1. صفحه اصلی
  2. محله های تهران
  3. محله نیاوران 
محله نیاوران تهران

محله نیاوران 

محله نیاوران یکی از محلات قدیمی و  شناخته شده شمیران در منطقه یک تهران است. نیاوران از شمال با رشته کوه های  البرز و ارتفاعات کلک چال، از جنوب با محلات دزاشیب و فرمانیه و کامرانیه ، از شرق با دارآباد و از غرب با تجریش هم مرز است. محله نیاوران از محلات قدیمی وشناخته شده شمیران در منطقه 1 تهران است. محله نیاوران از بهترین محله های تهران است. وجود کاخ نیاوران ، کاخ صاحبقرانیه ، کوشک احمدشاهی ، فرهنگسرای نیاوران ، پارک نیاوران و پارک جمشیدیه از جاهای دیدنی نیاوران هستند که تمامی این موارد جزو بهترین جاهای دیدنی تهران به شمار می روند. معنی نیاوران را به جایی که نی در آن زیاد است تعبیر کرده اند و گفته اند که در تاریخچه نیاوران تهران ، این منطقه جایی بوده است که به دلیل وجود نی در این منطقه به آن ، نی آوران می گفتند که بعدها تبدیل به نیاوران شده است. قیمت خانه و آپارتمان در نیاوران در بالاترین رده های قیمت خانه در تهران قرار دارد. نیاوران محله ای لوکس و زیبا است. زندگی در نیاوران تجربه ای منحصر به فرد است و این موضوع بر روی قیمت آپارتمان در نیاوران تاثیر زیادی گذاشته است.

نیاوران کجاست؟

محله نیاوران تهران از محله های منطقه 1 تهران است. نیاوران از شمال با رشته کوه های البرز و ارتفاعات کلک چال، از جنوب با محلات دزاشیب و فرمانیه و کامرانیه ، از شرق با دارآباد و از غرب با تجریش هم مرز است. این محله از جنوب با خیابان باهنر ، از شمال با رشته کوه های البرز ، از غرب با خیابان فیضیه و از شرق با خیابان پورابتهاج محدود شده است.

دلیل نامگذاری نیاوران

داستان نامگذاری نیاوران اما قدری متفاوت است. نام نیاوران در قدیم نی اوران بود. نیاوران از نیزارهای بسیار بلند پوشیده شده بود و هر کسی پا به آنجا می گذاشت از نی های این منطقه همراه خود می برد. نام نی آوران در گذر زمان به نیاوران تغییر یافت.

در روایتی دیگر به درختان گردوی سر به فلک کشیده و با عظمت نیاوران اشاره می کنند. ( نام گردوی ) را نیز به این محله اطلاق کرده اند. اما این ناصرالدین شاه بود که نام نیاوران را به این محله بخشید. نام نیاوران  مرکب از «نیا» (حد، عظمت و قدرت) «ور» (صاحب) و «ان» علامت نسبت است که واژه نیاوران را تشکیل داده است.

جاهای دیدنی نیاوران

در محله نیاوران هیچ مقصد گردشگری بلند آوازه تر از کاخ نیاوران وجود ندارد. در این کاخ شما می توانید ابنیه ساخته شده توسط سه شاه قجری و بنای اصلی ساخته شده در زمان پهلوی دوم را در کنار هم مشاهده کنید. کاخ نیاوران جزو بناهای شاخص کل کشور است.

فرهنگسرای نیاوران نیز از مکان های دیدنی محله نیاوران است. فرهنگسرای نیاوران توسط معمار مشهور پهلوی دوم ، کامران دیبا طراحی شد و در باغی قدیمی که محل نگهداری بیماران مبتلا به سل بود ساخته شد. بنای فرهنگسرای نیاوران یکی از بناهای شاخص معماری مدرن ایران است. فرهنگسرای نیاوران نخستین فرهنگسرای ایران است چرا که فیروز شیروانلو ، نخستین مدیر فرهنگسرای نیاوران، این نام را درباره این مجموعه فرهنگی به کاربرد و واژه فرهنگسرا را به فرهنگ واژگان فارسی افزود.

فرهنگسرای نیاوران

آدرس فرهنگسرای نیاوران

تهران ، خیابان پاسداران، روبروی پارک نیاوران، فرهنگسرای نیاوران

مراکز خرید نیاوران

محله نیاوران به دلیل واقع شدن در یک منطقه لوکس دارای مراکز خرید مدرنی است و این محله را مبدل به یکی از مکان های خرید تهران تبدیل کرده است.

مرکز خرید نارونمرکز خرید نارون

مرکز خرید نارون یکی از مراکز خرید خوب تهران در محله نیاوران است. مرکز خرید نارون گرچه مرکز خرید بزرگی نیست اما به جهت دارا بودن فروشگاه های خوب مد و لباس یکی از مراکز خرید خوب در شهر تهران محسوب می گردد. نمایندگی های TT Tommy Hilfiger،Miss sport در این پاساژ دارای شعبه هستند و به جز این ها مرکز خرید مانتو است.

آدرس  مرکز خرید نارون:تهران، نیاوران، خیابان باهنر، بعد از کامرانیه، نرسیده به خیابان سعیدی

تلفن مرکز خرید نارون : ۰۲۱۲۶۱۰۴۰۲۰

پارک نیاوران

پارک نیاوران

پارک نیاوران تهران نیز یکی از مشهورترین پارک های تهران است. پارک نیاوران در کنار کاخ نیاوران و فرهنگسرای نیاوران تلفیقی از بوستان و آثار تاریخی و آثار مدرن معماری ایران بوده که محیطی خاطره برانگیز را در مقابل شما قرار خواهد داد. پهنه این بوستان نزدیک به ۶۲،۰۰۰ متر مربع است و در سال ۱۳۴۸ در زمان پهلوی دوم و با نقشه طراحان انگلیسی و معماری مهندس سردار افخمی  ساخته شد. به دلیل شیب منطقه بوستان نیاوران به صورت پلکانی ساخته شده است که همین مورد، جلوه پارک نیاوران را دو چندان کرده است.

پارک نیاوران دارای بخش های گوناگونی است.

•  ساختمان کانون فرهنگی کودکان

•  کتاب‌خانه

•  آمفی تئاتر

•  زمین اسکیت

•  زمین بازی کودکان

•  زمین تمرین اسب‌سواری

•  سالن ورزشی بانوان

•  نمازخانه

•  چهار استخر بزرگ

پارک نیاوران کجا است

پارک نیاوران در شمال خیابان پاسداران و مجاورت میدان نیاوران (شهید باهنر کنونی) قرار دارد

تاریخچه نیاوران

 فتحعلی شاه قاجار باغی را در روستایی کوچک به نام «گُرده وی» یا «گُرده به» در نیزارهای شمال شرقی تهران ساخت که به دلیل وجود نی های فراوان به آن منطقه، نیاوران، می گفتند. بعدها این منطقه به نیاوران شهرت یافت. نیاوران منطقه ای خوش آب و هوا بود که شاهان قاجار و پهلوی علاقه خاصی به آن داشتند. وجود کاخ صاحبقرانیه، کوشک احمد شاهی، بنای کوچک محمد شاه و  کاخ نیاوران ، نشان دهنده علاقه خاص قجرها و پهلوی ها به نیاوران است. تاریخچه نیاوران اما به دلیل همجواری با دزاشیب و قیطریه بسیار بیش از این ها تخمین زده می شود. اگر تاریخ سه هزار ساله قیطریه را در نظر بگیریم، بسیار بعید است که نیاوران در نزدیکی  و شمال این تپه ها سهمی از تاریخ قیطریه در خود نداشته باشد. آنچه مسلم است اما بناهای قدیمی زمان قاجار به طور مشخص ، رنگ و بویی دیگر به محله نیاوران داد و این محله از همان زمان شهرت پیدا کرد.

ورود شاهان قاجار به نیاوران

اولین پادشاه قاجار که باغی ییلاقی را در نیاوران ساخت ، فتحعلی شاه قاجار بود. فتحعلی شاه قاجار به نیاوران رفت و برای بار اول باغی را در آن ساخت که به باغ نیاوران شهرت یافت. این اقدام زمینه ورود پادشاهان قاجار به نیاوران را فراهم کرد. پس از فتحعلی شاه قاجار، نوبت به محمد شاه قاجار رسید. محمد شاه قاجار نیز این منطقه را ، منطقه ای خوش آب و هوا یافت و اقدام به ساختن خانه ای در باغ نیاوران کرد. خانه محمد شاه قاجار را نمی توان کاخ و یا عمارت نام برد و در حال حاضر نیز آثاری از آن در دست نیست ، اما می توان حدس زد که خانه محمد شاه ، عمارتی بوده که در قواره بناها و کاخ های ماندگار قاجار نبود. عمارت های ساخته شده در زمان فتحعلی شاه قاجار و محمد شاه در زمان ساخت بنای کاخ نیاوران در زمان محمد رضا شاه تخریب شدند و امروز آثاری از این بناها باقی نمانده است. از این زمان است که نیاوران منطقه ای شناخته شده در شمال تهران شد و از این زمان به بعد شاهان قاجار و پس از آن ها شاهان پهلوی قدم به نیاوران گذاشتند.

کاخ صاحبقرانیه

کاخ صاحبقرانیه از مهمترین و زیباترین جاهای دیدنی نیاوران است. اولین پادشاهی که به طور جدی به نیاوران ورود کرد ، ناصرالدین شاه بود. ناصرالدین شاه در سال ۱۲۲۹ ه‍.ش دستور داد تا در منطقه نیاوران قصری را برای اقامت ییلاقی خود بسازند. این قصر شامل دو طبقه بود و برخی از بخش های قصر نیاوران شاه نشین، کرسی خانه، حمام، تالار آینه و تعداد حدود ۴۹ خانه بودند که هر کدام از ان ها شامل ۴ اتاق و یک ایوان بودند. این خانه ها یا به قول امروزی ها سوئیت ها برای زنان حرمسرای ناصرالدین شاه طراحی شده بود.

ناصرالدین شاه در سی و یکمین سال حکومت خود ، خود را صاحب‌ قرآن نامید و به همین مناسبت این کاخ را نیز «کاخ صاحبقرانیه» نام نهاد. دلیل نامگذاری کاخ صاحبقرانیه ، بنابراین قول ، از روی لقب ناصرالدین شاه به صاحب قرآن گرفته شده است. کاخ صاحبقرانیه اولین بخش از ورود پادشاهان ایرانی و ساختن کاخ در منطقه نیاوران بود.در کنار کاخ صاحبقرانیه ، ساختمانی دیگر با ۴۰ خانه ساخته شد. این قسمت مربوط به حرمسرای ناصرالدین شاه بود. در دوران مظفرالدین شاه ، قسمتی از حرمسرا تخریب شد و مظفرالدین شاه نیز گاهی از اوقات ، برای استراحت به این کاخ می آمد. از اتفاقات و رویدادهای مهم محله نیاوران امضای فرمان مشروطیت توسط مظفرالدین شاه بود.

مظفرالدین شاه فرمان مشروطیت را در کاخ صاحبقرانیه امضا کرد . پس از انقراض سلسله قاجار و در زمان رضاخان ، تمامی حرمسرای ناصرالدین شاه تخریب شد و کاخ صاحبقرانیه برای دیدارها و مراسم های غیر رسمی در نظر گرفته شد. از اتفاق های جالب توجه در کاخ صاحبقرانیه ، مراسم ازدواج محمد رضا پهلوی با فوزیه بود که در کاخ صاحبقرانیه انجام شد. این کاخ در زمان پهلوی دوم نیز توسط فرح دیبا مورد مرمت قرار گرفت و طبقه اول که حوضخانه است برای پذیرایی میهمانان و طبقه دوم برای دفتر کار محمدرضا پهلوی در نظر گرفته شد.

کوشک احمد شاهی

احمد شاه نیز پس از ناصرالدین شاه ثدم به نیاوران گذاشت و این بار او بود که در باغ نیاوران ، بنایی را برای خود ساخت که به کوشک احمد شاهی معروف شد. کوشک احمد شاه ، عمارت کوشک احمد شاهی ، خوابگاه ییلاقی احد شاه شد‌. کوشک احمد شاهی نیز در دو طبقه ساخته شد. طبقه اول کوشک احمد شاهی از یک سرسرا تشکیل شده است که در میانه این سرسرا حوضی از سنگ مرمر قرار دارد. در اطراف این حوض زیبا شش اتاق به همراه دو راهرو طراحی شده است که دسترسی به اتاق های مختلف کوشک را فراهم می کند. نمای کوشک احمد شاهی ، نمایی آجری است و این نما ، در سراسر بخش های مختلف کوشک احمد شاهی قابل رویت است.
طبقه دوم کوشک احمد شاهی ، از یک سالن مرکزی و ایوانی که در سرتاسر چهار طرف این بنا مورد مشاهده است ، تشکیل شده‌ است. در زمان ازدواج محمد رضا پهلوی با فوزیه ، کاخ صاحبقرانیه به عنوان محل برگزاری جشن ازدواج ، در نطر گرفته شد و کوشک احمد شاهی نیز برای پذیرایی و اقامت میهمانان این مراسم انتخاب شد که البته مشخص نیست که چنین اقدامی صورت گرفته باشد. کوشک احمد شاهی در زمان پهلوی چندین بار محل اقامت موقت و یا دفتر کار شاهان پهلوی بود تا زمانی که کاخ نیاوران ساخته شد.

ورود پهلوی ها به نیاوران

پس از پادشاهان قاجار ، اینبار پهلوی ها بودند که به نیاوران آمدند. در زمان پهلوی اول ، مجموعه کاخ صاحبقرانیه و کوشک احمد شاهی مورد تعمیرات قرار گرفت و همانطور که گفته شد ، حرمسرای کاخ صاحبقرانیه نیز تخریب شد. این مجموعه در زمان پهلوی چندین بار به عنوان دفتر کار و یا اقامتگاه موقت مورد استفاده قرار گرفت تا زمانی که محمد رضا شاه تصمیم به ساخت کاخ نیاوران گرفت. محمد رضا شاه در سال ۱۳۳۷ دستور کاخ نیاوران را داد. ساخت این کاخ در حدود ۹ سال طول کشید و ساخت کاخ نیاوران تا سال ۱۳۴۶ به طول انجامید.

برای ساخته شدن کاخ نیاوران ، کاخی قدیمی که متعلق به فتحعلی شاه بود ، تخریب شده و کاخ نیاوران در محل آن ساخته شد‌. طراح کاخ نیاوران محسن فروغی بود. گچ‌ بری کاخ توسط استاد عبداللهی انجام شده و آینه‌ کاری آن نیز توسط استاد علی‌اصغر و کاشی‌ کاریهای نمای خارجی کاخ توسط استاد ابراهیم کاظم‌ پور انجام شد. کاخ نیاوران تا زمان انقلاب محل اقامت خاندان پهلوی بود. کاخ نیاوران در سه طبقه طراحی و ساخته شد که طبقه اور ان سرسرای بزرگ به همراه اتاق های زیادی در اطراف آن بود. در طبقه دوم دفتر کار فرح دیبا قرار داشت و طبقه سوم آن اختصاص به اتاق خواب و استراحت نیمروزی محمد رضا پهلوی و اتاق آرایش فرح دیبا و همچنین اتاق فرزندان شاه داشت. ساخت کاخ نیاوران ، پیش از گذشته منطقه نیاوران تهران را بر سر زبان ها انداخت.

منطقه نیاوران از دهه ۳۰ دیگر باغی در اطراف تهران نبود. جمعیتی در آن ساکن شده بودند و مراکز دیگری نیز در اطراف آن ساخته شده بود که مهمترین آن ها پارک نیاوران و پارک جمشیدیه از جمله این اماکن بودند‌. این منطقه بسیار خوش آب و هوا بود و به دلیل مجاورت با منطقه تجریش توانست با سرعت پله های شهر نشینی را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشته و خود را به عنوان یکی از بهترین محله های تهران مطرح کند. در دهه ۴۰ و ۵۰ دیگر خبری از یک باغ و بیابان در نیاوران نمانده بود. زمین های نیاوران به طور کامل قطعه بندی شده و سازندگان مطرح در آن زمان به این منطقه هجوم برده بودند تا سهمی در ساخت و ساز در نیاوران داشته باشند.

نیاوران پس از انقلاب

پس از انقلاب اسلامی ، نیاوران نیز مانند بسیاری از محله های شمیرانات مورد توجه اقشار مختلف قرار گرفت. آب و هوای بسیار خوب نیاوران و وجود مجموعه کاخ نیاوران و پارک نیاوران و امکاناتی که هر روز در این منطقه بیشتر شده بود‌ ، این منطقه را مورد توجه قرار داده بود ، هر روز از تعداد باغ ها کمتر می شد و به تعداد خانه های نیاوران افزوده می شد. خرید و فروش خانه در نیاوران رونق خوبی گرفته بود و این اتفاقات و مهاجرت بی رویه به تهران ، باعث شد تا نیاوران از شکل گذشته خود خارج شده و با شکل کنونی دراید.

رویدادهای مهم در تاریخ نیاوران

تاریخ نیاوران به دلیل وجود مجموعه کاخ های نیاوران ، دارای رویدادهای تاریخی بسیار زیادی در رابطه با تاریخچه تهران و حتی تاریخ ایران است. برخی از رویدادهای محله نیاوران در تاثیر مستقیمی در تاریخ ایران گذاشته است که نمی توان به راحتی از آن چشم پوشید. در این قسمت چند رویداد مهم را به شما معرفی می کنیم.

اولین اتفاق بسیار مهم ساخته شدن کاخ صاحبقرانیه در این منطقه در سال ۱۲۳۱ بود و در این سال. کاخ جهان‌نما یا صاحبقرانیه در نیاوران ساخته شد.
رویداد بعدی مربوط به نخستین ایستگاه تلگراف تهران بود. در سال ۱۲۳۶ اولین ایستگاه تلگراف تهران و ایران با تشریفات بسیار زیاد و جشنی مفصل در کاخ نیاوران به راه افتاد.

رویداد بعدی مربوط به تکیه نیاوران است که‌ در سال ۱۲۳۷ تکیهٔ نیاوران با دستور ناصرالدین شاه قاجار ساخته شد.
به طور حتم ، در رویدادهای مربوط به نیاوران ، هیچ رویدادی را نمی توان با امضای مشروطیت برابر دانست. در سال ۱۲۸۵ بود که مظفر‌الدین شاه ، با موافقت خود ، فرمان مشروطیت را در کاخ صاحبقرانیه نیاوران امضا کرد.

اقامت خانواده پهلوی در کاخ نیاوران. در سال ۱۳۴۷ و با تکمیل کاخ نیاوران ، محمد رضا شاه ، این کاخ رد برای اقامت خود و خانوادهٔ پهلوی در نظر گرفت.
احداث پارک جمشیدیه ، در سال ۱۳۵۶ بود که باغ جمشیدیه تبدیل به بوستان عمومی جمشیدیه شد.

دسترسی نیاوران

محله نیاوران از جمله محلاتی است که باید گفت ، دسترسی به آن قدری دشوار است. به خصوص این مشکل هنگامی است که شما بخواهید از مناطق غربی خود به این محله برسانید. دلیل این مشکل را نیز باید در عدم مجاورت نیاوران با بزرگراه های منطقه شمال تهران و همچنین ترافیک شدید محورهای مواصلاتی نیاوران است‌. مهمترین محور وردی به محله نیاوران از خیابان باهنر و خیابان پورابتهاج در جنوب این محله است. در مورد مشکلات محورهای مواصلاتی به نیاوران باید گفت که دو بزرگراه در شرق این محله وجود دارد. بزرگراه امام علی ،ع، و بزرگراه ارتش در شرق نیاوران تا حدود بسیاری مشکل دسترسی های شرقی نیاوران را مرتفع کرده اند.

حمل و نقل عمومی نیاوران

محله نیاوران دارای پایانه حمل و نقل عمومی نیست و تنها خطوطی که برای این محله در دسترس است ، خطوط اتوبوسرانی هستند که از جنوب محله و در خیابان موحد دانش قرار دارد.

نزدیکترین مترو نیاوران
نیاوران دارای ایستگاه مترو اختصاصی نیست. نزدیکترین ایستگاه مترو به نیاوران ، ایستگاه مترو نوبنیاد است. برای رفتن به ایستگاه مترو نوبنیاد می توان از جنوب نیاوران و خیابان پاسداران به ایستگاه مترو نوبنیاد دسترسی داشت.

خیابان های مهم نیاوران
محله نیاوران از جمله محله هایی است که دارای خیابان های معروفی است. خیابان های نیاوران به دلیل قرار گرفتن در شیب کوهستانی ، دارای زیبایی های خاصی است. خیابان های نیاوران از جمله زیباترین خیابان های تهران هستند و قرار داشتن این خیابان ها در کنار ساختمان های لوکس ، قدم زدن در این خیابان ها را بسیار لذت بخش کرده است‌.

  • خیابان کاج
  • خیابان نورافشار
  • خیابان شفیعی
  • خیابان ملاحسینی
  • خیابان گرجی
  • خیابان جهان‌شاهی

سرای محله نیاوران

سرای محله نیاوران یکی از مراکز فرهنگی محله نیاوران محسوب می شود که خدمات خوب و قابل توجهی را به ساکنین این محله ارائه می دهد. کلاس های سرای محله نیاوران از کیفیت بسیار خوبي برخوردار است، به خصوص کلاسهای زبان سرای محله نیاوران، از جمله بهترین کلاس های زبان در نیاوران است. سرای محله نیاوران در نزدیکی جمال آباد نیاوران قرار گرفته است.

آدرس سرای محله نیاوران
تهران، خیابان باهنر، خیابان جهانشاهی، بین خیابلن چکاوک و خیابان شفیعی
تلفن تماس سرای محله نیاوران
۰۲۱۲۶۱۱۹۰۷۵

شرایط زندگی در نیاوران

زندگی در نیاوران میتواند تجربه ای لذت بخش از زندگی در یک شهر را به ساکنین آن بدهد. زندگی در نیاوران به دلیل آب و هوای خوب و نیمه کوهستانی آن برای افرادی که دارای مشکلات ریوی و قلبی هستند ، بسیار مناسب تر از مناطق مرکزی تهران است. بسیاری از مهاجرت ها به این محله نیز به دلیل شرایط خوب زندگی در نیاوران است. نیاوران محله ای لوکس و اعیان نشین است. مراکز خرید نیاوران جزو گرانترین مراکز خرید تهران هستند.

مرکز خرید نارون ، مجتمع روشا و مجتمع کیمیا از جمله مراکز خرید نیاوران هستند. البته نیاوران دسترسی بسیار خوبی نیز به مراکز خرید بسیار خوبی مانند بازار تجریش و مجتمع ارگ تجریش و مراکز تفریحی این منطقه دارد و باید گفت مراکز تفریحی نیاوران نیز در جای خود جزو بهترین جاهای دیدنی تهران هستند. نیاوران یکی از بهترین محله های تهران برای طبیعت‌گردی است. پارک نیاوران ، کاخ نیاوران، پارک جمشیدیه ، مسیر کوهنوردی پارک جمشیدیه و دارآباد در مجاورت این محله هستند و از این نظر نیاوران یکی از بهترین محله های تهران برای طبیعت‌گردی و تفریح است.

بافت شهرسازی نیاوران بسیار لوکس و مدرن است ، چرا که به دلیل متقاضیان بسیار زیاد خرید و فروش خانه در نیاوران ، این محله دارای بافت های فرسوده نیست و بسیاری از خانه ها و آپارتمان های نیاوران مورد نوسازی قرار گرفته اند. مطالب فوق از جمله نقاط قوت زندگی در نیاوران بود و اگر خواسته باشیم به نقاط ضعف نیاوران برای زندگی نیز اشاره ای داشته باشیم می توان به برخی موارد اشاره کرد. دسترسی نیاوران به مترو و حمل و نقل عمومی قدری ضعیف است ، اما آنگونه نیست که نتوان به حمل و نقل عمومی و مترو در نیاوران دسترسی داشت.

حمل و نقل عمومی نیاوران در جنوب این محله متمرکز است. دسترسی نیاوران به بزرگراه ها نیز قدری صعیف است و برای دسترسی به بزرگراه هایی چون بزرگراه ارتش ، بزرگراه امام علی و بزرگراه صیاد شیرازی باید از ترافیک چشمگیر خیابان موحد دانش عبور کرد. این موضوع باعث شده است تا نیاوران محله ای باشد که از نظر دسترسی ها به بزرگراه ها و همچنین دسترسی به حمل و نقل عمونی قدری ضعیف باشد. همچنین عدم وجود بازار تره بار در نیاوران نیز از جمله مشکلات نیاوران برای تهیه مواد مورد نیاز روزانه است. از بین رفتن باغات کهنسال نیاوران نیز از جمله مشکلات نیاوران است. با از بین رفتن باغات نیاوران حجم تراکم و بارگذاری در داخل محله بسیار زیاد شده و هر روز به مشکل ترافیک نیاوران افزوده می شود.

بهترین محله های نیاوران برای زندگی

نیاوران از جمله مناطق لوکس و اعیان نشین تهران است و تمامی املاک و خیابان ها و کوچه های نیاوران ، از بهترین املاک و خانه های تهران هستند ، اما اگر خواسته باشیم که چند خیابان و محله را به عنوان بهترین خیابان های نیاوران یا بهترین محله های نیاوران به شما معرفی کنیم ، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

محله صاحبقرانیه نیاوران
بی شک محله صاحبقرانیه نیاوران یکی از بهترین محله ها در نیاوران است. دلیل این امر نیز وجود کاخ صاحبقرانیه د کاخ نیاوران و پارک نیاوران در مجاورت این محله است. این باغها و پارک ها نقش بسیار موثری در پایش هوای محله صاحبقرانیه نیاوران و بالا رفتن قیمت خانه و آپارتمان در این محله دارد.

محله جمشیدیه نیاوران
محله جمشیدیه نیاوران نیز از بهترین محله های نیاوران برای زندگی است. وجود پارک جمشیدیه ر اینکمحله و قرار داشتن در کوهپایه قله کلکچال این منطقه را به عنوان یکی از بهترین نقاط تهران برای زندگی مبدل کرده است.

محله منظریه نیاوران
محله منطریه نیاوران نیز اردوگاه ورزشی و تفریحی شهید باهنر و همچنین باغ منظریه را در خود جای داده است و له دلیل وجود این دو مکان تفریحی و دسترسی های بسیار خوب به مراکز تفریحی و مراکز خوب خرید تهران در زمره بهترین محله های تهران برای زندگی است.

محله جماران نیاوران
محله جماران نیاوران نیز از بهترین محله های نیاوران است. محله جماران نیاوران به دلیل قرار داشتن در کوهپایه های رشته کوه البرز و مجاورت با پارک جمشیدیه آب و هوای بسیار خوبی را برای زندگی دارد. محله جماران نیاوران از طرفی با تجریش فاصله کمی داشته و از طرفی دیگر این محله دارای مشکلات ترافیکی کمتری نسبت به بسیاری از محله های مجاور خود است.

قیمت خانه در نیاوران

نیاوران از جمله لوکس ترین محله های تهران است و به همین دلیل قیمت خانه در نیاوران در سطح درجه یک قیمت خانه در تهران قرار دارد. نیاوران به دلیل قرار گرفتن در یکی از بهترین جاهای منطقه ۱ تهران برای زندگی و همچنین ساخت و سازهای لوکس ، رز زمره محله های بسیار پرتقاضا برای خرید و فروش آپارتمان بوده و قیمت خانه در نیاوران نیز در زمره گرانترین محله های تهران قرار گرفته است. در این محله خانه ها و آپارتمان های بسیار لوکسی برای خرید و فروش وجود دارد که متقاضیان خاص خود را برای خرید دارد. قیمت آپارتمان در نیاوران نیز به دلیل بالا بودن قیمت زمین در نیاوران بسیار گران است. نیاوران در کنار محله هایی مانند ، الهیه ، زعفرانیه و فرمانیه گرانترین محله های تهران هستند و تقریبا تمامی محله های تهران ، از نظر قیمت خانه و آپارتمان ، پس از این محله ها قرار دارند.

5/5 - (11 امتیاز)
سعادت آباد

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست