1. صفحه اصلی
  2. بام لند تهران نگینی زیبا برای رستوران گردی و کافه گردی
بام لند

بام لند تهران نگینی زیبا برای رستوران گردی و کافه گردی

بام لند تهران از بهترین جاهای دیدنی تهران و حتی یکی از بهترین مراکز خرید تهران است که در مجاورت دریاچه چیتگر قرار دارد. مجتمع تجاری و تفریحی بام لند را نگینی زیبا برای دریاچه چیتگر می شناسند. تاریخچه ساخت بام لند گرچه بسیار طولانی نیست و تنها چند سالی از ساخت بام لند میگذرد ، اما این مکان توانسته است جذابیت خود را به رخ بسیاری از مراکز تفریحی و تجاری تهران بکشد. رستوران های بام لند تهران ، برندهای بام لند ، نوع طراحی بام لند ، شهربازی بام لند، مجاورت بام لند با دریاچه زیبای چیتگر ، کافه های بام لند و بسیاری دیگر از امکانات رفاهی این مجتمع تفریحی و تجاری ، بام لند را به یکی از مراکز لوکس و زیبای تهران تبدیل کرده است. بسیاری بام لند چیتگر را با تغییر کوچکی در نوع نگارش با دیکته باملند نیز می شناسند و باید گفت که واژه بام لند چیتگر ، نیز به همان مکان اطلاق می شود. اگر قصد تفریح و گردش و خرید و حتی ورزش در کنار دریاچه چیتگر را دارید ، بام لند یکی از بهترین گزینه ها است تا بتوانید همه این موارد را در کنار یکدیگر تجربه کنید.

بام لند تهران کجاست؟

بام لند تهران یا بام لند چیتگر به مجتمع تجاری، تفریحی و گردشگری گفته می شود که در مجاورت دریاچه چیتگر و در ضلع شرقی این دریاچه قرار دارد. این پرسش برای بسیاری وجود دارد که بام لند در کدام منطقه تهران است و یا بام لند در کدام محله تهران است؟ برای پاسخ به این کاربران عزیز باید بگوییم که بام لند در محدوده محله شهرک راه آهن و در منطقه ۲۲ تهران قرار دارد. این مجتمع زیبای تفریحی در ضلع شرقی دریاچه چیتگر و در انتهای خیابان هوانیروز قرار دارد. بسیاری از عزیزان در بام لند روی نقشه را جستجو می کنند و به همین دلیل بر آن شدیم تا آدرس و نقشه بام لند را برای دسترسی هر چه بهتر شما در این مکان قرار دهیم.
آدرس بام لند
تهران ، محله شهرک راه آهن ، انتهای خیابان هوانیروز ، مرکز خرید بام لند

معرفی بام لند

مجموعه بام لند تهران یا بام لند چیتگر ، مجتمعی تفریحی و گردشگری بسیار زیبایی است که در کنار دریاچه چیتگر ساخته شده است. بام لند یکی از بهترین جاهای دیدنی تهران و یکی از بهترین مراکز خرید تهران است. این مرکز تفریحی در زمینی به مساحت ۶۰ هزار متر مربع ساخته شده است که از این مقدار زمین ، ۱۳ هزار متر مربع آن به فضای تفریحی و تجاری آن اختصاص داده شده و زمین های باقی مانده نیز به گذرهای پیاده راه و پارکینگ بام لند اختصاص داده شده است.

این مرکز تفریحی را می توان به چند بخش مختلف تقسیم کرد. یکی از مهمترین بخش های این مرکز ، رستوران های بام لند و کافه های بام لند هستند که از بهترین و جذابترین بخش های بام لند هستند ، چرا که این قسمت ها با مدیریت خوبی که در مجموعه وجود دارد به بهترین برندهای صنعت غذا و فست فود و کافه ها اختصاص یافته و باید گفت که بهترین های این صنعت در این مکان به دور یکدیگر جمع شده اند. بخش دیگر این مجتمع ، مراکز خرید بام لند هستند.

در این بخش نیز باید گفت که بهترین فروشندگان برندها در بام لند حاضر شده اند تا این مرکز خرید را به یکی از لوکس ترین مراکز خرید تهران مبدل کنند ، به نوعی که بسیاری از بازدید کنندگان ، برای خرید به فروشگاه های بام لند می روند. بخش دیگر ، شهربازی بام لند است که دارای فضاهای تفریحی و سرگرم کننده بسیاری وجود دارد. تفریحات بام لند را می توان به موارد مختلفی مانند قایقرانی ، پیاده روی ، دوچرخه سواری ، قایق سواری ، وی آر لند ، واقعیت مجازی زاویه بام لند ، شهر بادی ، فوتبال دستی انسانی ، اسکای فلایر ، مجموعه ساحل شنی ،پرش آزاد و پیست پاتیناژ ، از جمله تفریحات بام لند هستند که وجود چنین تفریحاتی بام لند را به یکی از قویترین مجتمع های چند منظوره تفریحی و تجاری تهران تبدیل کرده است.

معماری بام لند ، خود از جاذبه های بام لند است. معماری بام لند تلفیقی زیبا از معماری مدرن در کنار عناصر معماری سنتی ایرانی است که این موضوع وجه تمایزی را میان معماری این مکان با بسیاری از مراکز تفریحی و مراکز خرید تهران ایجاد کرده است.
تمامی این عناصر توانسته است بام لند را صرفنظر از مرکز خرید ، مبدل به مرکزی تفریحی ، تجاری ، ورزشی ، غذاگردی ، کافه گردی و طبیعت‌گردی تبدیل کند. اینکه در این زمان کم و در حدود تنها حدود یک دهه از آغاز فعالیت بام لند چیتگر ، این مجتمع چند منطوره بتواند تا بدین حد متقاضیان خود را تا بدین حد راضی کرده و هر روز تقاضای بیشتری برای بازدید و تفریح و گردش به این مرکز وجود داشته باشد به دلیل همیت تنوع و تفاوت ها است.

دسترسی بام لند تهران

بام لند تهران دارای مسیرهای دسترسی بسیار زیادی از توسط خودرو شخصی ، اتوبوس و تاکسی و مترو است و به دلیل همین امکانات مناسب شما با هر نوع وسیله ای می توانید خود را به این مرکز برسانید.

دسترسی به بام لند با خودرو شخصی
بهترین مسیر وردی بام لند با خودرو شخصی از طریق خیابان های هوانیروز ، خیابان امیر کبیر و خیایان کاشان در محله شهرک راه آهن وجود دارد. اگر از سمت دهکده المپیک و یا شهرک چشمه و زیبا دشت قصد ورود به این مرکز را دارید ، می توانید از میدان المپیک و بلوار صدرا وارد خیابان هوانیروز شده و در انتهای خیایان هوانیروز به مقصد خود خواهید رسید. مسیر دیگر از طریق بزرگراه حکیم امکانپذیر است که می توانید با ورود به خیابان کاج و خیابان هوانیروز به این مرکز برسید. اگر قصد دسترسی به بام لند را از طریق بزرگراه همت داشته باشید ، باید از این بزرگراه وارد خیابان کاشان شده و با عبور از میدان موج و در انتهای خیابان کاشان بلوار هوانیروز قرار دارد ، شما می توانید از طریق خیابان هوانیروز خود را به بام لند برسانید.

دسترسی به بام لند با مترو بام لند
نزدیکترین ایستگاه مترو به بام لند ، ایستگاه مترو چیتگر در مسیر قطارهای مترو صادقیه گلشهر و یا تهران کرج است. چنانچه قصد ورود به بام لند با مترو را دارید ، باید از طریق مترو صادقیه گلشهر ، خود را به ایستگاه مترو چیتگر رسانده و پس از پیاده شدن از قطار از طریق اتوبوس های شهرک شهید باقری و یا تاکسی های هوانیروز می توانید خود را به این مرکز برسانید.

دسترسی به بام لند با بام لند با اتوبوس
اتوبوس‌های پایانه آزادی- شهید باقری در بین مسیر خود از مجاورت بام لند عبور می کنند. ایستگاه اتوبوس بام لند ، ایستگاه اتوبوس بام لند ، در بلوار کاشان قرار دارد که پس از پیاده شدن از این اتوبوس با چند دقیقه پیاده روی به بام لند خواهید رسید. همچنین مسیر دیگر اتوبوس ها ، اتوبوس های پایانه صادقیه _ شهرک دریا است. برای استفاده از این اتوبوس ها می توان با سوار شدن در این خط باید در ایستگاه جوزانی از اتوبوس پیاده شده و با پیاده روی چند دقیقه ای و یا استفاده از تاکسی خود را به بام لند برسانید.

پارکینگ بام لند

پارکینگ بام لند در انتهای خیابان هوانیروز و بلوار صدف قرار دارد. پارکینگ بام لند در ضلع جنوبی این مجموعه بوده و محیط مناسبی را ایجاد کرده تا شما بتوانید با استفاده از این پارکینگ برای ساعتهای تفریح و گردش خود . هزینه پارکینگ بام لند برای ورودی و یک ساعت استفاده ۵۰۰۰ تومان است و اگر بخواهید برای ساعاتی دیگر از این پارکینگ استفاده کنید ، برای هر ساعت بیشتر باید مبلغ ۲۰۰۰ تومان دیگر را نیز برای هزینه پارکینگ پرداخت کنید.

ساعات کاری بام لند

ساعت کاری بام لند در روزهای غیر تعطیل از ساعت ۹ صبح تا ۱ بامداد بوده و در در روزهای تعطیل از ساعت هشت صبح تا ۱ بامداد است. البته باید بدانید که این ساعت کاری تنها مربوط به فروشگاه های بام لند و مراکز خرید بام لند است و برای ورود به محوطه دریاچه چیتگر ساعات کاری خاصی تعریف نشده است. تنها محدودیت برای ورود به محوطه دریاچه چیتگر و قسمت بام لند عدم نصب چادرو زدن کمپین در محوطه است.

تفریحات بام لند

در این قسمت شما را با هیجان انگیزترین تفریحات بام لند آشنا خواهیم کرد. این تفریحات دلیل سفر بسیاری از بازدید کنندگان را تشکیل میدهد ، چرا که تفریحات این مرکز از هیجان انگیزترین و به روز ترین تفریحات و ورزش هایی هستند که برخی از آن ها را تنها در همین مکان می توانید تجربه کنید.

پیاده روی و دوچرخه سواری
پیاده روی و دوچرخه سواری در بام لند از تفریحاتی است که هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت، اما بهترین نتایج را برای شما و خانواده و دوستانتان در پی دارد. پياده روی و دوچرخه سواری در فضای کنار دریاچه چیتگر همواره و در تمام روزهای سال و در تمام ساعات روز همواره در جریان است. ترکیب بی نظیر دریاچه چیتگر ، پارک چیتگر و ویوی و منظرگاه کوه های البرز ، ورزشکاران بسیار زیادی را در طول روزهای سال به این مکان می کشاند تا در کنار بازدید از محیط زیبا و جاذبه های بام لند در کنار دریاچه چیتگر به ورزش های همگانی مانند دوچرخه سواری و پیاده روی بپردازند. پیست دوچرخه سواری و پیاده روی دریاچه چیتگر به دلیل وجود دریاچه در کنار جنگل (پارک چیتگر ) و وجود امنیت بالا به خصوص در بین بانوان ورزشکار از محبوبیت خاصی برخوردار است.

ماهیگیری در بام لند
ماهیگیری در بام لند از تفریحاتی جذاب این مرکز است. شما می توانید با عضویت در باشگاه ماهیگیری و یا پرداخت مبلغی برای استفاده ساعتی در کنار این محوطه به ورزش پر طرفدار ماهیگیری بپردازید. عضویت در کلوپ ماهیگیری ایران این امکان را به شما می دهد تا برای اجاره اسکله ماهیگیری بام لند و اجاره تجهیزات ماهیگیری ، اجاره کمتری را پرداخت کنید. اسکله بام لند دارای ۳۲ قسمت و بخش مجزا برای ورزش ماهیگیری است. در این اسکله ها این امکان وجود دارد تا شما بتوانید در کنار فضای زیبای دریاچه و با دید بسیار دلچسب پارک چیتگر به ورزش ماهیگیری پرداخته و از آرامش محیط در جهت تمدد اعصاب خود استفاده کنید.

عضویت در کلوپ ماهیگیری ایران که از لوکس ترین کلوپ های ماهیگیری در تهران به شمار می رود با خدمات بسیار همراه است. آموزش ماهیگیری ، سرو نوشیدنی های گرم و سرد و امکان استفاده از اساتید کلوپ از مزایای عضویت در کلوپ ماهیگیری ایران است. ماهیگیری در دریاچه چیتگر و اسکله های آن به صورت گرفتن و رها کردن ماهی انجام می شود و شما به دلیل ماندگاری ماهی ها در محیط دریاچه نمی توانید ، ماهی های صید شده را همراه خود ببرید. همچنین در این بخش استفاده از طعمه زنده به دلیل رعایت موارد بهداشتی در تغذیه ماهی ها ممنوع است.

شماره تلفن کلوپ ماهیگیری
۰۹۱۲۶۲۰۳۷۳۰
ساعت کاری کلوپ ماهیگیری
سانس اول از ساعت ۵:۳۰ تا ۱۵
سانس دوم از ۱۵:۳۰ تا ۲۴
سانس وی‌ آی‌ پی به معنای سانس فول تایم از ساعت ۵:۳۰ تا ۲۴
هزینه ورودی برای ماهیگیری
روزهای شنبه تا سه‌شنبه برای هر سانس مبلغ ۶۰ هزار تومان
ورودی روزهای شنبه تا سه‌شنبه به‌صورت فول تایم ۸۰ هزار تومان
ورودی روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه، تعطیلات و شب تعطیلات برای استفاده از تک سانس ، ۸۰ هزار تومان و در همین ایام برای فول تایم مبلغ ۱۰۰ هزار تومان است.
برای استفاده از تجهیزات ماهیگیری و برای افرادی که در کلوپ ماهیگیری عضویت ندارند ، برای استفاده در یک روز باید ۱۵۰ هزار تومان بپردازند.

فوتبال دستی انسانی بام لند
فوتبال دستی انسانی یکی از جذابترین تفریحات بام لند است. این ورزش شباهت بسیار زیادی به ورزش فوتبال دستی دارد و تفاوت عمده آن با فوتبال دستی این بوده که در این ورزش انسانهای واقعی ، جای آدمک های فوتبال دستی را گرفته اند. فوتبال دستی انسانی از ورزش های مهیج جدید است که عمر چندانی ندارد اما محبوبیت بسیاری را در میان مردم پیدا کرده است. زمین بازی فوتبال دستی انسانی در مجاورت فروشگاه کیدز گاردن بام لند قرار دارد و باید توجه داشته باشید که این ورزش برای تمامی سنین دارای جذابیت خاصی است و تنها محدودیت آن برای کودکان زیر هشت سال است.

هزینه فوتبال دستی بام لند برای سی دقیقه بازی ، مبلغ پنجاه هزار تومان است.

شهر بادی بام لند
شهربادی بام لند از دیگر تفریحات جذاب و به یادماندنی بام لند است. در این بخش سه بازی به نام های دارت بادی ، فوتبال صابونی و فوتبال حبابی وجود دارد که هر کدام از این بازی ها جذابترین های خاص خود را برای گردشگران دارد. فوتبال حبابی با پوشیدن لباسی مخصوص به‌ شکل یک حباب و به صورت بازی ۶ نفره انجام می‌شود. تنها محدودیت این بازی ، همزمانی حضور آقایان و بانوان در این پیست به طور همزمان است. قد افراد شرکت‌کننده در بازی فوتبال حبابی نباید از ۱۱۵ سانتی‌متر کمتر باشد.فوتبال صابونی نیز از بازی های شهر بادی است. این بازی در زمینی پر از آب و کف انجام می‌شود. این رقابت در سانس های ۱۵ دقیقه ای و با دو تیم ۶ نفره قابل انجام است‌. بازی فوتبال صابونی به دلیل زمین لغزنده و سر خوردن های متوالی آن، دارای هیجان و محبوبیت خاصی است و البته به دلیل تشک های خوب در کف زمین مشکلی برای بازیکنان فوتبال صابونی پیش نمی آید.دارت بادی یا فوت دارتیز از بازی های مهیج شهربادی بام لند است که علاقه‌مندان خاص خود را دارد. از محاسن این بازی این است که همه گروه‌های سنی می‌توانند این بازی را انجام داده و از ان لذت ببرند. این بازی تلفیقی از دارت و فوتبال است و بازیکنان باید با توپ فوتبال به صفحه دارت بزرگ مقابل خود ضربه بزنند.
تلفن شهر بادی:
۰۹۱۹۷۰۶۷۳۱۱
-۰۲۱-۴۴۷۱۳۴۵۶

شهربازی کیدز گاردن بام لند
شهربازی سرپوشیده کیدز گاردن بام لند از جمله امکانات تفریحی مرکز بام لند است. اگر در بازدید از بام لند ، کودکان شما همراه شما هستند ، شهر بازی کیدز گاردن بهترین گزینه برای کودکان دلبند شما است ک بتوانند شیرین ترین اوقات را در این مجموعه سپری کنند. این شهربازی نیز در ضلع شرقی دریاچه و در ورودی A بام لند قرار دارد. از جمله بازی های شهربازی کیدز گاردن می توان به سرسره ، فوتبال دستی کودکان، ترامپولین و ایرهاکی اشاره کرد. به جز این بازی ها ، دستگاه ها و وسایل بازی بسیار زیاد دیگری در این مرکز وجود دارد که شادی و نشاط را به کودکان هدیه خواهد کرد. همچنین ، این شهر بازی دارای امکانات دیگری مانند عکاسی و نقاشی روی صورت کودکان را نیز دارد. به دلیل تقاضای بسیار زیاد برای بازی کودکان، استفاده از وسایل بازی شهربازی کیدز گاردن بام لند تنها برای یک ساعت امکان‌ پذیر است.
ساعات کاری شهربازی کیدز گاردن از ۱۰ صبح تا ۲۳:۳۰ دقیقه شب است.
شماره تلفن شهربازی بام لند
۴۰۴۴۳۱۵۲ ۰۲۱
۴۰۴۴۳۱۵۴ ۰۲۱
۰۹۱۹۰۶۴۷۴۲۹

آدرس شهربازی بام لند
تهران ، انتهای اتوبان همت غرب، (بزرگراه خرازی ) ضلع شرقی دریاچه چیتگر، مجتمع تجاری بام لند، ورودی A
ساحل شنی پرشین

شهربازی شنی مخصوص کودکان بام لند
ساحل شنی پرشین اولین ساحل شنی مخصوص کودکان است که در زمینی با مساحت ۳۰۰ متر مربع در غرب دریاچه چیتگر احداث شده است. ساحل شنی پرشین ، اولین ساحل شن بازی بزرگ تهران است که مخصوص کودکان ساخته شده است. نکته مهم این است که اگر قصد استفاده از این زمین بازی را دارید ، حتما باید یک دست لباس اضافه برای فرزندان خود به همراه داشته باشید. البته در این قسمت بخشی نیز برای شستشوی دست و پای کودکان شما پس از بازی وجود دارد. یکی از ویژگی های خور این مجموعه امکان برگزاری جشن تولد در آن است.

ساعت کاری ساحل شنی بام لند از ساعت ۹ صبح تا ۲۱ شب است.
تلفن ساحل شنی
۰۹۳۰۲۴۵۵۰۰۲
۰۹۳۶۰۵۴۸۰۵۵

وی آر لند
وی آر لند (VR Land) را می توان یکی از جذابترین بخش‌های تفریحات بام لند دانست‌. وی آر لند نیز به مانند بخش‌ های دیگر در محوطه بام لند قرار دارد. وی آر لند بام لند براز اولین بار در ایران دستگاه وی آر (VR) را با قابلیت وای‌فای و بدون کابل اتصال در خود جای داده است. در این بازی شما می توانيد با زدن عینک واقعیت مجازی یا عینک وی آر وارد محیطی ۳۶۰ درجه شده و به محیط‌های مختلف این بازی سر بزنید. شما می توانید در این جهان مجازی به بالای قله‌های پر از برف رفته و حتی در آنجا اسکی کنید و یا در کنار موج های آرام دریا قدم بزنید. در کنار بازی واقعیت مجازی بازی دیگری به‌ نام بازی «ماژول میز» (Mudule Maze) وجود دارد که در نوع خود بی نظیر است. نکته قابل توجه در این باره آن است که بازی های ماژول میز و وی آر برای اولین بار در ایران در این مرکز در دسترس قرار گرفته است. تقریبا تمامی گروه های سنی می توانند از این بازی ها لذت ببرند و تنها محدودیت سنی استفاده از ماژول میز برای افراد زیر ۱۰ سال و برای بازی وی آر برای افراد زیر هفت سال است.
بلیط بازی‌های وی آر لند از ۱۵ تا ۱۸ هزار تومان است.

اسکای فلایر
اگر قصد بالا بردن آدرنالین خونتان را با هیجان دارید ، پیشنهاد ما بلندترین و بزرگترین تاب زنجیری تهران با نام اسکای فلایر است. اسکای فلایر از مهیج ترین بخش ها و بازی های بام لند است که به صورت تاب های دونفره و دارای مجموع ۲۴ تاب طراحی شده است. ارتفاع تاب اسکای فلایر ۲۵ متر است. شما در ارتفاع ۲۵ متری از زمین که تقریبا به اندازه ساختمانی ۸ طبقه است ، در بین زمین و آسمان خواهید چرخید و از چشم انداز زیبای دریاچه چیتگر ، پارک جنگلی چیتگر و فضای اطراف آن لذت خواهید برد. اما بدانید که این بازی مهیج برای کسانی که ترس از ارتفاع داشته و یا بیماری های قلبی و عصبی دارند مناسب نیست. از دیگر نکات ایمنی این بازی ممنوعیت خوردن و آشامیدن و استعمال دخانیات در حین بازی است. هزینه اسکای فلایر بام لند برای هر سانس ۲۰ هزار تومان است.

پرش آزاد
پرش آزاد بام لند یکی دیگر از تفریحات هیجان انگیز این مجموعه است. سقوط آزاد روی تشک بادی به دلیل هیجان بسیار زیاد برای کسانی که دارای بیماری های قلبی و عصبی هستند و یا ترس از ارتفاع دارند مناسب نیست ، اما همین بخش را باید از بهترین قسمت های تفریحی بام لند به شمار آورد. این بخش از شهربازی بام لند توسط امیر بدری از رکورد داران پرش آزاد در جهان به ایران و بام لند آورده شده است. هزینه تشک پرش آزاد بام لند برای هر دو بار پرش ۲۵ هزار تومان است.

پیست پاتیناژ بام لند
پیست پاتیناژ بام لند از بخش هایی است که به طور بسیار جذاب و براز معرفی ورزش مهیج اسکیت روی یخ در این مجموعه راه اندازی شده است. مجموعه بام لند ، یکی از مدرنترین و لوکس ترین مجموعه های تفریحی و ورزشی تهران است و وجود پیست پاتیناژ هم در همین راستا در بام لند احداث شده است. در این مجموعه دوره های آموزشی پاتیناژ یا اسکی روی یخ برگزار شده و شما می توانید با ثبت نام در این کلاس ها از تمامی امکانات موجود در آن استفاده کنید. اگر به دلیل مبتدی بودن در این رشته گمان می کنید که نمی توانید از این‌امکامات بهره مند باشید ، باید بگوییم که در اشتباه هستید و با آموزش های ابتدایی نیز خواهید توانست در این رشته نهایت لذت را از ورزشی مفرح ببرید. اگر هم در این ورزش مهارت کافی دارید، می‌توانید با اجاره کردن کفش اسکیت ، اوقات خوشی را برای خود رقم بزنید.

قایق سواری
قایق اتوبوسی در دریاچه و انواع دیگر قایق های سواری در این مجموعه از امکانات بی نظیری هستند که تنها در دریاچه چیتگر می توانيد نمونه آن را با این کیفیت و وسعت تجربه کنید. در دریاچه چیتگر ، دو اسکله برای ورزش قایق سواری وجود دارد. اسکله شرقی دریاچه در مجاورت بام لند قرار دارد و شما می توانید با استفاده از قایق های پدالی و قایق های موتوری اوقات بسیار خوشی را در این مجموعه تجربه کنید. اگر قایق‌ پدالی را برای تفریح خود انتخاب کردید، می توانید در مدت‌زمان ۳۰ دقیقه به هر کجای دریاچه چیتگر که می خواهید بروید ، هر چند با قایق‌ موتوری این مجموعه تنها خواهید توانست یک دور کامل را در دور دریاچه تجربه کنید. در هنگام قایق سواری به شما جلیقه های نجاتی خواهند داد که در صورت حوادث از شما محافظت خواهد کرد. این نکته را نیز بدانید که شنا کردن در دریاچه ممنوع است.

قیمت قایق سواری بام لند
قیمت بلیط قایق سواری در بام لند برای استفاده از قایق‌های پدالی دو، سه و چهار نفره باید به‌ ترتیب ۳۰، ۴۰ و ۵۰ هزار تومان بپردازید و قیمت بلیط برای قایق های موتوری و اتوبوسی برای یک دور در دریاچه چیتگر به‌ ترتیب ۹۰ و ۱۵ هزار تومان است.

رستوران های بام لند

رستوران های بام لند از بهترین رستوران های تهران هستند. بسیاری از گردشگران به دلیل وجود همین رستوران ها است که بام لند را برای سفر انتخاب می کنند ، چرا که در کمتر نقطه ای از تهران می توان تا بدین حد رستوران های متعدد و متنوع را در کنار هم دید. این رستوران ها به چند بخش رستوران های ایرانی ، رستوران های خارجی ، فست فودها و کافه های بام لند تقسیم می شود که بازدید و غذا خوردن در هر کدام از این بخش ها دارای جذابیت خاص خود است.

رستوران های ایرانی
رستوران های ایرانی بام لند از معتبرترین و به نتم ترین رستوران هایی هستند که در صنعت غذا و رستوران داری در ایران و تهران در حال فعالیت هستند. دروازه طهرون، رستوران ته دیگ، رستوران چراغان رستوران چلوکباب رفتاری و رستوران سماکبرخی از بهترین برندهای رستوران های ایرانی در بام لند هستند.

رستوران های بین المللی بام لند
رستوران کوبابا، رستوران تومو، رستوران هندی روتی،رستوران بی کباب (ترکی)، رستوران رومانا پلاس (ایتالیایی)، کشتی رستوران رویال لانژ، رستوران چینا باکس (چینی)، رستوران زاهد العراقی (عربی)، رستوران باب البحر (لبنانی) و وارطان لند از رستوران های بین المللی بام لند هستند.

فست فودهای بام لند
فست فودهای بام لند از قسمتهایی است که مورد علاقه عاشقان به این نوع غذاها است. : جوگریل، باروژ، چیکن فکتوری، برگر فکتوری، مم‌مد استیک هاوس، سالادبار ورف، رولینجا، نایابارا از جمله این فست فودها هستند.

کافه های بام لند
اگر در هیاهو و شلوغی تهران بودید و دوست داشتید تا ساعتی را در کنار دریاچه چیتگر ، با نوشیدنی های مختلف سپری کنید ، کافه های بام لند از بهترین ها هستند. کافه، کافه بونو، چای بار رستا،ایلی کافه، بابا کافه، آنتیکا بستنی ورف، کافه بالون رویایی، کافه امضا، کافه رستوران لانجین، کافه رستوران ویکولو، کافه شمرون، کافه لایم پلاس، کافه قمر، کافه رستوران کافه باپاری، کافه آمفی، هایک، کافه روژ، کافه دوکاتی، بستنی آر بی، بلک لانژ، کافه آله، امیر شکلات و کافه رستوران ونوشک از جمله این کافه های متعدد هستند.
اما داستان رستوران های بام لند به همین جا ختم نمی شود. دو رستوران مهیج و زیبای دیگر در بام لند هستند که در نوع خود بی نظیرند. این دو رستوران کشتی های رستورانی بام لند هستند‌.
رستوران کشتی رویال لانژ بام لند
کشتی رستوران روی دریاچه چیتگر

کشتی بام لند
کشتی بام لند را می توان از بهترین ها و همچنین منحصر به فردترین رستوران ها دانست. رستورانی که به آرامی در دل دریاچه چیتگر حرکت کرده و به مسافران خود خدمات می دهد. کشتی رویال لانژ تجربه متفاوتی برای صرف انواع غذاها و نوشیدنی ها و دسرها و شیرینی ها است. کشتی رویال لانژ تمامی این موارد را با یکدیگر دارد. کشتی رویال لانژ ، هم منوی کافی شاپی دارد و هم منوی غذاهای ایرانی و هم منوی غذاهای خارجی را در خود دارد. این تنوع به شما اجازه می دهد تا از هر نوع غذا و نوشیدنی ها که خواسته باشید ، بیشترین لذت را ببرید. تا یادمان نرفته باید بگوییم که کشتی رویال لانژ می تواند با ظرفیت ۴۰ تا ۵۰ نفر یکی از بهترین مکان ها برای برگزاری جشن ها ومهمانی های شما باشد و شما با رزرو قبلی می توانید دوستان و آشنایان خود را در این کشتی زیبا به مهمانی و دورهمی دعوت کنید.

رستوران دروازه طهرون
اگر اهل تهران قدیم یا به بیانی دیگر طهرون قدیم هستید و علاقه خاصی به تهران ایام قاجار دارید ، رستوران دروازه طهرون یکی از بهترین جاهای برای این احساس شما است. رستوران دروازه طهرون می خواهد شما را با تزئینات و غذاها و به خصوص کلاسهای دوران قاجار آشنا کند.
ساعات کاری ۱۲ ظهر تا ۱۲ شب

چلوکباب رفتاری بام لند
چلوکباب رفتاری از مشهورترین و قدیمی ترین رستوران های تهران است که شعب بسیاری را در سطح تهران دارد. چلوکباب رفتاری سابقه ای نزدیک به یک قرن دارد و در تمام این سال ها جزو بهترین رستوران ها و چلوکبابی های تهران بوده است. چلوکبابی رفتاری دارای دو شعبه در بام لند است و در هر دو س=شعبه نیز دارای محیطی بسیار خوب برای پذیرایی از علاقمندان به غذا است.

کافه شمرون
کافه شمرون از بزرگترین کافه رستوران های بام لند است. کافه شمرون بام لند با بهترین محیط و چشم انداز می تواند بهترین لحظات را برای شما ایجاد کند تا در محیطی گرم و زیبا به صرف انواع غذاها و نوشیدنی ها بپردازید. از پر طرفدارترین قسمت های کافه شمرون ، فضای باز طبقه دوم این کافه رستوران است که محیط بسیار خوبی را برای سرو انواع نوشیدنی ها و غذاها دارد.
ساعات کاری
۱۰ صبح الی ۲۴ شب

چای بار رستا
چای بار رستا کافه ای شیک با دکوراسیونی متفاوت و تیره رنگ است. کافه بار رستا از بهترین کافه های بام لند است که در کنار دکوراسیون متفاوت و تیره خود ، دارای منویی از بهترین نوشیدنی های گرم و سرد و انواع ساندویچ ها است و در کنار این موارد منوی صبحانه در بام لند آن ، بسیاری از علاقمندان صرف صبحانه در بام لند رادبه سوی خود جذب می کند.

بستنی ورف
اگر اهل بستنی باشید ، بستنی ورف بام لند بهترین گزینه پیش روی شما است. بستنی فروشی با دیواهای سفید آجری خود محیطی سرشار از طراوت و زیبایی را برای خوردن و لذت بردن از انواع بستنی ها نوشیدنی ها را برای شما فراهم کرده است. منوی بستنی ورف خلاصه به بستنی نشده و باید گفت که این کافه با انواع بستنی، ژلاتو، آب‌میوه، وافل، شیک، اسموتی و نوشیدنی از شما پذیرایی خواهد کرد.
ساعت کاری: از ۱۰ صبح تا ۲۴

معماری بام لند
معماری بام لند از عناصر مهم و جاذبه های این مجتمع چند منظوره است. معماری بام لند در نگاه اول ، تلفیقی از معماری ایرانی و معماری مدرن است. بام لند از نظر نوع معماری دارای جذابیت های خاص خود است که تلفیقی از معماری ایرانی مانند بادگیرهای یزد و ستون‌های تخت جمشید و از طرفی دیگرعناصر معماری مدرن تشکیل شده است. مجموعه ساختمان های بام لند شامل ۱۲ ساختمان دو طبقه است که این ساختمان ها به طور مستقل در کنار هم چیده شده اند. هر ساختمان به طور مجزا دارای ورودی ها و خروجی های خود است و امکانات مختلف و فروشگاه ها و رستوران های بام لند در کنار هم با ترتیب بسیار مناسبی چیده شده اند.

با اینکه این مجموعه در معماری بام لند تفاوت های بسیار فاحشی با معماری مراکز خرید ساخته شده در دهه هشتاد و نود دارد و این موضوع از مزیت های معماری بام لند است. در این معماری از بلندمرتبه سازی جلوگیری شده و بیشتر به عناصر سنتی و تلفیقی در طراحی بام لند تکیه شده است. معماری این مجموعه به دلیل پرهیز از بلندمرتبه سازی منظرگاه دریاچه چیتگر را نیز با درهم تنیدگی مواجه نکرده است و به دلیل طول زیاد از عناصر بیرونی و استفاده از محیط دریاچه ، بیشترین بهره ها را برده است. ساختمان های بام لند همگی در طول هم قرار گرفته اند و تمامی این ساختمان ها به گونه ای هستند که امکان پیاده روی و استفاده از فضای محیط را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده اند.

معماری بام لند از برخی منظرگاه ها بیشتر به بازارهای قدیمی ایران و قدیمی ترین بازارهای تهران شباهت دارد و چنین محیط هایی موضوع کسب و کار و تجارت را در کنار توجه به مردم دارد و به بازدید کنندگان این اجازه را می دهد که صرفنظر از خرید از محیط پیرامونی نهایت استفاده را داشته باشند. قسمت بالای این ساختمان ها با الهام از بادگیرهای مناطق مرکزی ایران ساخته شده است و استفاده از مصالحی مانند آجر های قهوه ای و ترکیب آن با سیمان سفید یادآور نوستالژی های ساختمان های دوران پهلوی است.

طراح بام لند

طراح بام لند مهندس مریم یوسفی و مهندس مرتضی ادیب هستند. این دو تن با همکاری با یکدیگر مجموعه ای را طراحی کرده و ساختند که دارای زیبایی های خاص خود است و به شکل مناسبی توانستند تا از محیط شکننده دریاچه چیتگر در مقابل برج های سر به فلک کشیده چیتگر حراست کنند. و به دلیل طراحی مناسب و جلوگیری از بلندمرتبه سازی توانستند افتخارات و جوایز بسیاری را در سطح داخلی و بین المللی کسب کنند.

افتخارات بام لند

بام لند تهران موفق شد در سال ۲۰۱۸ جایزه معماری ویژه را از مسابقه بین‌المللی سالانه Prix Versailles کسب کند. این جایزه به دلیل طراحی مناسب و معماری خوب بام لند و امکانات مناسب آن برای تفریح و خرید و گردشگری به این مجموعه زیبا تعلق گرفت.

حواشی مربوط به بام لند

در روز 28 دی ماه 1399 ، خبری بر روی تلکس خبرگزاری ها مبنی بر اشکالات شکلی و حقوقی بسیار زیاد پروژه بام لند قرار گرفت. توپ قرارداد بام لند در زمین قوه قضاییه ، تیتر روز خبرگزاری ها بود. این خبر نشان از چالشی بزرگ در نوع قرارداد پروژه بام لند داده بود. قرارداد بام لند به نوع BOT بسته شده بود و حق استفاده این پروژه برای 25 سال به سازنده بام لند واگذار شده بود. اعضای شورای شهر پنجم مدعی بودند که در ساخت و اداره پروژه بام لند ، چند اشکال عمده وجود دارد. اشکال اول از منظر اعضای شورا اضافه متراژ ساخته شده توسط سازنده بود که می بایست در این قرارداد لحاظ می شد.

اشکال بعدی در نوع ساخت این پروژه بود. سازندگان تعهد کرده بودند که درصد بسیار بیشتری از این پروژه را برای اماکن عام المنفعه و فضاهای اجتماعی و فرهنگی اختصاص دهند ، اما سازندگان با در نظر نگرفتن این موارد ، تقریبا تمامی فضا ها را به فضای تجاری اختصاص داده بودند. اشکال بعدی در مبلغ قرارداد ماهیانه بام لند بود. مبلغ اجاره ماهیانه بام لند ماهی 22 میلیون تومان در نظر گرفته شده بود که از نظر اعضای شورای شهر تهران مبلغی بسیار ناچیز بوده ، به نوعی که این مبلغ قرار داد حتی با یکی از کوچکترین واحدهای تجاری آن نیز برابری نمی کرد.

اشکال پایانی شورای شهر تهران نیز مدت اجاره قرارداد بود. شورای شهر تهران مدعی بود در مدت زمان قرار داد و همچنین مبلغ قرارداد ، رانتی اتفاق افتاده و در قراردادهای اینچنین مدت زمان قرارداد حداکثر تا 10 سال منطقی است و یقینا این پروژه ها پس از 25 سال به سطح استهلاک بالایی رسیده و مجبور به بازسازی های اساسی هستند و در این صورت واگذاری های طولانی مدت توجیه منطقی برای شهر داری ندارد. این اشکالات منجر به ایجاد پرونده ای برای بام لند در مراجع قضایی شد.

سوالات متداول درباره بام لند

برندهای بام لند کدام برندها هستند؟
برندهای بام لند بسیار متنوع و گسترده هستند. برندهای بام لند از برندهای معتبر ایرانی و بین المللی تشکیل شده اند و همین موضوع اعتبار این مرکز خرید را افزایش داده است. برندهایی نظیر کویر موتور ، آدولفو دومینگز، کانی راش ، سرژه ، اسکای اسکارف و آدیداس ، اسکچرز ، اُ وی اس و ال سی وایکیکی در بام لند حضور دارند.

ساعات کاری بام لند؟
ساعات کاری بام لند هز روزه از ساعت 10 صبح الی 24 شب است و در این ساعات بام لند باز است.

رستوران های بام لند؟
رستوران های بام لند از بهترین برندهای رستوران های تهران بوده و دارای تنوع گسترده ای هستند. از رستوران‌های بین‌المللی بام لند (رستوران باب البحر و رستوران هندی روتی و رستوران چیناباک ) فست فودهای بام لند (سالادبار ورف ، ممد استیک هاوس، چیکن فکتوری) ، کافه‌های بام لند (چای بار رستا، کافه بالون رویایی، ایلی کافه، آنتیکا کافه، کافه با پاری و رستوران‌های ایرانی (چلوکباب رفتاری ، دروازه طهرون و رستوران ته دیگ و رستوران چراغان )،) در این مجموعه در حال فعالیت هستند.

پارکینگ بام لند کجاست؟
پارکینگ بام لند در ضلع شرق دریاچه چیتگر و در مجاورت بام لند قرار دارد.پارکینگ بام لند در انتهای خیابان هوانیروز و خیابان صدف قرار دارد.

بام لند در کرونا باز است؟
بام لند در کرونا باز است ، اما در ایام پیک کرونا ممکن است این مجموعه نیز مانند بسیاری از مراکز خرید و تفریحی تهران با دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا بسته باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست