1. صفحه اصلی
  2. اخبار و رویدادها
  3. مجید فراهانی: شورایاری نباید زیر مجموعه معاونت اجتماعی باشد
مجید فراهانی

مجید فراهانی: شورایاری نباید زیر مجموعه معاونت اجتماعی باشد

نهاد شورایاری ها نباید زیر مجموعه معاونت فرهنگی و اجتماعی باشد
مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در جلسه دیدار رییس شورا با رابطین شورایاری مناطق 22 گانه تهران گفت : موضوع سراهای محلات و مدیریت آن باید تعیین تکلیف شود و شورایاری نباید زیر مجموعه معاونت اجتماعی باشد چرا که حوزه عمل شورایاری ها فرا حوزه ای است و آنان می توانند در تمامی حوزه های مدیریت شهری دخیل باشند.

رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران گفت: یکی از مهمترین دلایل کمبود ها و کاستی ها و به وجود آمدن مشکلات سوء مدیریت است. هنر مدیریت این است که از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود بهره مند شود و چه ظرفیت و پتانسیلی بزرگ تر و عظیم تر از شورایاری ها در مناطق سراغ دارید که بی مزد و منت حاضر هستند در مدیریت امور شهر کمک یار مدیریت شهری باشند. اگر شهردار تهران یا شهرداران مناطق می خواستند چنین ظرفیتی را خود به وجود بیاورند شاید باید میلیارد ها تومان هزینه می کردند ولی امروز این ظرفیت عظیم در دل محلات وجود دارد و نیازمند مدیریت با هوشی است که از آن بهره مند شود.

رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران افزود: همانطور که در جلسات تنظیم بودجه مناطق از وجود شورایاران بهره بردیم و اتفاقا بهترین نظرات را هم آنان دادند باید بگویم که در حوزه های دیگر هم می توان از وجود شورایاران بهره برد و شورایاران نباید محدود به حوزه فرهنگی شوند.

فراهانی افزود: امروز اتفاق بزرگی رخ داد و ادغام دو معاونت برنامه ریزی و منابع انسانی در قالب معاونت برنوامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی مصوب شد و لذا اعتقاد دارم شورایاری ها باید با این معاونت تازه تاسیس در ارتباط باشند چرا که جنس کار شورایاران در قالب برنامه ریزی در تمامی حوزه ها است و ما نیازمند باز تعریف فعالیت شورایاری ها در این معاونت هستیم.

او در ادامه سخنان خود گفت: در این راستا باید موضوع سراهای محلات و مدیریت آن نیز تعیین تکلیف شود و در
پایان تاکید کرد: باید پروتوکلی ایجاد شود که بر طبق آن هر مسئولی که به مناطق مراجعه می کند در ابتدا با شورایاران ارتباط بگیرد وقتی این اتفاق بیافتد دیگر شهرداران مناطق نمی توانند به نهاد شورایاری بی توجه باشند.

امتیاز شما به این مطلب
پیش بینی بازار مسکن تهران از نگاه یک اقتصاددان
لزوم راه اندازی گذر فرهنگی و گردشگری شهر تهران

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست