تهران شهر خرید است‌. جاهای دیدنی تهران تمامی ندارد. بازارهای تهران از بازار تجریش تا بازار تهران و بازارهای جدید تهران همه دیدنی و سرشار از شور و شعف هستند. بازارهای تهران از بازار تجریش تا بازار شاه عبدالعظیم و از ایران مال تا بازار تهران هر کدام دارای امکانات و خصوصیات خاص خود هستند.

برخی از این بازارها دارای قدمت تاریخی و بافت قدیمی بوده و به جز مرکزی اقتصادی ، در طی این سال ها مبدل به مراکزی فرهنگی و اجتماعی شده اند و برخی از بازارهای تهران در این چند سال ایجاد شده و بیشتر مرکزی اقتصادی هستند. مال های تهران در دهه اخیر رشد فزاینده ای داشته و از شمالی ترین نقاط شهر تهران تا جنوبی ترین و از شرقی ترین نقاط شهر تهران تا غربی ترین مناطق تهران را در بر گرفته اند. مال های تهران در پی آن بوده اند که خود را به عنوان مراکز و نمادهای مدرنیته شهر تهران معرفی کنند، در این صفحه در پی آن هستیم که سری به برخی از مراکز خرید تهران زده و آنها را به شما معرفی کنیم.

بازار بزرگ تهران

بازار بزرگ تهران

تهران قدیم را با بازار بزرگ تهران می شناسند. بازار تهران بزرگترن بازار شهر تهران و کل کشور بوده و عنوان قدیمیترین بازار تهران را به دوش می کشد. سر توماس هربرت در سفرنامه خود در سال 1108 قمری خاطراتی را از بازار بزرگ تهران نقل می کند که نشان از قدمت طولانی بازار بزرگ تهران دارد. برخی قدمت بازار بزرگ تهران را به دوران صفویه و برخی قدمت بازار تهران را به دوران قاجار نسبت می دهند. هر چه باشد اما بی شک این بازار قبل از تمام این ادوار نیز فعالیت داشته و در این دوران رنگ و بوی امروز را به خود گرفته است. بازار بزرگ تهران بزرگترین مرکز اصلی توزیع کالا در کل کشور است. بزرگترین بنکداران کل کشور از بازار بزرگ تهران اقدام به توزیع کالاهای خود می کنند و به همین دلیل است که بازار تهران معتبرترین بازار کشور است. جز اعتبار اقتصادی بازار بزرگ تهران یکی از بزرگترین مراکز اجتماعی و فرهنگی تهران نیز هست. بسیاری از مراکز فرهنگی و اجتماعی در بازار تهران فعالیت می کنند.

بازار تهران به لحاظ قدمت تاریخی دارای ابنیه تاریخی منحصر به فردی است. از مقبره لطفعلی خان زند در بازار فرش فروشان تا بسیاری از مساجد مهم شهر تهران در بازار تهران قرار دارند که این موارد اهمیت بازار بزرگ تهران را در ادوار تاریخی نشان می دهد. بازار بزرگ تهران دارای سراها ، تیمچه ها ، پاساژها و بازارهای بسیار بزرگ و متعددی است که بزرگترین توزیع کنندگان انواع کالاها را در خود جای داده است. اگر قصد خرید همراه با تهرانگردی با طعم خاطرات تهران قدیم را دارید ، پیشنهاد وبسایت کوچه گرد بازار بزرگ تهران است.

مرکز خرید کوروش

مرکز خرید کوروش

مرکز خرید کوروش بی شک یکی از بزرگترین مراکز خرید تهران در غرب پایتخت است. مرکز خرید کوروش با امکانات و فضای بزرگ و چند منظوره خود توانسته است خود را به عنوان یکی از بهترین جاهای تفریحی تهران نیز معرفی کند. مرکز خرید کوروش به جز فروشگاه های متعدد جهت خرید لباس و پوشاک و یا فروشگاه های خرید موبایل و لوازم جانبی و فروشگا ههای مد و لباس دارای امکانات و فضای تفریحی زیادی است که جلوه خاصی را به این مرکز خرید داده است. مرکز خرید کوروش دارای رستوران ها و فود کورت های بسیار زیادی است که پذیرای بازدید کنندگان مجتمع کوروش هستند. رستوران های مرکز خرید کوروش از برندهای معتبر صنعت رستوران و غذای کشور هستند. از جمله امکانات جانبی مرکز خرید کوروش مجتمع سینمایی کوروش است. پردیس سینمایی کوروش دارای چند سالن سینما است که می تواند روزانه چندین فیلم سینمایی را به معرض عموم بگذارد. از دیگر امکانات مرکز خرید کوروش می توان به هفت طبقه پارکینگ، هایپر مارکت ، سرزمین بازی ، بورس طلا و جواهر ، واحد های اداری و فرهنگی و روف گاردن و بسیاری از امکانات تفریحی و ورزشی است.
آدرس و مسیر دسترسی به مرکز خرید کوروش
مرکز خرید کوروش در مسیر جنوب به شمال اتوبان ستاری، مابین اتوبان های حکیم و شهید همت قرار دارد. گر چه در نزدیکی مرکز خرید کوروش ایستگاه مترو وجود ندارد اما شما می توانید ایستگاه اکباتان را به عنوان مسیر مترو مرکز خرید کوروش انتخاب کرده و خود را با تاکسی به مرکز خرید کوروش برسانید.

بازار تجریش

بازار تجریش

بازار تجریش در محله تجریش و در کنار امامزاده صالح یکی از قدیمیترین بازارهای شهر تهران است. بازار تجریش به لحاظ قدمت کمتر از بازار تهران نیست. در گذشته ساکنین شمیرانات اقلام مورد نیاز خود را از بازار تجریش تامین می کردند و این بازار بزرگترین بازار شمیرانات در مسیر تاریخی این شهرستان بوده است. بازار تجریش تهران نیز درست مانند بازار تهران کارکردی اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی داشته است. بزرگترین و قدیمیترین تکیه شمیرانات با نام تکیه قدیمی تجریش در این بازار است. قدمت تکیه بزرگ تجریش نزدیک به دویست سال است. قدمت بازار تجریش نیز گر چه برخی به هفتاد سال و برخی به یکصد و پنجاه سال نسبت می دهند اما بی شک قدمت بازار تجریش بیش از این ها است. وجود امامزاده قاسم و تکیه بزرگ تجریش گویای این واقعیت است که از گذشته های دور تجریش محل رفت و آمد و خرید و فروش بوده است.

بازار میوه تجریش رنگارنگ ترین بازار تهران است. انواع میوه ها و سیفی جاتی که با ذوق بی نظیری کنار یکدیگر چیده شده است ، رنگ و بویی خاص به بازار تجریش داده است. بازار میوه تجریش محل نوبرانه های بهار و پاییز و تابستان است. هر میوه ای با هر طعم و رنگی در این بازار یافت می شود. میوه های خارجی نیز رنگ و طعم خود را در بازار میوه تجریش دارند. میوه های وارداتی و لوکس تهران را می توان در بازار میوه تجریش یافت و بازار تجریش به این دلیل سرآمد تمام بازارهای میوه تهران است.

مرکز خرید سمرقند

مرکز خرید سمرقند

مرکز خرید سمرقند بازاری چند منظوره و زیبا در قلب محله جنت آباد است. بازار سمرقند دارای قدمت چندانی نیست اما به خوبی توانسته در غرب تهران و محله جنت آباد جایگاه ویژه ای را کسب کند. مرکز خرید سمرقند جز مراکز و فروشگاه های مد و لباس و فروشگاه های دیگر خود دارای امکانات رفاهی و تفریحی بسیار زیادی نظیر رستوران و فود کورت ، پردیس سینمایی سمرقند ، تالار سمرقند و شهر بازی کودکان است. این امکانات از مرکز خرید سمرقند مجتمعی ساخته است که می توان در آن هم خرید کرد و هم ساعاتی را به تفریح و گشت و گذار پرداخت.

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست