1. صفحه اصلی
 2. محله های تهران
 3. محله اسکندری ، خرید خانه و امکانات محله
محله اسکندری

محله اسکندری ، خرید خانه و امکانات محله

محله اسکندری از محله های منطقه 11 تهران است. محله اسکندری از جمله محلاتی است که در ابتدای محدوده زوج و فرد ترافیکی قرار دارد و به همین دلیل دارای ترافیک سبکتری نسبت به محلات مجاور غربی خود است. قیمت خانه در محله اسکندری در سطح متوسط شهر تهران قرار دارد. خرید خانه در اسکندری تابعی از نام مشهور خیابان جمهوری است.

محله اسکندری کجاست

محله اسکندری در ابتدای محدوده غربی منطقه 11 تهران قرار داشته و اولین محله ای است که وارد محدوده ترافیکی تهران می شود. محله اسکندری از شمال با خیابان آذربایجان ، از غرب با خیابان توحید ، از شرق با خیابان کمالی و از جنوب با خیابان کمیل محدود شده است و با محله های سلسبیل ، محله جمهوری ، محله حر و محله مخصوص مجاورت دارد.

دسترسی محله اسکندری

محله اسکندری جزو محلات خوش مسیر در بخش مرکزی تهران قرار دارد. محله اسکندری در ضلع شرقی خیابان توحید قرار داشته و از طریق خیابان توحید با بزرگراه های چمران و نواب متصل می شود. دسترسی اصلی محله اسکندری از طریق خیابان امام خمینی فراهم شده است. این محله از طریق بزرگراه چمران به مناطق شمالی تهران مانند توحید ، گیشا و شهرک غرب متصل شده و از طریق بزرگراه نواب نیز با محله های جنوبی تهران ، مانند محله جوادیه ، محله خزانه و محله نازی آباد ارتباط دارد. خیابان امام خمینی دسترسی محله را به بسیاری از محلات غربی و شرقی این محله نیز برقرار کرده و جزو نقاط قوت این محله محسوب می گردد.

خیابان های معروف محله

خیابان اسکندری
خیابان اسکندری از خیابان های معروف مرکزی شهر تهران است. خیابان اسکندری به دو بخش خیابان اسکندری شمالی و خیابان اسکندری جنوبی تقسیم شده است و هر کدام از این بخش ها محلات خاص خود را پوشش می دهد. این خیابان توسط خیابان آزادی به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می شود.

خیابان اسکندری جنوبی
خیابان اسکندری جنوبی از خیابان مرتضوی در محله اسکندری آغاز شده و تا خیابان آزادی امتداد دارد. خیابان اسکندری جنوبی از محلات اسکندری و محله جمهوری عبور می کند.

خیابان اسکندری شمالی کجاست؟

خیابان اسکندری شمالی ، بخشی مهم از خیابان اسکندری است که در شمالی خیابان آزادی قرار گرفته و تا خیابان میرخانی در جنوب بیمارستان امام خمینی امتداد دارد.

حمل و نقل عمومی

محله اسکندری از نظر حمل و نقل عمومی موقعیت بسیار مناسبی دارد. محله اسکندری از طریق بزرگراه نواب و خیابان جمهوری و خیابان امام خمینی به ناوگان اتوبوسرانی دسترسی ویژه ای دارد و خطوط اتوبوسرانی در این محله دائم در حال رفت و آمد هستند.

دسترسی به مترو

این محله از نظر دسترسی به مترو نیز شرایط بسیار خوبی دارد. ایستگاه مترو شهید نواب صفوی و ایستگاه مترو رودکی نزدیکترین ایساتگاه های مترو به محله اسکندی هستند. همچنین ایستگاه های مترو میدان حر و ایستگاه مترو کمیل در مجاورت این محله هستند.

امکانات محله اسکندری

محله اسکندری را می توان محله ای بسیار کوچک در نظر گرفت و به همین دلیل دارای امکانات متنوعی نیست ، اما به دلیل مجاورت با مناطق مرکزی تهران دسترسی بسیار خوبی را به امکانات این مناطق دارد.

 • بیمارستان لقمان حکیم
 • موزه جنگ ، خانه تیمورتاش
 • دانشگاه افسری امام علی
 • داروخانه شبانه روزی 29 فروردین
 • دانشگاه جنگ
 • استخر سپیدار
 • باشگاه ورزشی اسپاد
 • هتل آپارتمان دنیل
 • فرهنگسرای انقلاب
 • باشگاه فرهنگیان
 • هتل فرهنگیان

بوستان های محله اسکندری

 1. بوستان سعدی
 2. بوستان کمالی
 3. بوستان دامپزشک
 4. بوستان رودکی

قیمت خانه و آپارتمان در محله اسکندری

قیمت خانه و آپارتمان در محله اسکندری جزو قیمت های متوسط شهر تهران است. این محله از محلات مناطق مرکزی شهر تهران است و قیمت خانه در این محله را موقعیت محله اسکندری در میانه شهر تهران و امکانات این محله تعیین می کند.

زندگی در محله اسکندری
محله اسکندری برای زندگی دارای شرایط مناسبی است. به دلیل قرار گرفتن این محله در محدوده ترافیکی زوج و فرد شهر تهران ، قدری از ترافیک محلاتی مانند سلسبیل و کارون کمتر شده و از این نظر وضعیت بهتری دارد. تراکم جمعیت نیز در این منطقه به دلیل مجاورت با بافت نظامی میدان توحید و دانشگاه های نظامی منطقه قدری پایینتر بوده و از واحدهای نقلی محلات کارون و سلسبیل و آذربایجان چندان خبری نیست.
محله اسکندری از حمل و نقل عمومی مناسبی برخوردار است و این موضوع کمک می کند که قدری از مشکلات مربوط به حضور در محدوده ترافیکی کمتر شود. امکانات بسیاری از نظر شهری در مجاورت محله اسکندری در دسترس بوده و این موضوع نیز جزو نقاط مثبت آن است. اما باید در نظر داشت که محله اسکندری به دلیل قرار داشتن در محدوده ترافیکی زوج و فرد برای ساکنین آن می تواند مشکلاتی را در تردد با خودروهای شخصی به همراه داشته باشد. مجموعه این شرایط می تواند تاکید داشته باشد که اگر با قرار داشتن این محله در محدوده زوج و فرد مشکلی نداشته باشید و اگر شغل و دفتر کار شما در محدوده ترافیکی تهران یا بخش های مرکزی تهران است ، محله اسکندری می تواند انتخاب خوبی برای سکونت شما باشد.

سرای محله اسکندری

سرای محله اسکندری جزو مراگز فرهنگی خوب در این محله است که خدمات بسیار قابل توجهی را به این منطقه داده است.
آدرس سرای محله اسکندری
تهران ، خیابان اسکندری جنوبی، بالاتر از خیابان امام خمینی ، جنب فروشگاه اتکا ، پلاک 249
شماره تلفن سرای محله اسکندری
02166362704

5/5 - (1 امتیاز)
امامزاده حسن محله ای در قرق بازار
خیابان هاشمی ، نگاهی به امکانات و قیمت خانه در خیابان هاشمی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست