1. صفحه اصلی
 2. محله های تهران
 3. خیابان مطهری تهران بهشت آژانس‌های مسافرتی
خیابان مطهری

خیابان مطهری تهران بهشت آژانس‌های مسافرتی

خیابان مطهری تهران یکی از خیابان‌های مشهور تهران است که در محدوده منطقه ۶ تهران قرار گرفته است. خیابان مطهری تهران را بهشت آژانس‌های مسافرتی و شرکت‌های خصوصی و ادارات دولتی می‌دانند، بسیاری از شرکت‌های خصوصی و آژانس‌های مسافرتی کوشش دارند که در این خیابان دفتری برای خود داشته باشند و وجود دفتر در این خیابان را اعتباری برای خود می‌دانند. در مورد خیابان مطهری باید گفت که این خیابان پر از مسافرخانه و هتل‌هایی است که مسافران تهران در آن‌ها اقامت دارند. خیابان مطهری مشهورترین تقاطع‌های تهران را در خود دارد و از تقاطع‌های مهم این خیابان می‌توان به تقاطع‌های ولیعصر، سهروردی، قائم مقام، مدرس، میرزای شیرازی و خیابان شریعتی نام برد. نام قدیمی خیابان مطهری، خیابان تخت طاووس بود که پس از انقلاب به افتخار شهید راه علم، به نام شهید مطهری، نامگذاری شد. نکته‌ای که در مورد خیابان مطهری باید گفت، این است که خیابان مطهری در طرح ترافیک نیست. با وبسایت کوچه گرد بمانیم تا گشتی در خیابان مطهری داشته باشیم.

خیابان مطهری کجاست؟

خیابان مطهری یکی از خیابان‌های شرقی غربی در مرکز شهر تهران است. بخشی از خیابان مطهری در منطقه ۶ تهران و بخشی دیگر در منطقه ۷ تهران قرار دارد. خیابان مطهری از جمله خیابان‌هایی است که کاربرد مهم آن اتصال خیابان ولیعصر به خیابان شریعتی است و این موضوع، یکی از مهمترین کارکرد‌های خیابان مطهری است. البته امتداد این خیابان تا بزرگراه صیاد شیرازی ادامه دارد و این موضوع نقشی بسیار حیاتی به خیابان مطهری داده است. خیابان مطهری در شمال بلوار کشاورز و جنوب خیابان بهشتی قرار داشته و از مهمترین خیابان‌های این محدوده از شهر تهران است. دلیل محبوبیت و تردد‌های بسیار زیاد در این محدوده تجمع ادارات و شرکت‌های دولتی و خصوصی در خیابان مطهری است. محله سهروردی، محله سنایی، محله آرژانتین، محله یوسف آباد، محله بهجت آباد و محله خیابان فاطمی، محله‌های خیابان مطهری را تشکیل می‌دهند که در اطراف این خیابان قرار دارند. با نگاهی به محله‌های خیابان مطهری می‌توان دریافت به اهمیت این خیابان پی برد و موقعیت تجاری و اقتصادی خیابان مطهری را دریافت. خیابان مطهری از جمله خیابان‌هایی است که نقش مواصلاتی بسیار مهمی را در این محدوده از شهر ایجاد کرده است و بسیاری از خیابان‌های مهم مناطق ۶ و ۷ تهران در این خیابان دارای تقاطع هستند.
آدرس خیابان مطهری روی نقشه

نام قدیم خیابان مطهری

نام قدیم خیابان مطهری، خیابان تخت طاووس بوده است. شاید برای شما هم این سؤال پیش آمده باشد که تخت طاووس چیست؟ تخت طاووس به معنای تخت مرصع نشان سلطنتی است. این واژه بیشتر به تخت سلطنتی مرصع نشانی اطلاق می‌گردد که در زمان فتحعلی شاه قاجار برای پادشاهان قاجار ساخته شد، اما برخی نام تخت طاووس را به تختی جواهر نشان نیز می‌گویند که توسط نادر شاه افشار از هند به ایران آورده شد و به دلیل وجود دو طاووس زیبا در اطراف این تخت با نام تخت طاووس شناخته می‌شد. خیابان مطهری در دهه ۱۳۳۰ بود که اهمیت روزافزون یافت و به نام خیابان تخت طاووس شهرت یافت. اما پس از انقلاب اسلامی بود که نام خیابان تخت طاووس به نام شهید بزرگ معلم، به نام خیابان مطهری تغییر کرد و خیابان مطهری نام جدید خیابان تخت طاووس شد.

موقعیت خیابان مطهری در طرح ترافیک

خیابان مطهری در محدوده طرح ترافیک تهران نیست و شما می‌توانید در این خیابان با خودروی شخصی تردد کنید. البته باید گفت که خیابان مطهری در مرز محدوده طرح ترافیک تهران است و اگر چه تردد در این خیابان مشمول محدودیت‌های طرح ترافیک خودرو در تهران نیست، اما تقاطع‌های جنوبی این خیابان همگی در محدوده طرح ترافیک و محدودیت‌های این طرح هستند. موضوع دیگر وجود خیابان مطهری در طرح زوج و فرد خودرو و یا طرح زوج و فرد خودرو است که می‌بایست برای ورود به این خیابان از محدودیت ترافیکی آن اطلاع داشته باشید.

آژانس‌های مسافرتی خیابان مطهری

همه ما می‌دانیم که خیابان مطهری بهشت آژانس‌های مسافرتی و تور‌های گردشگری در تهران است. خیابان مطهری دارای ظرفیت بسیار بالایی برای کسب و کار در زمینه آژانس‌های مسافرتی و تور‌های گردشگری است و به همین دلیل است که سرتاسر این خیابان پر از آژانس‌های مسافرتی متعددی است که در این منطقه در حال فعالیت و کسب و کار هستند. این ظرفیت بالا باعث شده است تا در مجاورت این محدوده مانند میدان جهاد و خیابان فاطمی نیز ما شاهد فعالیت آژانس‌های مسافرتی متعدد باشیم. از جمله دلایل تعدد آژانس‌های مسافرتی در این محدوده می‌توان به حجم تردد بسیار زیاد مسافر در این محدوده و حجم بسیار زیاد شرکت‌های خصوصی در آن است. آژانس‌های مسافرتی خیابان مطهری در زمینه‌های مختلف از بهترین آژانس‌های مسافرتی تهران هستند. تور داخلی، تور خارجی، بلیط پرواز‌های داخلی و خارجی و فروش انواع بلیط قطار برای مسافرت‌های داخلی از جمله خدمات آژانس‌های مسافرتی خیابان مطهری هستند. اگر قصد سفر‌های داخلی و خارجی را دارید، خیابان مطهری را می‌توان بهشت آژانس‌های مسافرتی در تهران نامید، بنابراین برای تجربه سفر خوب و خرید تور داخلی و خارجی، به این خیابان بروید.

تقاطع‌های مهم خیابان مطهری

خیابان مطهری دارای چندین تقاطع مهم است و یکی از دلایل مهم برای اهمیت این خیابان تقاطع‌های مهمی است که در محدوده خیابان مطهری وجود دارد. این خیابان با تقاطع‌های مهم خود نقش بسیار پر رنگی را در محور‌های مواصلاتی منطقه ایجاد کرده است. به طور کلی می‌توان نقش محور‌های مواصلاتی خیابان مطهری را در اتصال خیابان ولیعصر به خیابان شریعتی و بزرگراه صیاد شیرازی دانست و نقش مهم دیگر این خیابان در اتصال بخش هی مهمی از محدوده مرکزی شهر تهران به محدوده‌های شمالی تهران از طریق تقاطع‌های شمالی و جنوبی این خیابان است. خیابان‌های میرزای شیرازی، خیابان قائم مقام و بزرگراه مدرس، همگی دارای این نقش بسیار مهم هستند. برخی از این تقاطع‌ها را می‌توان به شرح زیر بیان کرد.

 • تقاطع خیابان مطهری ولیعصر
 • تقاطع خیابان مطهری سنایی
 • تقاطع خیابان مطهری میرزای شیرازی
 • تقاطع مطهری مدرس
 • تقاطع مطهری قائم مقام
 • تقاطع خیابان مطهری شریعتی
 • تقاطع ترکمنستان
 • تقاطع مطهری سهروردی
 • تقاطع مطهری فجر

مراکز مهم خیابان مطهری

 • ستاد فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ
 • اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران
 • دادسرای فرهنگ و رسانه
 • اداره مرکزی پلیس مهاجرت و گذرنامه
 • بیمه ایران
 • پلیس فتا تهران بزرگ
 • هیئات حل اختلاف مالیاتی مرکز تهران
 • خانه صنعت و معدن و تجارت استان تهران
 • دانشکده اقتصاد علامه طباطبایی
 • دانشکده الهیأت و معارف دانشگاه تهران
 • انتشارات سروش

بیمارستان‌های خیابان مطهری

 • تهران کلینیک
 • بیمارستان مهراد
 • بیمارستان جم
 • بیمارستان توس
 • مرکز جراحی پویا
 • بیمارستان چشم پزشکی نور

زندگی در محدوده خیابان مطهری

شرایط زندگی در خیابان مطهری همراه با شلوغی و امکانات فراوان این خیابان همراه است. اگر قصد زندگی و سکونت در این خیابان را دارید باید نکات بسیار زیادی را مد نظر داشته باشید. اولین نکته مهم این است که خیابان مطهری به خصوص در حدفاصل خیابان بهشتی دارای بافت تجاری و اداری بسیار قدرتمندی است و بیشتر واحد‌های این محدوده به واحد‌های تجاری و اداری اختصاص داده شده و باید شرایط زندگی در کنار این واحد‌های تجاری برای شما نیز قابل پذیرش باشد.

سکونت و زندگی در این خیابان بیشتر در بخش‌های جنوبی و شرقی خیابان مطهری در جریان است و بخش‌های غربی خیابان مطهری به دلیل مجاورت با منطقه یوسف آباد و خیابان ولیعصر دارای شرایط اداری و تجاری است. این خیابان دارای امکانات بسیار خوبی برای زندگی است. وجود و تعدد امکانات شهری در این منطقه از هیچ کس پوشیده نیست. تعدد بیمارستان‌ها و مراکز تجاری و اداری این امکان را به ساکنین این خیابان می‌دهد تا از بهترین امکانات شهری در این محدوده از شهر نهایت استفاده را ببرند. خیابان مطهری دسترسی بسیار خوبی را به مراکز خرید تهران دارد و مجاورت این خیابان با میادین و مناطق بسیار پر جنب و جوش شهر تهران مانند ولیعصر و ونک و آرژانتین این اجازه را به ساکنین آن می‌دهد که از بهترین مراکز خرید تهران بازدید کنند.

خیابان مطهری در مجاورت بسیاری از بهترین جا‌های دیدنی تهران است. پارک ساعی، باغ موزه قصر در محله حشمتیه، اراضی عباس آباد، مصلای تهران، بوستان نشاط و پارک لاله در کمترین فاصله با این خیابان قرار دارند. خیابان مطهری دسترسی بسیار مناسبی را به بسیاری از مناطق شهر تهران دارد. وجود بزرگراه‌های مدرس و بزرگراه صیاد شیرازی و خیابان‌های ولیعصر و خیابان شریعتی دسترسی این محله را به بسیاری از نقاط مهم شهر تهران فراهم می‌کند و مترو خیابان مطهری به نام‌ایستگاه مترو مفتح است و امکان دسترسی بسیار خوبی را به این منطقه فراهم کرده است. اما اگر خواسته باشید که خیابان مطهری را برای زندگی انتخاب کنید باید بدانید که خیابان مطهریسرشار از ادارات و ترافیک ناشی از تردد‌های بسیار زیاد به این منطقه است و شما در طول روز برای تردد در این محدوده دچار مشکلات بسیار زیادی خواهید بود.

ترافیک خیابان مطهری نه تنها در محور‌های مواصلاتی بلکه تقریباً در تمامی تقاطع‌ها و حتی گاه در خیابان‌های فرعی این محدوده وجود دارد و به همین دلیل یکی از جدیترین مشکلات این محدوده یافتن جای پارک برای خودرو‌ها است. بیشتر به نظر می‌رسد، خیابان مطهری بهشتی باشد برای شرکت‌ها و آژانس‌های مسافرتی تا محل بسیار خوبی برای سکونت و زندگی.

قیمت آپارتمان در خیابان مطهری

قیمت آپارتمان در محدوده خیابان مطهری متناسب با شرایط اداری و تجاری این محدوده تعیین می‌شود. عموماً می‌توان گفت که در محدوده‌های تجاری این خیابان و به خصوص مناطق غربی و شمالی خیابان مطهری، قیمت خانه و آپارتمان در محدوده بالاتری قرار دارد و این موضوع باعث شده است تا تقاضا برای خرید خانه و آپارتمان در محدوده‌های غربی و شمالی مطهری در سطح بالاتری قرار گیرد، چرا که بسیاری از شرکت‌ها و ادارات دولتی و خصوصی هستند که تلاش دارند در این محدوده از شهر دارای دفتر و تشکیلاتی برای شرکت‌های خود باشند. اگر قصد خرید آپارتمان و خانه را در این منطقه دارید، باید نیت شما برای این امر مشخص شده باشد و اگر به دنبال مناطق مسکونی بهتر هستید، مناطق شرقی و اگر به دنبال فعالیت‌های اقتصادی و تجاری هستید، مناطق شرقی برای این سرمایه‌گذاری و خرید ملک بهتر و مناسب‌تر است. به طور کلی باید گفت که محدوده خیابان مطهری از محله‌های بسیار پر تقاضا برای خرید و فروش خانه و آپارتمان و به خصوص واحد‌های تجاری و اداری برای انواع شرکت‌های خصوصی مانند آژانس‌های مسافرتی و تور‌های گردشگری است.

5/5 - (1 امتیاز)
حشمتیه تهران محله ای قدیمی و پر تقاضا برای خرید و فروش خانه
محله عودلاجان کجاست (هرآنچه درباره جا‌های دیدنی عودلاجان باید بدانید)

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست