1. صفحه اصلی
  2. سولقان نزدیک ترین روستا به تهران
روستای سولقان

سولقان نزدیک ترین روستا به تهران

روستای سولقان نزدیکترین روستا به تهران است. از خروجی جاده کن _ سولقان، تا روستای سولقان تنها ۸ کیلومتر است و به دلیل این فاصله اندک ، سولقان توانسته است مقام نزدیکترین روستا به تهران را از آن خود کند. از جاذبه های دیدنی سولقان ، می توان به رودخانه کن ، امامزاده نوربخش ، رستوران ها و سولقان و باغات زیبای این روستا اشاره کرد. در این مطلب قصد داریم تا با هم گردشی در دنیای زیبای سولقان داشته باشیم ، چرا که این روستا از بهترین روستاهای گردشگری اطراف تهران است. پیشنهاد می کنیم حتما صفحه روستاهای گردشگری تهران هم مشاهده کنید

روستای سولقان کجاست؟

روستای سولقان یکی از بهترین روستاهای گردشگری اطراف تهران است که در ۸ کیلومتری جاده امامزاده داود قرار دارد. روستای سولقان در جاده جدید امامزاده داود است. در قدیم بیشترین تردد از تهران به امامزاده داود ، از مسیر جاده فرحزاد به امامزاده داود بود و اما ، پس از آسفالت شدن جاده کن سولقان، تردد اتومبیل ها به این جاده منتقل شد. به همین دلیل این جاده به جاده کن سولقان شهرت یافت. روستای سولقان اولین روستای این جاده است.

مسیر کن سولقان

برای رفتن به سولقان ، باید از جاده کوهسار وارد جاده کن سولقان شده و به سمت امامزاده داود حرکت کنید. میدان کوهسار ، آخرین میدان منطقه کن است و از این میدان است که جاده زیبای کن سولقان آغاز می شود. برای رفتن به سولقان باید از محله شهران و فلکه اول شهران به سمت میدان دوم شهران حرکت کنید. پس از رسیدن به میدان دوم شهران به سمت غرب حرکت کرده تل به خیابان کوهسار برسید. پس از رسیدن به خیابان کوهسار ، به سمت شمال حرکت کرده تا به میدان بهاران در انتهای محله کوهسار رسیده و وارد جاده سولقان شوید. از میدان بهاران ، جاده سولقان آغاز شده و این جاده تا روستای امامزاده داود ادامه دارد.

نزدیکترین روستا به تهران

روستای سولقان نزدیکترین روستا به تهران است. فاصله سولقان از تهران و میدان بهاران کوهسار ، 8 کیلومتر است. شاید هیچ روستای دیگری در اطراف تهران نباشد که چنین فاصله ای با تهران داشته باشد. تنها روستایی که می تواند در این مقام با سولقان رقابت کند ، روستای تلو است ، اما باید در نظر داشت که این روستا امروز به عنوان مقصد گردشگری مطرح نیست.

رستوران های کن سولقان

در جاده کن سولقان رستوران های متعددی وجود دارد که می تواند اوقات خوشی را برای شما رقم بزند. رستوران های کن سولقان از ابتدای جاده و بعد از میدان بهاران آغاز شده و در کل مسیر ، تا امامزاده داود ادامه دارد. رستوران های کن سولقان از جاذبه های این جاده هستند. چراغهای رنگارنگ این رستوران ها به همراه منوهای متنوعی از انواع غذاهای ایرانی ، مانند انواع کباب ها و چای و قلیان و آتش بلال و انواع آش ها فضای بسیار خوبی را برای کسانی به وجود آورده است که به دنبال تفریح و رستوران گردی در کنار رودخانه سولقان هستند. بهترین رستوران های کن سولقان در تمام این جاده در حال فعالیت و سرو غذا هستند. باغ رستوران های کن نیز جاذبه ها و زیبایی های خاص خود را دارند. این باغ رستوران ها فضای مناسبی را برای سرو غذا برای شما فراهم کرده اند تا بتوانید در کنار طبیعت این منطقه اوقات خوبی را در بهترین باغ رستوران کن سولقان سپری کنید.

امامزاده سید محمد نوربخش

امامزاده سید محمد نوربخش از جاذبه های مذهبی و زیبای روستای سولقان است. امامزاده سید محمد نوربخش از اماکن قدیمی و تاریخی و بنای شاخص روستا است. این امامزاده در داخل روستا قرار دارد. این امامزاده خاطره بسار خوبی را در ذهن شما تداعی خواهد کرد. امامزاده سید محمد نوربخش لوکیشن سریال محبوب مسافری از هند است و بخش هایی از این سریال در روستای سولقان و امامزاده سید محمد نوربخش فیلمبرداری شده است.

زندگی در سولقان

زندگی در سولقان دارای زیبایی ها و محدودیت های خاص خود است. این روستا دارای طبیعتی زیبا در نزدیکی تهران است. زندگی در سولقان زیبایی های خاص خود را به همراه دارد. این منطقه بسیار سرسبز بوده و آب و هوای آن نیز بسیار بهتر از آب و هوای تهران است. دمای هوا در تابستان قدری پایینتر از تهران بوده و در زمستان نیز آلودگی هوا به این منطقه کمتر نفوذ کرده و هوای پاکتری را نسبت به تهران تجربه می کند. خط تاکسی سولقان برای دسترسی این روستا به شهران و شهرزیبا در دسترس بوده و با کمترین زمان می تواند شما را به این مناطق برساند و از این نظر نیز وضعیت خوبی دارد. برای زندگی در سولقان شما باید با محدودیت ها و مشکلات سولقان آشنایی داشته باشید. این محدودیت ها شامل دسترسی های مستقیم به امکانات شهری است. اما این محدودیت ها به دلیل فاصله اندک سولقان تا تهران قابل رفع است. فاصله رندان تا محلات شهران و شهر زیبا بیش از پانزده دقیقه طول نخواهد کشید و شما در این مدت کم می توانید از امکانات شهری این محلات استفاده کنید.

روستاهای سولقان

سولقان مرکز بخش کن است و چندین روستا جزو روستاهای سولقان محسوب م شوند. این روستا ها شامل روستای رندان ، روستای کشار ، روستای سنگان ، روستای کیگا ، روستای واریش و وردیچ و روستای امامزاده داود هستند. شما می توانید در سفر به سولقان از هر کدام از این روستا ها بازدید کرده و سفری خوش را تجربه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست