1. صفحه اصلی
  2. رینه کجاست، معرفی آبگرم رینه و وضعیت اجاره سوئیت

رینه کجاست، معرفی آبگرم رینه و وضعیت اجاره سوئیت

رینه دماوند یکی از روستاهای گردشگری اطراف تهران است که در استان مازندران قرار دارد. فاصله تهران تا رینه 95 کیلومتر است که این فاصله مربوط به خروجی شهر تهران از محله استخر است. آبگرم رینه مشهورترین جاذبه تفریحی و گردشگری رینه است ، اما آبشار سرآسیاب رینه ، امامزاده محمد طاهر رینه ، دخمه سنگی کافر کلی و دشت شقایق رینه از دیگر جاذبه های گردشگری این روستای زیبا است. به دلیل وجود این جاذبه های بسیار ، رینه جزو جاهای دیدنی تهران قرار می گیرد. پیشنهاد می کنیم حتما صفحه روستاهای گردشگری تهران هم مشاهده کنید

رینه کجاست؟

رینه دماوند یکی از روستاهای زیبای مازندران ، در شهرستان آمل است. روستای رینه دماوند ، نزدیکترین روستا به قله دماوند و در دامنه جنوبی قله دماوند قرار گرفته است. روستای رینه ، امروز تبدیل به شهر شده است ، اما به دلیل بافت خاص این روستا ، بسیاری از گردشگران این شهر را با نام روستای رینه می شناسند. شهر رینه در کنار لاریجان قرار داشته و بسیاری نام این دو را با یکدیگر آورده و این موضوع باعث شده است که نام رینه لاریجان نیز شهرت زیادی داشته باشد.

مسیر رینه

مسیر دسترسی به رینه از جاده هراز عبور می کند. برای رسیدن به رینه باید از بزرگراه ارتش وارد جاده هراز شده و به سمت آمل بروید. بعد از پلور به جاده رینه لاریجان خواهید رسید و باید به سمت چپ از خروجی جاده به سمت شهر رینه بروید. بعد از حدود 45 کیلومتر به شهر رینه خواهید رسید. مسیر دیگری که می توانید توسط آن خود را به رینه برسانید از سمت آب اسک است. شما می توانید با عبور از پلور و آب اسک به روستای گیلاس خواهید رسید. در نزدیکی این روستا نیز خروجی بعدی رینه قرار دارد که می توان از طریق این جاده خود را به روستای رینه رساند.

چشمه آبگرم رینه

چشمه آبگرم رینه یکی از جاذبه های گردشگری این روستا است. چشمه آبگرم رینه یکی از چشمه های آبگرم گوگردی است که مقدار گوگرد این چشمه آبگرم بسیار زیاد بوده و این گوگرد بالا امکان خواص درمانی آبگرم رینه را دو چندان می کند و به دلیل وجود گوگرد فراوان ، بسیاری از گردشگران برای تسکین دردهای مفاصل خود در طول سال به این چشمه مراجعه می کنند.

جالب است بدانید برخی از روستاییان در رینه در منازل خود بخشی از آب گرم را به صورت لوله کشی در اختیار دارند و حتی برخی از این منازل نیز امکان حضور گردشگران را در این منازل فراهم کرده اند و این مورد نیز با استقبال فراوانی مواجه شده است. بسیاری از گردشگران نیز با اجاره واحدها و سوئیت های دارای آبگرم از این امکان بسیار خوب استفاده می کنند. آبگرم های گوگردی همچنین در درمان زخم ها و ضدعفونی پوست تاثیر خوبی دارد و دلیل وجود گوگرد در صنایع صابون سازی نیز خواص درمانی این ماده است. دمای آبگرم رینه در حدود 60 درجه است و این دما ممکن است شما را مجبور کند تا برای استفاده از این آبگرم آن را با مخلوطی از آب سرد استفاده کنید.

آبشار شاهاندشت

آبشار شاهاندشت رینه از جاذبه های بسیار زیبای این روستا است. آبشار شاهاندشت به مجموعه آبشارهایی گفته می شود که در یک ردیف قرار گرفته اند. تعداد آبشارهای شاهاندشت ، 8 آبشار است و این آبشار در فهرست آثار ملی نیز ثبت شده است. فاصله آبشار شاهاندشت تا رینه در حدود 20 کیلومتر است و باید برای رفتن به شاهاندشت باید از سمت گزنک به سمت پل وارنا رفته و از پل وارنا به سمت این آبشار برویم.

امامزاده محمد طاهر

امامزاده محمد طاهر از جاذبه های گردشگری رینه است. امامزاده محمد طاهر از جمله آثار رینه است که ثبت اثر ملی شده است و نشاندهنده قدمت تاریخی روستای رینه است. بسیاری از تجمعات مذهبی اهالی روستای رینه در تاریخ این روستا ، در امامزاده محمد طاهر برگزار می شد و این امامزاده از نظر قدمت تاریخی در این منطقه رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

دخمه های سنگی کافر کلی

از دخمه های سنگی کافر کلی به راحتی نگذرید. دخمه های سنگی کافر کلی جزو اولین سکونت گاه های انسانی بوده و احتمالا قدمت آن ها به حدود دوران اسلامی بازمی گردد. دخمه های سنگی کافر کلی از جمله پناهگاه های منطقه بوده که در هنگام هجوم دشمنان ، از این پناهگاه ها جهت پنهان شدن و در امان ماندن از دشمنان استفاده می کردند. دیدن دخمه های سنگی کافر کلی خالی از لطف نیست و نشان دهنده یکی از ادوار پر چالش در تاریخ ایران است.

بهترین فصل رینه

رینه یکی از روستاهای چهار فصل است و در تمام فصول می توان به این منطقه رفت. در تمام فصل ها از بهار تا زمستان ، رینه زیبایی های خاص خود را دارد. شکوفه های بهاری و میوه های تابستانی و خزان زیبای پاییز و برف زمستان رینه ، هر کدام زیبایی های خاص خود را دارد. رینه روستایی بسیار خنک است و به همین دلیل در زمستان رینه بسیار سرد شده و این مورد رفتن را به رینه کمی مشکل می کند.

اما رینه در زمستان نیز بسیار زیبا است. جاده رینه در زمستان در زمان بارش ها گاه در ساعاتی بسته می شود و در زمان بارش حتما بهتر است که با زنجیر چرخ به این روستا سفر کنید ، گرچه بسته شدن جاده رینه در زمستان بیشتر موقتی است و به دلیل سکونت و تردد بسیار زیاد به این روستا در زمستان ، پس از ساعتی جاده ها باز شده و برای تردد آماده می شود ، اما بهتر است نکات ایمنی را در سفر به رینه در نظر داشته باشید.

اقامت در رینه

اجاره ویلا در رینه کار چندان دشواری نیست و این موضوع اقامت در رینه را راحت می کند. تقریبا در تمام روزهای سال اجاره ویلا و اقامت در رینه امکانپذیر است ، اما در تعطیلات تابستان رینه این کار ممکن است کمی دشوار باشد. پیشنهاد می گردد قبل از سفر به رینه ، وضعیت اقامت خود را روشن کرده و با اطلاع کامل به این روستا سفر کنید. هتل های رینه ، هتل هایی 3 ستاره هستند. رینه دارای دو هتل 3 ستاره است که از نظر قیمت نیز وضعیت مناسبی داشته و جزو هتل های گران محسوب نمی شود.

پرسش های متداول درباره رینه

وضعیت جاده رینه
وضعیت جاده رینه از نظر پوشش آسفالته ، جاده ای آسفالته و مناسب است. وضعیت جاده رینه در سالیان اخیر بسیار خوب شده است و در تمام فصول قابل دسترسی است ، اما باید توجه داشت به علت کوهستانی بودن منطقه ، در هنگام رانندگی در جاده رینه باید موارد احتیاطی به خصوص سرعت مطمئنه را رعایت کرد.

زمستان رینه
زمستان رینه جزو فصل های زیبای این منطقه است. زمستان رینه در برف و سرما سپری می شود و برای عاشقان برف و آب گرم در هوای سرد بسیار دلچسب است . در زمستان رینه وضعیت جاده رینه نیز مناسب است و فقط در زمان بارندگی و برف ممکن است این جاده برای ساعاتی بسته شود و به دلیل کوهستانی بودن منطقه حتما باید در زمستان رینه ، با همراه داشتن زنجیر چرخ تردد کرد.

رینه دماوند کجاست؟
رینه دماوند جزو روستاهای منطقه دماوند و در استان مازندران قرار دارد. رینه دماوند ، نزدیکترین روستا به قله دماوند است و از این نظر است که به رینه دماوند مشهور است. برای رسیدن به رینه دماوند باید از جاده هراز و بعد از امامزاده هاشم به سمت جاده رینه حرکت کرد تا به رینه دماوند رسید.

اجاره روزانه ویلا در رینه چگونه مقدور است؟
اجاره روزانه ویلا در آبگرم رینه در تمام فصول مقدور است ، اما در تابستان به دلیل افزایش گردشگر در زمان تعطیلات بهتر است قبل از رفتن ویلایی را در این منطقه رزرو کنید.

4/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست