1. صفحه اصلی
 2. محله های تهران
 3. سعادت آباد
سعادت آباد

سعادت آباد

محله سعادت آباد یکی از محلات نام آشنا و بزرگ شهر تهران است که در منطقه دو شهرداری تهران قرار دارد. سعادت‌آباد از شرق به بزرگراه چمران، از جنوب به شهرک غرب، از شمال به کوی فراز، از شمال شرق به اوین، از شمال غرب به فرحزاد راه دارد. بزرگراه یادگار امام از شمال و بلوار فرحزادی از غرب سعادت‌آباد می‌گذرد. مناطق کوی فراز و شهرک مخابرات (بهرود) در شمال سعادت‌آباد و در دامنهٔ کوه واقع هستند. خیابانهای سعادت آباد ۲۴ متری علامه، سرو و همچنین بلوار پاکنژاد و بلوار شهرداری وبلوار فرحزادی، از خیابان‌های اصلی سعادت آباد محسوب می‌شوند. سعادت آباد در دامنه رشته کوه البرز قرار دارد و به همین دلیل جزو محلات خوش آب و هوای تهران محسوب می شود.

همه چیزهایی که باید درباره سعادت آباد بدانیم

معرفی سعادت آباد، تاریخچه سعادت آباد، دلیل نامگذاری سعادت آباد، چه کسی سعادت آباد را ساخت
سعادت آباد در دهه 20 شمسی منطقه ای تقریباً خالی از سکنه بود. در سال 1327 سید ضیائ الدین طباطبایی یزدی زمین های سعادت آباد را از ارباب آن خریداری کرد که شامل زمین های کشاورزی و روستایی مخروبه بود. وی در آباد کردن سعادت آباد تلاش بسیاری کرد و با همکاری تعدادی از آشنایان یزدی خود که بیشتر از زمره سادات بودند ، در این منطقه به کشت و کار و دامداری پرداختند. شغل اصلی آنان کاشت محصولات کشاورزی مانند یونجه و گندم بود. در کنار این محصولات باغهای بسیاری در سعادت آباد ایجاد شد تا سعادت اباد به محله ای مبدل شود که میوه و غلات بسیاری از مناطق تهران را تامین می کرد.

سید ضیاء الدین طباطبایی با توصیه سرلیدربولارد ، سفیر وقت انگلستان اقدام به پرورش نوعی از خرگوش های پشمی به نام خرگوش آنغوره داد. گوشت این خرگوش در بازار چهار راه استانبول خریدار داشت و پشم و پوست آن نیز از نوع پشم و پوست مرغوب برای تولید انواع لباس های پشمی و چرمی بود. سید ضیاء الدین طباطبایی با فروش محصولات خود توانست به موفقیت رسیده و از پول به دست آمده در این راه خانه های بسیاری را در سعادت اباد ساخت. سعادت آباد پس از گذشت چند سال ساکنین بسیاری را به سمت خود کشاند و تبدیل به محله ای آباد شد.

دلیل نامگذاری سعادت آباد

دلیل اصلی نامگذاری سعادت آباد ، ساداتی بودند که به همراه سید ضیاء االدین طباطبایی به این منطقه آمده بودند و این منطقه را آباد کرده بودند. پس از سکونت این جمع سید ، مردم این منطقه را به نام سادات آباد می شناختند. با سکونت افراد دیگر در این منطقه و پس از گذشت زمانی چند ، واژه سادات به سعادت تغییر کرد و نام سعادت آباد به شکل کنونی خود رسید و این نام را تا کنون نیز حفظ کرده است.

جغرافیای سعادت آباد

سعادت آباد در جنوب رشته کوه البرز و در شمال غرب شهر تهران قرار گرفته است. سعادت آباد از شمال به رشته کوه البرز ، از شرق به اتوبان چمران ، از جنوب به شهرک غرب ، از شمال شرق به اوین و درکه ، از شمال غرب به دره فرحزاد منتهی می شود. این موقعیت جغرافیایی باعث شده است که سعادت آباد دارای آب و هوای مطبوعی باشد و دسترسی بسیار خوبی را به تفرج گاه های اوین و درکه داشته باشد.

آیا سعادت آباد روی گسل است؟

برای کسانی که می خواهند در این رابطه اطلاعاتی داشته باشند ، باید گفت که بسیاری از مناطق تهران را گسل های تهران مورد تهدید قرار می دهند. گسل شمال تهران ، گسل شرق تهران و گسل جنوب تهران از جمله گسل های تهران هستند. گسل شمال تهران که مناطق شمالی تهران را مورد تهدید قرار می دهد از سوهانک آغاز شده و تا حصارک نیز امتداد دارد. گسل شمال تهران خود به چندین گسل دیگر مانند گسل محمودیه و داودیه گسل ملاصدرا تقسیم می شود که این سه گسل می توانند بسیاری از مناطق شمالی و از جمله سعادت آباد را تحت تاثیر قرار دهند.

دسترسی سعادت آباد

سعادت آباد محله ای بسیار خوش مسیر است و بزرگراه های بسیار زیادی در اطراف این محله وجود دارد. بزرگراه همت ، بزرگراه هاشمی رفسنجانی ، بزرگراه چمران و بزرگراه یادگار امام از بزرگراه های اطراف سعادت آباد هستند و این بزرگراه ها امکان دسترسی به محله سعادت آباد تهران را فراهم می کنند. بسیاری این سوال را دارند که چگونه به سعادت آباد برویم ؟ اگر از هر جایی از تهران میخواهید خود را به سعادت آباد برسانید ، بهترین راه برای رفتن به سعادت آباد چهار بزرگراهی است که در اطراف این محله هستند.

حمل و نقل عمومی
سعادت آباد از نطر دسترسی به حمل و نقل عمومی نیز دارای شرایط مناسبی است. به خصوص در بزرگراه سعادت آباد و میدان کاج ، پایانه اتوبوسرانی و تاکسیرانی وجود دارد که امکان دسترسی این محله را به حمل و نقل عمومی مهیا کرده است.

مترو سعادت آباد
آخرین ایستگاه مترو نزدیک سعادت آباد ، ایستگاه مترو میدان صنعت در خط ۷ مترو تهران است‌. خط ۷ مترو تهران دو ایستگاه مترو برای سعادت آباد دارد که این ایستگاه ها ، ایستگاه مترو دادمان و ایستگاه مترو میدان کتاب هستند ، اما این خط مترو تا کنون به بهره برداری نرسیده است. به همین دلیل برای کسانی که این پرسش را دارند که چطور با مترو برم سعادت آباد ؟ باید گفت که در حال حاضر نزدیکترین مترو به سعادت آباد ، ایستگاه مترو میدان صنعت است.

شرایط زندگی در سعادت آباد و قیمت آپارتمان در سعادت آباد

سعادت آباد جزو محلات گران قیمت شهر تهران محسوب می شود. قیمت آپارتمان و املاک کلنگی در سعادت آباد جزو بالاترین قیمت های شهر تهران و بالاترین قیمت های شمال غرب تهران را دارد. این قیمت بالای املاک باعث شده است ، شرایط زندگی در سعادت آباد نیز به همان تناسب گرانتر از متوسط شهر تهران باشد. سعادت آباد اما به دلیل نزدیکی به بسیاری از تفرج گاه های شهر تهران مانند درکه ، فرحزاد و جاده قدیم امامزاده داود و همچنین بوستان های بسیار خوب خود ، منطقه ای بسیار خوش آب و هوا را برای ساکنین سعادت آباد رقم زده است.
دسترسی سعادت آباد به اتوبان های محوری تهران نیز جزو نکات مثبت سعادت آباد است. بزگراه چمران ، بزرگراه یادگار امام ، بزرگراه نیایش ، بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی و بزرگراه همت این امکان را می دهد تا ساکنین سعادت آباد به راحتی به اتوبان های اصلی تهران دسترسی مناسبی را داشته باشند. وجود بیمارستان های بسیار زیاد در سعادت آباد نیز این محله را با امکانات خوب پزشکی همراه کرده است و به دلیل وجود این بیمارستان ها ، کلنیک ها و مراکز درمانی سعادت آباد ، جزو مراکز درمانی بسیار خوب شهر تهران است.

بوستان های سعادت آباد

سعادت آباد نزدیک به چهل بوستان دارد که برخی از این بوستان ها ، جزو بزرگترین بوستان های شهر تهران هستند. پارک پرواز جزو زیباترین بوستان های شهر تهران است که به دلیل ارتفاع بلند خود ، دارای چشم اندازی بسیاز زیبا از شهر تهران است. پارک پرواز مقصد گردشگران شبگرد تهرانی است و افق زیبای پارک پرواز از روشنایی شب تهران ، بسیاری از دوستداران شب تهران را به خود جذب کرده است.

برخی از بوستان های سعادت آباد

پارک پرواز در انتهای بلوار پاکنژاد ، بالاتر از یادگار امام ، روبروی خیابان البرز6
بوستان آبشار در بلوار شهرداری
بوستان سعادت آباد در خیابان دوم سعادت آباد
بوستان ستایش در جنوب شرق تقاطع سعادت آباد و بزرگراه نیایش
بوستان دریا در بلوار فرحزادی، نرسیده به تقاطع دریا
بوستان مدیریت در پل مدیریت، چهارراه قدس
بوستان سعادت در خیابان ۲۴ متری سعادت آباد، نبش ۲ شرقی
بوستان دلاوران در سعادت آباد، بلواردریا، نبش بلوار شهرداری
بوستان کوی فرهنگ در پل مدیریت، خیابان فرهنگ، کوی فرهنگ
بوستان علامه در خیابان علامه شمالی، خیابان ۲۰
بوستان لادن در شمال میدان شهرداری، شرق بلوار شهرداری شمالی
بوستان شب بو در بلوار ۲۴ متری سعادت آباد، کوی شب بو
بوستان دریا در بلوار فرحزادی، نرسیده به تقاطع دریا
بوستان پرستو در میدان بوستان، خیابان طاهرخانی
بوستان معلم در خیابان فرحزادی، نرسیده به نیایش، خیابان تربیت معلم
بوستان پلیس در بلوار پاکنژاد، پایین‌تر از میدان سرو
بوستان میثاق در غرب یادگار امام، خیابان کوهستان، خیابان میثاق
بوستان آسمان ها در انتهای بلوار فرحزادی، خیابان آسمانها
بوستان مولانا در ضلع شمال غربی تقاطع بلوار پاکنژاد و دادمان
بوستان گلگشت در بلوار فرحزادی، بلوار کوهستان
بوستان آسمان در میدان کتاب،انتهای بلوار آسمانها، حاشیه بزرگراه یادگار امام
بوستان سرو ناز در خیابان ارغوان، خیابان سروناز
بوستان ارغوان در خیابان ارغوان، بعد از تقاطع درختی
بوستان پانزده خرداد ضلع جنوب غربی میدان فرحزاد، کوچه استخر
بوستان امید در شهرک مخابرات، خیابان پیوند، بین پیوند ۱۰ و ۱۲

بیمارستان های سعادت آباد

سعادت آباد از نظر محلات برخوردار به لحاظ وجود بیمارستان ها و مراکز درمانی است. وجود بیمارستان های متعدد در این محله طیف گسترده ای از کلینیک های درمانی و ساختمان پزشکان را ایجاد کرده است.
بیمارستان عرفان
آدرس و شماره تماس بیمارستان عرفان
سعادت آباد بین چهارراه سرو و بلوار شهرداری خیابان شهید ریاضی بخشایش
02123023000
بیمارستان پارسیان
آدرس و شماره تماس بیمارستان پارسیان
تهران، سعادت آباد، خیابان سرو شرقی، نرسیده به میدان فرهنگ، بیمارستان فوق تخصصی پارسیان
22363312
بیمارستان مدرس
آدرس و شماره تماس بیمارستان مدرس
انتهاي خيابان سعادت آباد ـ تقاطع بزرگراه يادگار امام و سعادت آباد
22084078
بیمارستان آتیه
آدرس و شماره تماس بیمارستان آتیه
سعادت آباد ، شهرک قدس (غرب)، بلوار فرحزادی، تقاطع شهید دادمان
82712
88086081

مراکز خرید سعادت آباد

سعادت آباد دارای مرکز خرید متعددی است که برخی از این مراکز خرید جزو برترین و بهترین مراکز خرید تهران هستند.

لیست مراکز خرید سعادت آباد

 1. سینما اریکه ایرانیان
 2. مجتمع تجاری میلاد نور
 3. مرکز خرید گلستان
 4. پاساژ مادر
 5. مرکز تجاری آرن
 6. مرکز تجاری بوعلی
 7. مرکز تجاری سروستان
 8. پاساژ مادر
 9. بهرود و فروشگاه شهروند سعادت آباد
 10. مرکز تجاری علامه
 11. مرکز تجاری سهیل
 12. مرکز تجاری ابریشم
 13. مرکز تجاری دیدار
 14. مرکز تجاری کسری

بهترین خیابان های سعادت آباد

سعادت آباد محله بزرگی است و به دلیل شهرت محله سعادت آباد دارای خیابان های نام آشنایی برای شهروندان تهران است. خیابانهای سرو ، خیابان فرهنگ ، بلوار فرحزادی ، خیابان بیست و چهارمتری ، خیابان صراف ها ، خیابان دشت بهشت ، خیابان علامه ، ، خیابان پاک نژاد، خیابان ریاضی بخشایش، خیابان ارغوان، خیابان صدف، خیابان شکوفه، خیابان لادن (کوی فراز ) ، خیابان بهرود خیابان دشت بهشت، خیابان پامچال ، شهرک بوعلی ، خیابان بهزاد ، خیابان فراز ، خیابان درختی ، خیابان آسمان، خیابان شهرداری و خیابان مروارید ، خیابان های مهم و نام آشنای سعادت آباد هستند.

نام جدید میدان کاج چیست

میدان کاج یکی از مهمترین میدان های سعادت آباد است. میدان کاج نام قدیمی میدانی است که در تقاطع بلوار سعادت آباد با خیابان سرو بود که پس از ترور شهید حسن تهرانی مقدم ، به نام این شهید هسته ای مزین شده و نام میدان کاج به نام شهید حسن تهرانی مقدم تغییر کرد.

محلات سعادت آباد

آنچه ما از سعادت آباد می شناسیم ، معمولا شامل یک محله بزرگ به نام سعادت آباد و مجله ای کوچکتر به نام شهرک غرب می شود. اما باید درنطر داشت که محله سعادت آباد امروز به محلات کوچکتری تقسیم شده است. این محلات شامل محله سعادت آباد ، محله دریا ، محله ایوانک ، محله پرواز ، محله بهرود و محله آسمان می شود.

محله دریا

محله دریا یکی از محلات سعادت آباد و منطقه ۲ تهران است. محله دریا از شمال با بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی، از جنوب با بلوار دادمان و خیابان مدیریت ، از غرب با بلوار پاکنژاد و از شرق با بزرگراه چمران محدود شده است. محله دریا با محله‌های ‌سعادت آباد، محله شهرک غرب، محله ونک، محله آسمان و محله سپهر مجاورت دارد. از اماکن مهم محله دریا می‌توان به بوستان دلاوران، رستوران تهران پاریس، رستوران ترنج، پارک، بوستان آبشار، بوستان شمس تبریزی و بوستان مروارید اشاره کرد.

محله آسمان

محله آسمان یکی از محلات منطقه سعادت آباد و منطقه ۲ تهران است. محله آسمان از شمال با بزرگراه یادگار امام، خیابان ایثارگران و خیابان ایثار جنوبی، از شرق با بلوار پاکنژاد و بلوار سرو غربی و از جنوب با بزرگراه هاشمی رفسنجانی محدود شده است. محله آسمان با محله‌های ‌بهرود، سعادت آباد، دریا، پونک، سپهر، نفت، پرواز، فرحزاد مجاور است. از مراکز مهم محله آسمان می‌توان به رستوران مظفریه، پارک بوستان، کافه رستوران باغچه محسن، باغ رستوران درویش، باغ رستوران دهکده و رستوران ایتالیایی ژابیز اشاره کرد.

محله سپهر

محله سپهر یکی از محلات سعادت آباد و منطقه ۲ تهران است که از شمال با بزرگراه هاشمی رفسنجانی و خیابان نخلستان، از جنوب با بلوار دادمان از شرق با بلوار دریا و بلوار پاکنژاد و از جنوب محدود است. محله سپهر با محله‌های ‌سعادت آباد، شهرک غرب، ایوانک، دریا، آسمان، پونک مجاور است. از اماکن مهم محله سپهر می‌توان به اریکه ایرانیان، مرکز خرید آرن، مرکز خرید سپهر و رستوران موکو اشاره کرد.

محله ایوانک یکی از محلات خوب سعادت آباد و منطقه ۲ تهران است. از شمال با بلوار دادمان، بلوار فرحزادی و خیابان زرافشان شمالی، از جنوب با بزرگراه همت ، از شرق با خیابان حسن سیف، میدان صنعت، بلوار پاکنژاد و بزرگراه شیخ فضل الله و از غرب با رود دره پونک و بوستان نهج البلاغه محدود شده است. محله ایوانک با محله‌های ‌شهرک آزمایش، محله شهرک غرب، محله مرزداران، محله کوی نصر، محله پونک و محله سپهر مجاورت دارد. از اماکن مهم محله ایوانک می‌توان به مرکز خرید میلاد نور، مرکز خرید پلاتین، کافه رستوران کازا چیرو، رستوران گیاهی زمین، بوستان خوارزم، مجتمع تجاری گل افشان، بوستان ایوانک و مجتمع تجاری اداری آریو اشاره کرد.

محله پرواز

محله پرواز یکی از محلات سعادت آباد و منطقه ۲ تهران است. محله پرواز از شمال با رشته کوه های البرز از شرق با میدان بهرود، بلوار پیام و بلوار پاکنژاد، از جنوب با بزرگراه یادگار امام و خیابان ایثارگران و از غرب با خیابان امام زاده داود محدود شده است. محله پرواز سعادت آباد با محله‌های ‌بهرود، محله سعادت آباد، محله آسمان و محله فرحزاد مجاورت دارد. از مراکز مهم محله پرواز می‌توان به پارک ژوراسیک تهران، بوستان پرواز، بوستان کیهان، مجتمع تجاری بهرود، رستوران موروکو، بوستان گلدیسان، بازار میوه و تره بار بهرود و پارک پرواز اشاره کرد.

محله بهرود

محله بهرود یکی از محلات خوب سعادت آباد و منطقه ۲ تهران است‌. محله بهرود از شمال با خیابان کوهسار و رشته کوه های البرز ، از شرق با خیابان مفیدی، خیابان دشت بهشت و خیابان اوین، از جنوب با بزرگراه یادگار امام و بلوار سعادت آباد و از غرب با بلوار پیام و میدان بهرود محدود شده است. محله بهرود سعادت آباد با محله‌های ‌سعادت آباد، محله آسمان، محله اوین، محله پرواز، محله درکه و محله هزارسنگ مجاورت دارد. از اماکن مهم محله بهرود می‌توان به پارک محله بهرود، مرکز خرید بوعلی، استخر هتل اسپیناس، رستوران بین المللی لاتن محله بهرود، رستوران لاتون محله بهرود و رستوران سنتی دشت بهشت اشاره کرد.

برخی از خیابان های سعادت آباد

سعادت آباد صراف های جنوبی
خیابان صراف های سعادت آباد ، یکی از خیابان های مهم سعادت آباد است که از بلوار دریا آغاز شده و با عبور از بزرگراه هاشمی رفسنجانی ، تا خیابان سرو غربی امتداد دارد. خیابان صراف های شمالی از بزرگراه هاشمی رفسنجانی تا بلوار سرو امتداد دارد و خیابان صراف های جنوبی از بلوار دریا تا بزرگراه هاشمی رفسنجانی امتداد دارد.

سعادت آباد میدان کتاب
میدان کتاب یکی از مهمترین معابر سعادت آباد است. میدان کتاب ، میدانی بسیار مهم است که تقاطع خیابان کوهستان و خیابان فرحزادی در این میدان به هم میرسند. دلیل اهمیت میدان کتاب این نکته مهم است که این میدان از سه طرف با بزرگراه یادگار امام و بزرگراه هاشمی رفسنجانی دارای تقاطع بوده و نقش کلیدی را در دسترسی های محله آسمان سعادت آباد دارد.

سعادت آباد چهارراه سرو
چهار راه سرو از تقاطع های قدیمی و بسیار مهم سعادت آباد است ، به نوعی که در گذشته شهرت اصلی سعادت آباد چهارراه سرو و میدان کاج بودند. در گذشته چهار راه سرو نیز مانند میدان کاج ، میدانی بزرگ به نان میدان سرو بود که در گذر زمان ، این میدان تبدیل به چهار راهی به نام چهار راه سرو شد. چهار راه سرو تقاطع خیابان های پاکنژاد و خیابان سرو است.

 

پرسش های متداول درباره سعادت آباد

میدان فرهنگ سعادت آباد کجاست؟
میدان فرهنگ سعادت آباد در تقاطع خیابان سرو و خیابان فرهنگ سعادت آباد قرار دارد. میدان فرهنگ از میادین اصلی این محله است. وجود بیمارستان پارسیان در میدان فرهنگ نشان دهنده اهمیت میدان فرهنگ سعادت آباد است.

میدان کاج در سعادت آباد کجاست؟
میدان کاج سعادت آباد در تقاطع خیابان سعادت آباد با خیابان سرو است. دو میدان سرو و میدان کاج سعادت آباد از میادین قدیمی سعادت آباد هستند. نام میدان کاج سعادت آباد بعد از ترور شهید تهرانی مقدم ، به نام میدان تهرانی مقدم تغییر کرد و امروز نام دیگر میدان کاج ، میدان تهرانی مقدم است.

نزدیکترین مترو میدان بهرود سعادت آباد کجاست؟
نزدیکترین مترو به میدان بهرود سعادت آباد ، ایستگاه مترو میدان صنعت است.

میدان کتاب تهران کجاست؟
میدان کتاب سعادت آباد یکی از تقاطع های مهم و بزرگ سعادت آباد است. میدان کتاب سه خیابان مهم سعادت آباد به نام های خیابان کوهستان ، خیابان سرو و خیابان فرحزادی را به یکدیگر متصل کرده و راه دسترسی به میدان سرو و میدان کاج را از طرف بزرگراه یادگار و خیابان فرحزادی امکانپزیر می کند.

شهرک غرب بهتره یا سعادت آباد؟
بسیاری از کاربران این پرسش را دارند که شهرک غرب بهتره یا سعادت آباد ؟ در مورد این سوال باید گفت که شهرک غرب تهران از نظر خیابان کشی و دسترسی به بقیه نقاط تهران نسبت به سعادت آباد ارجهیت دارد. شهرک غرب منطقه ای دنج و خلوت تر از سعادت آباد است و این موضوع به دلیل تراکم کمتر شهرک غرب نسبت به سعادت آباد است. اما سعادت آباد محله ای با تراکم و ترافیک بیشتر است و دسترسی خوبی به کوهستان های البرز مرکزی داشته و هم چنین به جاهای دیدنی تهران نیز دسترسی مناسبی دارد. در مورد دسترسی به مراکز خرید تهران ، وضعیت هر دو محله بسیار مطلوب است و هر دو محله دارای مراکز خرید بسیار خوبی هستند و هم مراکز خرید سعادت آباد و هم مراکز خرید شهرک غرب جزو بهترین مراکز خرید تهران هستند.

میدان بهرود سعادت آباد
میدان بهرود سعادت آباد ، میدانی بسیار پر تردد در محله بهرود سعادت آباد است. میدان بهرود سعادت آباد دارای جذابیت های بسیار زیادی است. پارک پرواز و فروشگاه شهروند پارک پرواز در میدان بهرود قرار دارد. میدان بهرود سه خیابان پیام ، خیابان شقایق و خیابان عابدی را به یکدیگر متصل کرده و یکی از مسیرهای اصلی ورودی به محله بهرود است.

میدان شهرداری سعادت آباد
نام جدید میدان شهرداری سعادت آباد ، میدان قیصر امین پور است. میدان شهرداری به تقاطع بلوار شهرداری یا بلوار قیصر امین پور و خیابان سرو و بلوار جوریکی گفته می شود. نام جدید بلوار شهرداری نیز ، بلوار قیصر امین‌پور است. میدان شهرداری پس از درگذشت شاعر مشهور ، قیصر امین پور ، به یاد ایشان به نام بلوار قیصر امین‌پور و میدان قیصر امین‌پور نامگذاری شد.

سعادت آباد منطقه چند است؟
این سوال برای بسیاری از کاربران مطرح است که سعادت آباد منطقه چند است ؟ برای این دسته از عزیزان باید بگوییم ، همانطور که قبلا و در ابتدای این متن توضیح داده ایم ، سعادت آباد در منطقه ۲ تهران قرار دارد و اینکه این پرسش برای بسیاری وجود دارد که سعادت آباد منطقه چند است ؟ به دلیل مجاورت سعادت آباد با منطقه ۱ تهران است.

آیا در سعادت آباد مترو وجود دارد؟
خط ۷ مترو تهران در سعادت آباد دارای ۲ ایستگاه است ، اما این خطوط تا زمان نگاشته شدن این صفحه هنوز راه اندازی نشده است و از این جهت در سعادت آباد مترو وجود دارد و نیازمند راه اندازی است.
ایستگاه مترو سعادت آباد
ایستگاه مترو دادمان
ایستگاه مترو میدان کتاب

نزدیکترین ایستگاه مترو سعادت آباد در میدان صنعت قرار دارد

5/5 - (21 امتیاز)
محله نیاوران 
فرمانیه

17 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
خروج از نسخه موبایل