1. صفحه اصلی
  2. محله های تهران
  3. محله شهرک نفت تهران ، سیمون بولیوار معرفی کامل محله و امکانات
محله شهرک نفت تهران

محله شهرک نفت تهران ، سیمون بولیوار معرفی کامل محله و امکانات

محله شهرک نفت تهران از محلات منطقه 5 تهران است. محله شهرک نفت در کنار رود دره فرحزاد و از محلات شمالی منطقه 5 تهران است. محله شهرک نفت از شمال با خیابان اقبالپور و خیابان معین، از جنوب با خیابان زیتون، بلوار سیمون بولیوار، بزرگراه اشرفی اصفهانی و خیابان فکوری و از غرب با خیابان الوند محدود شده است. محله شهرک نفت محله‌های ‌پونک و شهرک المهدی مجاورت دارد.

تاریخچه محله شهرک نفت

محله نفت تهران در گذشته جزو اراضی فرحزاد بوده است. بیشتر زمین های این منطقه یونجه زار و گندمزار بود. محله شهرک نفت تا دهه های پنجاه ساخت و ساز بسیاری نداشت. دکتر اقبال مدیر عامل شرکت نفت در آنن زمان بخشی از اراضی این منطقه را جهت ساخت واحدهایی مسکونی برای کارکنان شرکت نفت خریداری کرد. پس از مدتی این زمین ها قطعه بندی شده و برای ساخت واحدها در اختیار کارکنان و شرکت تعاونی مسکن شرکت نفت قرار گرفت. از دهه 60 بود که با ورود تعاونی مسکن کارکنان شرکت نفت ، ساخت و ساز و شهر نشینی در محله نفت به طور رسمی آغاز شد. با ورود تعاونی مسکن شرکت نفت این محله با نام شهرک نفت مشهور شد. در زمان تقسیم محلات در دهه هشتاد ، این محله تبدیل به محله ای مستقل شد که نام محله نفت را به خود اختصاص داد.

طبیعت گردی

محله شهرک نفت تهران به دلیل نزدیکی به فرحزاد دارای امکانات طبیعتگردی بسیار خوبی است ، اما بهترین امکان طبیعتگردی محله نفت تهران دسترسی این محله به جاده قدیم امامزاده داود دانست. امامزاده داود دارای دو جاده مشهور است. دسترسی اصلی امامزاده داود از محله کن و کوهسار آغاز شده و از روستای سولقان به امامزاده داود می رسد. جاده سولقان پرترددترین جاده برای دسترسی به امامزاده داود است ، اما جاده فرحزاد به امامزاده داود جاده ای قدیمی و بکر است که در گذشته بیشتر مورد استفاده مردم بود و مسیر کوهستانی بسیار زیبایی را دارد. مسیر فرحزاد به امامزاده داود از دشت زیبای یونجه زار به امامزاده داود می رسد و جزو بهترین مسیرهای کوهنوردی به امامزاده داود است. محله شهرک نفت از جمله محلات کوهپایه ای شهر تهران است و به همین دلیل شمال این محله دارای زیبایی های طبیعی بسیار زیادی است.

دسترسی

شهرک نفت دارای دسترسی بسیار مناسبی به خطوط بی آر تی و خطوط تاکسی رانی است. خط بی آرتی آزادی به دانشگاه علوم و تحقیقات تهران ، بهترین دسترسی محله شهرک نفت به خطوط اتوبوسرانی بی آر تی است. شهرک نفت در انتهای بزرگراه اشرفی اصفهانی و بلوار سیمون بولیوار قرار دارد و به دلیل این تقاطع مهم تاکسی های بسیاری به طور روزانه در این مسیر تردد می کنند. بزرپکراه اشرفی اصفهانی دسترسی شمال به جنوب محله شهرک نفت را ایجاد کرده و بلوار سیمون بولیوار نیز دسترسی محله نفت را به بزرگراه باکری و بزرگراه ستاری را ایجاد کرده است.

مراکز خرید

از جمله بهترین مراکز خریدی که محله شهرک نفت به آن دسترسی دارد ، مرکز خرید بوستان است. مرکز خرید بوستان در میدان پونک قرار دارد و دارای بهترین دسترسی از چهاردیواری محله شهرک نفت است.

خرید و فروش آپارتمان و مسکونی در محله شهرک نفت

محله شهرک نفت دسترسی های خیلی خوبی به بهترین مکان های تفریحی و گردشگری تهران دارد. محله شهرک نفت به خاطر نزدیکی به کوهستان هم آب و هوایی خوب و هم امکانات طبیعتگردی خوبی دارد. این محله به دلیل نزدیکی به محلات پونک و فرحزاد دارای رنج قیمتی بالایی است و خرید و فروش آپارتمان و مسکونی در این محله رونق خوبی داشته و از محلات خوب منطقه 5 تهران است.

خیابان های معروف محله شهرک نفت

خیابان های معین ، اقبالپور ، الوند و البرز از خیابان های معروف محله شهرک نفت هستند. محله شهرک نفت با بلوار سمون بولیوار نیز مجاورت داشته و بزرگراه اشرفی اصفهانی نیز با این محله دارای تقاطع است.

سرای محله شهرک نفت سیمون بولیوار

تهران، نفت، بلوار سیمون بولیوار، خیابان نفت، خیابان نهم
تلفن :
02144850328

5/5 - (2 امتیاز)
محله صاحب الزمان
تجریش ، تاریخچه محله و امکانات و اطلاعات کامل

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست