1. صفحه اصلی
 2. محله های تهران
 3. محله آرژانتین ، محله ای سیاسی و اداری
محله آرژانتین

محله آرژانتین ، محله ای سیاسی و اداری

میدان آرژانتین یکی از میدان های مهم تهران است که در منطقه 6 تهران قرار دارد. میدان آرژانتین در محله ای به همین نام قرار دارد. بافت قدرتمند اقتصادی و سیاسی جزو ویژگی های بارز این محله و میدان است. نامگذاری میدان آرژانتین ، خیابان خالد اسلامبولی (خیابان جردن ) ، خیابان عماد مغنیه ، بلوار نلسون ماندلا و خیابان احمد قصیر از سیاسی ترین نام های محله آرژانتین هستند که بیشتر آن ها با میدان آرژانتین تقاطع دارند.

محله آرژانتین کجا است

محله آرژانتین در جنوب محله گاندی قرار دارد. محله آرژانتین از شمال با بزرگراه سردار سلیمانی ، از شرق با بزرگراه مدرس ، از جنوب با خیابان بهشتی و از غرب با خیابان ولیعصر محدود شده و با محله های گاندی ، محله سنایی ، محله نیلوفر ، محله عباس آباد ، محله یوسف آباد و محله بهجت آباد مجاورت دارد.

میدان آرژانتین

میدان آرژانتین مهمترین و نام آشناترین میدان محله آرژانتین است که در سطح تهران نیز جزو شناخته شده ترین میادین تهران است. دلیل نامگذاری این میدان به نام میدان آرژانتین ، ایجاد دوستی بیم ملت ایران و ملت آرژانتین بوده است. یکی از دلایل مهم شهرت نام میدان آرژانتین ، قرار گرفتن ترمینال مشهور بیهقی در مجاورت این میدان است که بسیاری از مسافران این ترمینال مسافربری را با نام ترمینال آرژانتین نیز می شناسند و به دلیل آنکه ورودی اصلی ترمینال بیهقی از میدان آرژانتین است ، این نام برای بسیاری از مسافران شهرهای مختلف تهران نیز نامی شناخته شده است. خیابان های خالد اسلامبولی ، خیابان احمد قصیر ، خیابان مغنیه ، خیابان الوند و خیابان خالد اسلامبولی در این میدان به همدیگر رسیده و دارای تقاطع هستند. میدان آرژانتین را می توان سیاسی ترین میدان تهران به لحاظ نام خیابان های آن دانست ، چرا که تقریبا تمامی نام های این میدان از شخصیت ها و نام های سیاسی اخذ شده است.

خرید خانه و آپارتمان در محله آرژانتین

قیمت خانه و آپارتمان در محله آرژانتین بسیار تحت تاثیر فضای اداری این منطقه است. بسیاری که قصد خرید خانه و آپارتمان در محله ارژانتین را دارند بیشتر به دلایل شغلی و امکان دسترسی بسیار خوب این محله به مناطق اداری و تجاری تهران مانند ونک ، یوسف آباد ، گاندی ، خیابان جردن و خیابان های بهشتی و مطهری در این منطقه سکونت دارند و به همین دلیل از نظر قیمت خرید خانه و آپارتمان در محله آرژانتین ، این محله جزو مناطق متوسط به بالای شهر تهران است.

بهترین منطقه آرژانتین برای خرید خانه و آپارتمان

بهترین مناطق محله آرژانتین برای خرید خانه و آپارتمان مسکونی ، خیابان های خالد اسلامبولی و خیابان زاگرس و خیابان الوند هستند. این خیابان ها به دلیل دوری از هیاهو و شلوغی میدان آرژانتین در کنار مجموعه پارک ساعی قرار داشته و بافت مسکونی این خیابان ها از بافت مناطق جنوبی و شرقی محله آرژانتین قوی تر بوده و برای زندگی مسکونی شرایط مناسبتری را دارند.

پارکینگ بیهقی

ترمینال بیهقی و یا پارکینگ بیهقی یکی از مشهورترین ترمینال های مسافربری داخل شهر تهران است که در میدان آرژانتین قرار دارد. این ترمینال به نام ترمینال آرژانتین نیز مشهور است. پارکینگ بیهقی مجموعه ای از مراکز خدماتی است که در این پارکینگ تجمیع شده اند. ترمینال مسافربری ، فروشگاه شهر.ند بیهقی ، خوابگاه رانندگان برون شهری ، مرکز معاینه فنی خودرو بیهقی ، ساختمان بازیافت شهرداری منطقه 6 تهران از جمله این مراکز هستند که در پارکینگ بیهقی مشغول به فعالیت هستند.

امکانات محله آرژانتین

به جز پارکینگ بیهقی که از بزرگترین امکانات محله آرژانتین بوده و در میدان آرژانتین قرار دارد ، این محله دارای امکانات بسیار زیادی است که در خود این محله و یا در مجاورت آن پراکنده شده است.

امکانات درمانی محله آرژانتین

امکنات درمانی محله آرژانتین در سطح بسیار بالایی قرار دارد به طوری که این محله چندین بیمارستان و کلینیک درمانی را در خود جای داده است.

 • بیمارستان کسری
 • بیمارستان آسیا
 • بیمارستان هاجر
 • بیمارستان پاستور نو
 • بیمارستان مهرگان
 • مرکز سونوگرافی رستاک
 • رادیولوژی و سونوگرافی الوند
 • مرکز لیزر چشم و پوست نوین دیدگان
 • مرکز جراحی نوین دیدگان
 • آزمایشگاه کالیبراسیون سکا
 • آزمایشگاه نیلو
 • رادیولوژی و سونوگرفی ساعی

پارک ساعی

پارک ساعی تهران یکی از بهترین مکان های تفریحی و گردشگری تهران است. پارک ساعی در محله آرژانتین و در کنار خیابان ولیعصر قرار دارد. پارک ساعی از قدیمی ترین بوستان های تهران بود که به شیوه مدرن طراحی شد. طراحی پارک ساعی از متدهای روز طراحی در زمان خود پیروی می کرد. در پارک ساعی باغ وحشی زیبا نیز وجود دارد که برای دیدن برخی از حیوانات وحشی محیط بسیار مناسبی دارد. پارک ساعی از نظر امکانات و طراحی از بهترین وبوستان های تهران است.

دسترسی محله آرژانتین

محله آرژانتین از نظر دسترسی شرایط بسیار مطلوب و خوبی را دارد. بزرگراه های سردار سلیمانی و بزرگراه مدرس و خیابان ولیعصر مسیرهای دسترسی بسیار مناسبی را برای این محله ایجاد کرده اند. دسترسی اصلی این محله از شمال از خیابان جردن و خالد اسلامبولی و دسترسی جنوبی این محله نیز از خیابان های خالد اسلامبولی و خیابان قائم مقام فراهانی و خیابان احمد قصیر است. خیابان بیهقی نیز دسترسی این محله را به بزرگراه مدرس برقرار می کند.

مراکز خرید محله آرژانتین

فروشگاه شهروند بیهقی
مرکز خرید آفریقا
مجتمع تجاری شهاب
مرکز خرید سیمای ساعی
آرتان تجارت ایرانیان

مراکز اداری و دولتی

بافت اداری محله آرژانتین بسیار قوی است و به همین دلیل این منطقه دارای ادارات و ساختمان های اداری بسیار زیادی است که به دلیل دسترسی بسیار مناسب این منطقه در آن دفاتری دارند.
موسسه هادیان شهر شهرداری تهران
شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تهران
اداره کل امور مالیات بر ارزش افزوده شهر تهران
دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی
صندوق تامین خسارات بدنی تهران
خوابگاه ساعی دانشجویان علوم پزشکی
ستاد اجرایی فرمان امام
کانون وکلای دادگستری مرکز
دفتر منطقه آزاد انزلی
شرکت فن آوا کارت
شرکت تکنو تجارت
مجله نشنال جئوگرافیک
بانک مشترک ایران و ونزوئلا
سازمان حسابرسی
آموزشگاه موسیقی کامکارها

حمل و نقل عمومی

محله آرژانتین به لحاظ حمل و نقل عمومی در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد. میدان آرژانتین نه تنها پایانه اتوبوسرانی شهری را در خود جای داده است ، بلکه پایانه ای برای مسافرت های برون شهری است و از ویژگی های پارک سوار بیهقی وجود ناوگان اتوبوسرانی بین شهری بسیار مدرن است. خیابان ولیعصر نیز دسترسی این محله را به خطوط بی آر تی فراهم می کند.

 

شرایط زندگی در محله آرژانتین

محله آرژانتین برای سکونت شرایط خاص خود را دارد. بافت اداری و تجاری این محله بسیار قوی است و به دلیل قرار گرفتن در مجاورت مناطقی مانند ونک ، میدان ولیعصر ، یوسف آباد ، سهره وردی ف خیابان بهشتی و خیابان مطهری بافت تجاری و اداری آن به بافت مسکونی ارجهیت دارد. این موضوع باعث شده است مشکل ترافیکی بسیار زیادی برای این محله وجود داشته باشد، البته مشکل ترافیکی محله آرژانتین از مشکلات ترافیکی محلاتی مانند ونک و یوسف آباد کمتر بوده اما باید این موضوع را در نظر داشت که مجاورت با بافت تجاری اداری شهر تهران که در منطقه 6 تهران و جنوب منطقه 3 تهران تمرکز یافته است ، مشکلات ترافیکی و آلودگی های ترافیکی خاص خود را نیز دارد. در جنوب و شرق این محله بافت تجاری و اداری قویتر بوده و در شمال غرب این محله ، بافت اداری قدری تضعیف شده و به قدرت بافت مسکونی افزوده می شود. اما اگر شما بخواهید دسترسی خوبی به مراکز تجاری و تفریحی خوب شهر تهران در محلات ونک و آرارات و گاندی داشته باشید ، محله آرژانتین گزینه بسیار خوبی برای انتخاب است. از دیگر ویژگی های این محله وجود حمل و نقل عمومی مناسب و دسترسی خوب به مترو است. خطوط اتوبوسرانی زیادی در میدان آرژانتین و خیابان ولیعصر وجود داشته و تاکسی ها نیز تقریبا در تمام نقاط این محله یافت می شوند و دو ایستگاه مترومیرزای شیرازی و ایستگاه مترو مصلی به راحتی از این محله قابل دسترس هستند. قیمت خانه و آپارتمان در محله آرژانتین بسیار بالا است اما اگر با ترافیکش مشکلی ندارید یکی از بهترین مناطق تهران است.

5/5 - (1 امتیاز)
محله جردن ، تجاری ، پرترافیک و گران قیمت
خیابان سهروردی شمالی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست