغان خواهید رسید.

خور

یکی از روستاهای گردشگری اطراف تهران که دارای جاذبه های خاصی است و می تواند جزو بهترین مقاصد گردشگری یکروزه برای تهرانی ها و کرجی ها باشد ، روستای خور است. روستای خور فاصله بسیار کمی با تهران دارد. این روستا تا تهران تنها هفتاد کیلومتر فاصله دارد و با صرف زمانی حدود یک ساعت و نیم می توان به این روستا رسید. روستای خور جاذبه های طبیعی بسیاری مانند آبشار خور و مسیر زیبای کوهپیمایی به سمت آبشار را در خود جای داده و از سویی دیگر پیست اسکی خور از جاذبه های مصنوعی روستای خور است. پیست اسکی خور گر چه در اندازه پیست اسکی شمشک و آب علی نیست ، اما از زیبایی چیزی از آن ها کم ندارد. گردش در داخل روستای خور به خصوص در فصل زمستان بسیار دل انگیز است. البته باید بدانید روستای خور زمستان های بسیار سردی داشته و به همین دلیل برای رفتن به روستای خور باید با امکانات کامل به این روستا و آبشار خور سفر کنید.

امتیاز شما به این مطلب

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست
خروج از نسخه موبایل