1. صفحه اصلی
  2. محله های تهران
  3. محله نصرت قیمت خانه و بررسی امکانات
محله نصرت

محله نصرت قیمت خانه و بررسی امکانات

محله نصرت یکی از محلات منطقه 6 تهران است که در محدوده مرکزی شهر تهران قرار دارد. خیابان نصرت نیز از خیابان های مشهور این محله است و بسیاری خیابان نصرت و محله نصرت را با یاد انتشاراتی ها و خاطرات میدان انقلاب آن می شناسند. محله نصرت جمعی از مشهورترین خیابان های تهران را در خود جمع کرده است. خیابان فاطمی ، خیابان نصرت ، بلوار کشاورز ، خیابان آزادی ، خیابان فرصت شیرازی ، خیابان آزادی و خیابان دکتر قریب جزو این خیابان های مشهور است. قیمت خانه در محله نصرت به دلیل مجاورت با بافت تجاری میدان انقلاب و خیابان فاطمی قرار دارد و از سطح متوسط قیمت خانه در تهران اندکی بالاتر است.

محله نصرت کجاست؟

محله نصرت در جنوب منطقه 6 تهران و در مجاورت بیمارستان امام خمینی قرار دارد. محله نصرت از شمال با خیابان فاطمی ، از جنوب با خیابان آزادی ، از شرق با خیابان کارگر شمالی و از غرب با بزرگراه چمران محدود شده و با محله هایی مانند محله توحید ، محله شهرآرا ، محله فاطمی ، محله شریعتی ، محله جهان آرا ، محله دانشگاه تهران ، محله اسکندری و محله میدان حر مجاورت دارد.

تاریخچه محله نصرت

سال 1313 نقطه تحول محله ای به نام محله نصرت بود. محله نصرت تا قبل از این سال جزو اراضی کشاورزی و دامداری حریم تهران قدیم بود. در سال 1313 اولین بیمارستان بزرگ کشور در این قسمت از شهر تهران احداث شده و آغاز به کار می کند. محله نصرت از این زمان توسعه خود را آغاز می کند. این اتفاق باعث شد تا امکانات این محله به طور ناگهانی رشد کرده و مسیرهای متعددی برای دسترسی به این بیمارستان احداث شود و تردد در این اطراف محله افزایش قابل ملاحظه ای یافت. در دهه های بعدی ، این تردد ها باعث شد تا محله ای جدید به شهر تهران افزوده شود که بعدها به نام محله نصرت نامگذاری شد.

خیابان نصرت کجاست؟

خیابان نصرت از خیابان های معروف محله نصرت است. خیابان نصرت از خیابان شانزده آذر تا خیابان دکتر قریب امتداد داشته و در شمال خیابان فرصت قرار دارد.

خیابان فرصت کجاست؟

خیابان فرصت از خیابان های معروف محله نصرت است. خیابان فرصت شیرازی نزدیک ترین خیابان این محله به میدان انقلاب است و درست به اندازه یک خیابان با میدان انقلاب و در شمال این میدان قرار دارد. خیابان فرصت از خیابان کارگر تا خیابان توحید امتداد داشته و محله های دانشگاه تهران را به محله توحید متصل می کند. خیابان فرصت نیز یکی از محلات خاطره انگیز شهر تهران است. خیابان فرصت شیرازی به یاد شاعر بزرگ قرن سیزدهم فرصت الدوله شیرازی و به نام ایشان ، نامگذاری شد.

دسترسی محله

محله نصرت به لحاظ دسترسی وضعیت بسیار خوبی دارد. دسترسی غربی این محله از طریق خیابان و میدان توحید برقرار شده و دسترسی شرقی آن از طریق خیابان کارگر امکان پذیر است وبه خیابان های فاطمی و بلوار کشاورز نیز جزو دسترسی های مناسب این محله هستند. به همین دلیل گفته می شود که محله نصرت جزو محلات خوش مسیر تهران است. مجاورت با بزرگراه چمران دسترسی این محله را با بسیاری از مناطق و محلات شمالی مانند سعادت آباد و گیشا و شهرک غرب فراهم کرده است و این محله از طریق خیابان های فاطمی و بلوار کشاورز با محلاتی مانند ولیعصر ارتباط خواهد داشت.

حمل و نقل عمومی

از نظر حمل و نقل عمومی این محله بسیار شرایط خوبی دارد. بزرگراه چمران ، خیابان توحید ، خیابان آزادی و خیابان فاطمی انواع حمل و نقل عمومی را در خود جای داده و ایستگاه های اتوبوسرانی و تاکسیرانی در این محدوده به وفور یافت می گردد.

دسترسی به مترو
محله نصرت دسترسی بسیار مناسبی را به مترو تهران دارد. ایستگاه مترو توحید و ایستگاه مترو انقلاب در جنوب این محله دسترسی آن را با مترو برقرار می کند.

امکانات محله نصرت

بیمارستان امام خمینی
بیمارستان تخصصی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران
بیمارستان مرکز طبی اطفال
پارک لاله
کلیسای حضرت ابراهیم

قیمت خانه در محله نصرت

قیمت خانه در محله نصرت به دلیل قرار گرفتن این محله در مرکز شهر تهران ، در سطح متوسط است. برای خرید خانه در محله نصرت شما باید شرایط زندگی در محله نصرت را در نطر داشته باشید. این محله دارای بافت اداری قدرتمندی است و بسیاری از واحدهای آن در تملک شرکت ها و اداره های دولتی است ، اما در خیابان هایی مانند جمالزاده، خیابان فرصت شیرازی و بلوار کشاورز واحدها و بافت مسکونی بسیار زیادی دیده می شود و می توان در این مناطق اقدام به خرید خانه و آپارتمان کرد.

زندگی در محله نصرت

شرایط زندگی در محله نصرت تابع موضوعات مختلفی است. این محله در طرح کنترل آلودگی هوای تهران قرار دارد و این موضوع می تواند برای افرادی که برای تردد از خودروهای شخصی استفاده می کنند ، مشکلاتی را در پی داشته باشد. همچنین قرار گرفتن در مجاورت محورهای پر ترافیک مانند میدان توحید ، خیابان آزادی ، خیابان کارگر و بلوار کشاورز ، مشکلاتی را از نظر آلودگی هوا و ترافیک محلی را در پی دارد که باید برای خرید خانه این موضوعات را در نظر داشت. حمل و نقل عمومی و دسترسی به مترو در این محله بسیار مطلوب است و به خصوص افرادی که در محدوده های مرکزی شهر در حال تردد هستند به راحتی می توانند از طریق این ناوگان و با کمترین هزینه ، تردد های درون شهری خود را انجام دهند و به مراکز تفریحی و مراکز خرید تهران و جاهای دیدنی تهران دسترسی داشته باشند. اگر موضوعات ترافیکی برای شما چندان قابل ملاحظه نباشد ، محله نصرت با توجه به‌ قرار گرفتن در کنار امکانات و مراکز خرید تهران می تواند انتخابی خوب برای زندگی باشد.

سرای محله نصرت

سرای محله نصرت یکی از مراکز فرهنگی این محله است که خدمات فرهنگی و اجتماعی بسیار خوبی را در سطح محله ارائه می دهد.
آدرس سرای محله نصرت
خیابان کارگر شمالی ، خیابان نصرت ، جنب مسجد امیر المومنین
شماره تلفن سرای محله نصرت
۰۲۱۶۶۵۷۰۱۹۲

5/5 - (2 امتیاز)
سلسبیل محله ای با طعم بازارگردی بررسی بازار و قیمت خانه در سلسبیل
محله کارون بررسی قیمت خانه و امکانات محله کارون

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست