محله دهکده المپیک یکی از محلات منطقه ۲۲ تهران است. محله دهکده المپیک از جمله محلاتی است که دارای بافتی شبیه به شهرک است و از اولین شهرک های ساخته شده در تهران بود. قدیمی بودن بافت دهکده المپیک و مجاورت با رودخانه و محله کن ، دسترسی خوب و قیمت مناسب خانه در دهکده المپیک از ویژگی های محله دهکده المپیک است.

دهکده المپیک کجا است

دهکده المپیک در شمال میدانی به همین نام به نام میدان المپیک قرار دارد. دهکده المپیک در گذشته جزو منطقه ۵ تهران بود ، اما با افزوده شدن منطقه ۲۲ تهران ، دهکده المپیک جزو منطقه ۲۲ تهران قرار گرفت. این محله از شمال با رشته کوه های البرز، از جنوب با بزرگراه همت ، از غرب با خیابان جدی اردبیلی و بلوار برادران زینعلی و از شرق با دره رودخانه کن محدود شده است و با محله‌های ‌قائم، محله اندیشه، محله بهاران، محله زیبادشت، محله گلستان، محله آبشار تهران و محله کن مجاور است.

تاریخچه دهکده المپیک

در سال ۱۹۷۴ بازیهای آسیایی در تهران برگزار شد. برای فراهم کردن مقدمات این بازی های آسیایی احتیاج به تامین ورزشگاه و اقامتگاه هایی برای برگزاری و اسکان کادر ورزشی مسابقات بود. ورزشگاه آزادی برای این امر در ساخته شد و برای اسکان هیئت های ورزشی می بایست در نزدیکی ورزشگاه آزادی اقامتگاه هایی احداث می شد. هتل المپیک دهکده المپیک و شهر زیبا از جمله این اقامتگاه ها بودند. دهکده المپیک یادگار بازی های آسیایی تهران است. مسیر دسترسی ورزشگاه آزادی به این محله به نام خیابان المپیک نامگذاری شد و میدانی به همین نام نیز در جنوب این دهکده به نام میدان المپیک احداث گردید.

قیمت آپارتمان در دهکده المپیک

دهکده المپیک شهرکی قدیمی ساخت است. ساخت دهکده المپیک در دهه چهل انجام شد و به همین دلیل این محله دارای بافتی قدیمی است. اما همین محله قدیمی دارای امکانات و مشخصاتی است که بر روی قیمت خانه در دهکده المپیک تاثیر مثبت گذاشته است.

امکانات محله

شاید برای شما جالب باشد که بدانید ، در زمان ساخت این محله قدیمی امکاناتی لحاظ شده است که در بسیاری از محلات جدید الاحداث امروزی کوچکترین این امکانات قرار ندارد و این طراحی در زمان خود بسیار جالب توجه است. سینما المپیک ، مرکز بهداشت، مرکز خرید المپیک ، بوستان ساحل ، بوستان فرهنگ ، ورزشگاه سرپوشیده و فضای سبز بسیار مناسب از جمله امکاناتی است که در زمان ساخت برای این محله در نظر گرفته شده است.

طبیعت‌گردی محله دهکده المپیک

بوستان جوانمردان
بوستان جوانمردان بزرگترین بوستان این منطقه است که دسترسی آن از میدان المپیک است و این بوستان یکی از بهترین اماکن تفریحی و گردشگری تهران نیز هست.
دانشگاه علامه طباطبایی
دانشکده علوم علوم اجتماعی و سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی که بزرگترین دانشگاه علوم انسانی کشور است نیز در این محله قرار دارد.

خیابان های معروف
میدان المپیک
خیابان المپیک
خیابان ورزش

دسترسی دهکده المپیک

مسیر دسترسی اصلی به دهکده المپیک از بزرگراه همت و بزرگراه آزادگان وجود دارد.
نزدیکترین ایستگاه مترو
ایستگاه مترو ارم سبز

محله آرارات
محله نعمت آباد

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست