1. صفحه اصلی
  2. محله های تهران
  3. سلسبیل محله ای با طعم بازارگردی بررسی بازار و قیمت خانه در سلسبیل
محله سلسبیل

سلسبیل محله ای با طعم بازارگردی بررسی بازار و قیمت خانه در سلسبیل

سلسبیل یا محله رودکی ، یکی از محله های منطقه 10 تهران است. پیشینه محله سلسبیل دارای تاریخچه ای همراه با باغستان های بسیار زیاد و آب نهر سلسبیل بود و به همین دلیل نام سلسبیل را بر روی این محله گذاشته بودند که معنی سلسبیل ، باغی از باغ های بهشت بود. امروزه جز خاطراتی دور از رودخانه سلسبیل و باغات آن به جای نمانده است و بازار پوشاک سلسبیل جای آن را گرفته و به همین دلیل به یکی از پرترافیک ترین محله های تهران تبدیل شده است. قیمت خانه در سلسبیل در سطح متوسط شهر تهران قرار دارد.

سلسبیل کجاست؟

محله رودکی یا محله سلسبیل از محلات قدیمی منطقه 10 تهران است که از شرق با خیابان توحید ، از جنوب با خیابان کمیل ، از شمال با خیابان آزادی و از غرب با خیابان قصرالدشت محدود شده و با محله های کارون ، محله میدان حر ، محله اسکندری ، محله توحید و محله نصرت مجاورت دارد. محله رودکی از محلات مرکزی تهران محسوب می شود. نام جدید محله سلسبیل ، محله رودکی است که به دو بخش محله رودکی شمالی و محله رودکی جنوبی تقسیم شده است.

تاریخچه محله سلسبیل

سلسبیل نام منطقه ای خوش آب و هوا در محدوده حریم تهران قدیم بود. نهر مشهوری در این منطقه وجود داشت که از میدان رشدیه سرچشمه گرفته و به این منطقه وارد می شد. به دلیل آب و هوای خوب و خاک حاصلخیز و آب نهر سلسبیل ، کشاورزی و باغداری در این منطقه رونق داشت. آب نهر فرمانفرمایان از این محله عبور می کرد و در پایان به یخچالی وارد می شد که یخ مورد نیاز منطقه را در آن زمان تامین می کرد. و از مناطق پر شجر حریم تهران قدیم بود. مشهور است که در سلسبیل برای رساندن اخبار مهم به مردم و گردهم آوردن آنها اقدام به منفجر کردن توپ می کردند. منطقه سلسبیل تهران ، در دهه 30 رشد و توسعه خود را آغاز کرد. دو نام در محله سلسبیل در اذهان قدیمی ترهای این محله مانده است. اول خاطره توپ در کردن عمو حسن بود که در مناسبت های مختلف مانند ماه رمضان و یادآوری زمان افطار و سحر توپ در می کردند و خاطره دوم مربوط به عمو رمضان بود که کارخانه خیارشوری را در منطقه خرید و تبدیل به درمانگاه کرد. سلسبیل به دلیل نزدیکی به مناطق مرکزی تهران مانند خیابان جمهوری و خیابان امام خمینی خیلی سریع رشد کرد و در دهه 40 و 50 به شکل کنونی و امروزی خود درآمد.

بازار سلسبیل کجاست؟

بازار سلسبیل از بازار هایی قدیمی تهران است. بازار سلسبیل در خیابان رودکی قرار دارد و دارای فروشگاه های متعددی است که به امر عرضه پوشاک و کیف و کفش زنانه و مردانه مشغول هستند. بازار سلسبیل بازاری رنگارنگ از انواع محصولات و ملزومات مورد نیاز شما است. انواع پوشاک ، کیف و کفش ، لوازم آرایشی و بهداشتی و فروشگاه های مواد خوراکی در این بازار به عرضه محصولات خود می پردازند و بازار سلسبیل را به یکی از شادترین و زیباترین بازارهای مناطق مرکزی تهران تبدیل کرده اند. بازار سلسبیل قدری شبیه به بازار امامزاده حسن است که فروشگاه های آن در خیابان قرار داشته و وضعیت سنتی خود را حفظ کرده اند. مرکز خرید سلسبیل دارای بخش های بسیار متنوعی است.
بازار کفش سلسبیل
مانتو فروشی سلسبیل
گالری عروس
بازار پوشاک سلسبیل

 

قیمت خانه در محله سلسبیل

قیمت خانه در سلسبیل در سطح متوسط قیمت خانه در تهران قرار دارد. این محله در نقاط مرکزی شهر تهران قرار دارد و قیمت خانه در این محله بر حسب موقعیت آن تعیین می شود. قیمت خانه در سلسبیل به جز عنصر موقعیت محله به قرار گرفتن خانه و یا آپارتمان در قسمت های مختلف محله نیز بستگی دارد.

بهترین منطقه سلسبیل

در مورد بهترین منطقه سلسبیل برخی از مشاوران املاک این منطقه اعتقاد دارند که خانه ها و آپارتمان های محدوده خیابان آذربایجان در این محله ، به دلیل دسترسی مناسب به خیابان آزادی و همچنین نزدیکی بیشتر به محله ها و خیابان هایی مانند ستارخان و توحید با قیمت های بالاتری خرید و فروش شده و قیمت مسکن در این محدوده از باقی نقاط این محله بالاتر است. بنابراین آنها اعتقاد دارند که بهترین منطقه سلسبیل برای خرید خانه و آپارتمان در محدوده شمالی سلسبیل قرار دارد.

دسترسی محله سلسبیل

محله سلسبیل از محلات خوش مسیر مرکزی تهران است. وجود خیابان توحید ، دسترسی این محله را به نقاط شمالی و جنوبی تهران فراهم می کند. خیابان توحید با اتصال به بزرگراه چمران دسترسی محله را به محله هایی مانند ، محله ستارخان ، محله گیشا ، محله سعادت آباد و محله مرزداران فراهم کرده و در جنوب خیابان توحید و بزرگراه نواب ، دسترسی محله به مناطق جنوبی تهران مانند ، محله جوادیه ، محله خزانه و محله نازی آباد فراهم می شود. همچنین خیابان آزادی ، دسترسی محله رودکی را به محله هایی مانند طرشت و ستارخان و مهرآباد فراهم می کند.

حمل و نقل عمومی محله سلسبیل

محله سلسبیل از نظر حمل و نقل عمومی وضعیت بسیار خوبی دارد. خیابان آزادی محل عبور اتوبوس های بی آر تی است و این امکان را به شما می دهد تا بتوانید از این ناوگان استفاده کنید. خیابان امام خمینی نیز در میانه خطوط بسیاری از اتوبوس ها است که دسترسی این محله را به ناوگان اتوبوسرانی امکان پذیر ساخته است.

دسترسی به مترو
از نظر دسترسی به مترو محله سلسبیل وضعیت بسیار خوبی دارد. ایستگاه توحید ، ایستگاه شهید نواب صفوی و ایستگاه رودکی در خط ۷ مترو تهران در مجاورت این محله قرار دارند و تقریبا در تمام نقاط این محله به راحتی می توانید خود را به ایستگاه مترو برسانید. در این سه ایستگاه باید گفت که نزدیکترین ایستگاه مترو به خیابان رودکی ، همان ایستگاه مترو رودکی است.

خیابان های معروف محله

محله سلسبیل چندین خیابان معروف دارد که برخی از این خیابان ها جزو معروفترین خیابان های تهران هستند.

خیابان امام خمینی
محله سلسبیل در میانه خیابان امام خمینی قرار دارد و این خیابان از ابتدا تا انتهای محله امتداد دارد.

خیابان رودکی
خیابان رودکی از مهمترین خیابان های محله سلسبیل است. خیابان رودکی نام جدید خیابان سلسبیل است. خیابان رودکی در شرق این محله قرار داشته و از خیابان کمیل تا خیابان پرچم در محله توحید امتداد دارد. خیابان رودکی امروزه به یکی از بهترین بازارهای پوشاک تهران تبدیل شده است که به بازار سلسبیل شهرت دارد.

خیابان خوش
خیابان خوش از نام آشناترین خیابان های محله سلسبیل است. خیابان خوش از خیابان کمیل تا خیابان نصرت در محله توحید امتداد دارد. قهوه خانه های خیابان خوش از قهوه خانه های معروف تهران در دهه های ۳۰ تا به امروز هستند.

خیابان قصرالدشت
خیابان قصرالدشت از خیابان های معروف تهران است که در این محله قرار دارد. خیابان قصرالدشت از خیابان کمیل تا خیابان آذربایجان امتداد دارد.

خیابان آذربایجان
خیابان آذربایجان از خیابان های مهم محله رودکی است که تبدیل به بازاری بزرگ برای عرضه انواع پوشاک و لوازم خانگی شده است.

مراکز درمانی سلسبیل

محله سلسبیل از نطر دسترسی به امکانات درمانی دارای شرایط بسیار خوبی قرار دارد. وجود چندین بیمارستان و درمانگاه در این محله ، روزانه تعداد بسیار زیادی از مسافرین بین شهری را به این محله سوق می دهد.

بیمارستان اقبال تهران در تقاطع خیابان آذربایجان و خیابان رودکی قرار دارد.

بیمارستان لولاگر
بیمارستان لولاگر در تقاطع خیابان خوش و خیابان دامپزشکی قرار دارد.

بیمارستان شهریار
بیمارستان شهریار در تقاطع خیابان آذربایجان و خیابان کارون قرار دارد.

زندگی در سلسبیل

برای بررسی شرایط زندگی در سلسبیل باید موارد خاصی را مد نظر داشت. سلسبیل دارای دسترسی های بسیار خوبی با خودروی شخصی و وسایل حمل و نقل عمومی و مترو است. تراکم جمعیت در این محله بسیار بالاست و به خصوصواحدهای نقلی سلسبیل تراکم جمعیت را افزایش داده است. بازار سلسبیل تهران از بازارهای خوش آب و رنگ این منطقه است و در این محله شما امکانات درمانی مطلوبی را دارید. اما حجم ترافیک سلسبیل بسیار زیاد است. خیابان های قصرالدشت، خوش ، رودکی ، کارون و خیابان توحید و خیابان آزادی از پرترافیک ترین خیابان های این محله هستند و این موضوع باعث شده است که ترافیک شدید در داخل محله نیز وجود داشته باشد. برای کسانی که خواستار نزدیکی مناسب به مترو و حمل و نقل عمومی و دسترسی به مناطق مرکزی تهران مانند منطقه ۱۱ تهران هستند، محله سلسبیل پیشنهاد بسیار خوبی برای خرید خانه و زندگی است.

5/5 - (1 امتیاز)
امیرآباد محله ای که امیر آن را آباد کرد + امکانات و قیمت خانه
محله نصرت قیمت خانه و بررسی امکانات

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست