1. صفحه اصلی
  2. محله های تهران
  3. عبدل آباد ، اطلاعات کامل محله
عبدل آباد

عبدل آباد ، اطلاعات کامل محله

محله عبدل آباد یکی از محلات منطقه 19 تهران است. شهرت محله عبدل آباد به دلیل بازار عبدل آباد یا بازار احسانی است. محله عبدل آباد امروزه محله پر رونق و پر رفت و آمدی است. در کنار بازار احسانی بازارهای بسیار زیاد دیگری در محله عبدل آباد به وجود آمده که این محله را تبدیل به محله ای بازار مانند کرده است.

موقعیت محله عبدل آباد

محله عبدل آباد از شمال با بزرگراه شهید چراغی ، از جنوب با خیابان شکوفه ، از شرق با خیابان مطهری و از شرق با بزرگراه شهید کاظمی محدود شده است. محله عبدل آباد با محله های نعمت آباد ، محله جلیلی ، محله شریعتی ، محله شکوفه و شهرک ولیعصر مجاورت دارد.

تاریخچه عبدل آباد

زمین های عبدل آباد جزو اراضی روستای غار تهران بود. بیشتر این زمین ها تا دهه چهل متعلق به فردی یهودی به نام یعقوب مشفق بود. یعقوب مشفق در دهه 40 و 50 اراضی عبدل آباد را قطعه بندی کرده و به مردم فروخت و بخشی از این زمین ها را جهت احداث مراکز خدماتی مانند مدرسه ، حمام ، قبرستان و مراکز درمانی به مردم واگذار نموده و پس از مدتی از ایران خارج شد. از آن زمان عبدل آباد شروع به توسعه شهر نشینی کرد. در اوایل بیشتر ساکنین عبدل آباد را فارس زبان ها و تهرانی ها تشکیل می دادند. در دهه 50 ورود مهاجرین ترک زبان به این منطقه آغاز شد. مهاجرین این منطقه بیشتر از مناطق سراب و هشترود آذربایجان به این منطقه کوچ کردند و بافت جمعیتی عبدل آباد را تغییر دادند ، به نحوی که امروزه بیشتر ساکنین عبدل آباد ترک زبان ها هستند.

دسترسی

عبدل آباد در میان بزرگترین شریان های جنوب غرب تهران قرار دارد و به همین دلیل دسترسی بسیار مناسبی را به محدوده جنوب و جنوب غرب تهران دارد. عبدل آباد در مجاورت بزرگترین تقاطع دسترسی در جنوب تهران قرار دارد. این تقاطع به نام تقاطع پاسگاه نعمت آباد شهرت دارد و سه معبر بزرگراه آیت الله سعیدی ، بزرگراه شهید کاظمی و بزرگراه شهید چراغی در این تقاطع به هم می رسند. به همین دلیل است که محله عبدل آباد یکی از بهترین محلات منطقه 19 تهران به جهت دسترسی به بزرگراه های اصلی این محدوده است.

دسترسی به مترو
دسترسی عبدل آباد به مترو از طریق ایستگاه عبدل آباد در خط 3 مترو تهران برقرار می گردد. محله عبدل آباد دارای ایستگاه مترو است.

امکانات محله عبدل آباد

بازار عبدل آباد
بازار عبدل آباد جزو مشهورترین بازارهای تهران است. بازار عبدل آباد را بیشتر با نام بازار پارچه های پرده ای می شناسند ، اما بازار عبدل آباد امروزه بازاری بزرگ و گسترده از انواع پارچه پرده ای ، پارچه های مجلسی ، انواع پوشاک مردانه و زنانه و بچه گانه ، انواع لوازم خانگی و بسیاری از مایحتاج خانگی است. بازار عبدل آباد در سال های گذشته رشد بسیار زیادی کرده است و رشد این بازار باعث رشد محله عبدل آباد شده است.

مرکز خرید و فروش خودرو عبدل آباد
مرکز خرید و فروش خودرو عبدل آباد بزرگترین مرکز خرید و فروش خودرو در جنوب غرب تهران است. مرکز خرید و فروش خودرو عبدل آباد با وجود کارشناسان خودرو در این مرکز ، امکانات بسیار خوبی را جهت خرید و فروش خودرو در این محله فراهم کرده است که این مرکز از تمام مناطق جنوب غرب تهران دارای متقاضیانی برای خرید و فروش خودرو هستند.

حسینیه اعظم مکتب العباس
حسینیه اعظم مکتب العباس بزرگترین مکان مذهبی در محله عبدل آباد است. حسینیه مکتب العباس دارای قدمتی طولانی در تجمعات مذهبی عبدل آباد است. امروزه نیز این حسینیه دارای اعتبار خاصی در منطقه 19 تهران است.

پمپ بنزین عبدل آباد
مراکز خرید عبدل آباد
بازار خرید و فروش خودرو عبدل آباد
بازار احسانی
بازار پرده عبدل آباد
پردیس کیان
مجتمع اداری تجاری کوه نور
مجتمع تجاری جوانه
بوستان های محله عبدل آباد
بوستان شهید کاظمی
بوستان شهید باکری
بوستان امید

سرای محله عبدل آباد

سرای محله عبدل آباد نقش بسیار پر رنگی را در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی محله عبدل آباد داشته است.

آدرس و شماره تماس سرای محله عبدل آباد
عبدل آباد ، خیابان سبلان ، جنب کلانتری 152 ، سرای محله شکوفه شمالی
شماره تلفن سرای محله عبدل آباد
02155850006

سوالات متداول عبدل آباد

آدرس بازار پارچه عبدل آباد
بازار پارچه عبدل آباد در خیابان شکوفه منطقه ۱۹ تهران قرار دارد. برای رفتن به بازار پارچه عبدل آباد باید از بزرگراه کاظمی وارد بلوار شکوفه شده و به سمت شرق حرکت کنید. آدرس بازار پارچه عبدل آباد ، تقاطع خیابان شکوفه و خیابان بدر بوده و این بازار در خیابان بدر قرار دارد. البته خیابان احسانی و خیابان احد ، در بلوار شکوفه نیز جزئی از این بازار هستند.

بازار احسانی کجاست؟
بازار احسانی نام دیگر بازار عبدل آباد است. بازار احسانی ، اما بیشتر به بازار پوشاک معروف شده و اجناس این خیابان را بیشتر اجناس مربوط به پوشاک و پارچه تشکیل می دهد. بازار احسانی یکی از بازارهای جذاب تهران است. دستفروشان متعدد که در خیابان احسانی وجود دارد به همراه فروشگاه های رنگارنگ پوشاک و پارچه و لوازم خانگی و لوازم بهداشتی محیطی دلچسب را برای بازار گردی ایجاد کرده است.

مسیر بازار عبدل آباد
مسیر بازار عبدل آباد با خودروی شخصی از بزرگراه آزادگان است. اگر از سمت شمال بزرگراه کاظمی به سمت عبدل آباد می روید ، می توانید پس از عبور از شهرک ولیعصر وارد بزرگراه چراغی و خیابان انقلاب شده و خود را به این بازار برسانید. مسیر دیگر بازار عبدل آباد با خودرو شخصی از طریق خیابان شکوفه است که خیابان شکوفه نیز به ضلع جنوب بازار می رسد. مسیر بازارعبدل آباد از آزادگان از طریق بزرگراه کاظمی است و کسانی که قصد رفتن به بازار را از سمت آزادگان دارند ، می توانند وارد بلوار شکوفه یا خیابان انقلاب شده و وارد بازار شوند. مسیرعبدل آباد از کرج نیز از طریق بزرگراه آزادگان امکانپذیر است.
بازار عبدل آباد با مترو
برای کسانی که می خواهند با مترو به عبدل آباد بروند خبر خوب این است که در نزدیکی این بازار ایستگاه مترو عبدل آباد وجود دارد و شما می توانید با کمترین مسافت پیاده ، خود را به این بازار برسانید.

ساعت کار بازار عبدل آباد
بازار عبدل آباد از ساعات ابتدایی صبح تا انتهای شب باز است. فروشگاه های بازار عبدل آباد معمولا از ساعت ۱۰ صبح آغاز به کار می کنند و تا ساعت ۱۰ شب نیز به کار خود پایان می دهند. ساعت کار این بازار به صورتی است که در تمام ساعات روز می توانید احتیاجات خود را از این بازار تهیه کنید ، چرا که این فروشگاه ها به طور یکسره مشغول به کارند. بازار پارچه عبدل آباد در روزهای جمعه نیز باز است‌ و تقریبا می توان گفت که این بازار در هیچ روزی از سال تعطیلی ندارند. برای شما که می خواهید بدانید بازار عبدل آباد در روزهای جمعه باز است یا نه ؟ باید بگوییم که این بازار در تمام روزها حتی روزهای تعطیل و جمعه باز است.

پارچه کیلویی بازار عبدل آباد
در این بازار برخی از عمده فروشان پارچه ، کالاهای خود را به طور کیلویی به فروش می رسانند. این نحوه فروش بیشتر برای افرادی مناسب است که قصد خرید پارچه برای تولیدی ها را دارند و احتیاج به مقدار زیادی از انواع پارچه ها به خصوص پارچه کاور مبلی و یا پارچه پرده ای داشته و درخواست خرید این گونه از پارچه ها را با قیمت هایی پایین تر دارند.

5/5 - (2 امتیاز)
بلوار فردوس ، بهترین محله برای گردشگری و رستوران گردی
محله شاهین

پست های مرتبط

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • بازار عبدل آباد بهترین بازار پارچه فروشان تهران هستش تو بازار عبدل آباد هر جو پارچه ای پیدا میشه قیمت پارچه تو بازار عبدل آباد واقعا عاایه

    پاسخ
  • بازار عبدل آباد قبلا زیاد خوب نبود اما الان بازار عبدل آباد خیلی لوکس و نو نوار شده

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
خروج از نسخه موبایل