محله گیشا محله ای با ویژگی های مناسب برای سکونت و تفریح است. گیشا را با برج میلاد و بوستان گفتگو می شناسند که جزو بهترین اماکن تفریحی و گردشگری تهران هستند و برج میلاد به عنوان ششمین برج بلند مخابراتی جهان دارای شهرت بین المللی است. گیشا از جمله محلاتی است که شرایط خوبی برای سکونت داشته و از نظر امکانات نیز می تواند نیازهای ساکنین خود را به خوبی رفع کند.

گیشا کجا است

گیشا یکی از محلات منطقه 2 تهران است که از شمال با بزرگراه همت ، از جنوب با بزرگراه جلال آل احمد ، از شرق با بزرگراه چمران و از غری با بزرگراه شیخ فضل الله محدود شده است و با محله های ‌شهرک آزمایش، محله شهرک غرب ، محله ونک ، محله ایوانک ، محله امیرآباد ، محله شهرک والفجر، محله ستارخان ، محله شریعتی ، محله پاتریس لومومبا ، محله شهرآرا و محله تهران ویلا مجاورت دارد.

تاریخچه گیشا

محله گیشا از نام دو فرد به نام های کی نژاد و شاپوریان که مالک شرگت کیشا بودند به عارت گرفته شد. تا قبل از دهه 40 در این منطقه میدانی به نام تیر ارتش وجود داشت که برای تمرین نظامیان ساخته شده بود. شرکت کیشا این اراضی را خریداری کرد و پس از قطعه بندی به کارکنان شرکت راه آهن واگذار کرد. طراحی این منطقه به نحوی بود که از کشورهای غری الهام گرفته شد و خیابان ها و فرعی های آن به صورت خیابان بندی استاندارد صورت گرفت. در همین زمان بود که پل گیشا برای دسترسی بهتر ورزشکاران برای بازی های آسیایی 1974 تهران ساخته شد و رشد و توسعه در محله گیشا شتاب بیشتری گرفت و پس از چند سال محله گیشا تبدیل به محله ای با شرایط خوب برای زندگی شد.

قیمت خانه در محله گیشا

قیمت خانه در گیشا از سطح متوسط شهر تهران بالاتر است. این قیمت به دلیل شرایط زندگی در گیشا است ، چرا که این محله دارای شرایط مطلوبی برای زندگی و سکونت است. دسترسی خوب و امکانات بسیار زیاد این محله برای ساکنین آن شرایط مطلوبی را ایجاد کرده است. وجود مراکز تفریحی ، تجاری ، اداری و خیابان کشی مناسب از جمله شرایط خوب آن برای رشد قیمت خانه است و به همین دلیل بسیاری از متقاضیان مسکن برای خرید خانه در گیشا دارای رغبت هستند.

دسترسی و حمل و نقل عمومی محله گیشا

محله گیشا به دلیل قرار گرفتن در بین چهار بزرگراه چمران ، بزرگراه شیخ فضل الله نوری ، بزرگراه حکیم و بزرگراه جلال آل احمد دسترسی بسیار مناسبی را به مناطق مجاور مانند منطقه 5 تهران ، منطقه 2 تهران ، منطقه 8 تهران ، منطقه 3 تهران و حتی مناطق مرکزی تهران دارد. همچنین دسترسی خوب گیشا به مترو از طریق ایستگاه مترو دانشگاه تربیت مدرس برقرار می گردد که در جنوب این محله قرار دارد. خطوط اتوبوسرانی گیشا نیز توانسته است دسترسی این محله را به مناطق دیگر برقرار کند و ایستگاه های اتوبوسرانی انقلاب ، ولیعصر و خط بی آر تی در بزرگراه چمران دسترسی گیشا را به سایر مناطق تهران برقرار می کند.

امکانات گردشگری محله

بوستان گفتگو
نمی توان از محله گیشا صحبت کرد و از بزرگترین بوستان این محله با نام بوستان گفتگو صحبت نکرد. بوستان گفتگو یکی از بهترین مکان های تفریحی و گردشگری تهران است. بوستان گفتگو از بوستان های زیبایی است که یکی از بهترین لوکیشن های عکاسی در تهران است.
برج میلاد
برج میلاد یکی از بهترین مکان های تفریحی و گردشگری تهران است. برج میلاد بلندترین سازه کل کشور و ششمین برج مخابراتی جهان است. برج میلاد بین بزرگراه همت و بزرگراه حکیم و در کنار بیمارستان میلاد قرار دارد. مجموعه بوستان گفتگو و برج میلاد مجموعه ای از عناصر بهترین لوکیشن های عکاسی در تهران را ساخته است که عکاسان بسیاری را برای ثبت عکس های زیبا به سمت این مجموعه هدایت می کند.
پل گیشا
پل گیشا پلی قدیمی بود که در جنوب این محله بر روی بزرگراه جلال آل احمد وجود داشت. این پل جزو اولین پل های فلزی ساخته شده در تهران بود و جزو خاطره انگیزترین پل های قدیمی تهران است. پل گیشا در سال 1399 جمع آوری شده و تبدیل به زیرگذری بزرگ در همان محل شد.
پاساژ نصر
پاساژ نصر یکی از مراکز خرید تهران و بزرگترین مرکز خرید گیشا است. پاساژ نصر در دهه 70 در محلی که قبلا کانال آب بود ساخته شد. پاساژ نصر با چهارصد فروشگاه تجاری در دو طبقه جزو بزرگترین مراکز خرید تهران است.
بوستان ورزش
امکانات درمانی
بیمارستان میلاد
بیمارستان میلاد بزرگترین بیمارستان تهران است. بیمارستان میلاد در دهه هفتاد توسط سازمان تامین اجتماعی ساخته و در حال حاضر نیز جزو معتبرترین بیمارستان های تهران است. بیمارستان میلاد در کنار برج میلاد قرار گرفته است.

خیابان های معروف

خیابان گیشا
فروزان فر
بلوچستان
فاضل شمالی
علیایی

بهترین جای محله گیشا

محله گیشا یکی از محلات خوب تهران برای سکونت است. محله گیشا دارای امکانات و شرایط خوبی است. وجود بوستان گفتگو گر چه شرایط ترافیکی را در شرق این محله ایجاد کرده است ، اما با این حال قسمت شرق گیشا را جزو نقاط گرانتر از نظر قیمت مسکن در گیشا قرار داده است.

مراکز اداری و دولتی محله گیشا

دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران
دانشگاه علوم پزشکی تهران
پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران
دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران
دانشگاه تربیت مدرس
دانشکده مدیریت دانشگاه تهران
دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران

افراد مشهوری که در گیشا سکونت دارند و در گذشته داشتند
محله گیشا فهرستی طولانی از هنرمندان و افراد مشهوری را دارد که در این محله سکونت داشتنه اند. این لیست شامل اسامی بزرگی چون جلیل شهناز، سهراب سپهری، فریبرز لاچینی، کوروش یغمایی، هادی منتظری، علی دایی، عادل فردوسی پور، سوسن خواننده قدیمی ، یغما گلرویی، محمود شهریاری و رامبد جوان می شود.

محله یوسف آباد
زرگنده ، امکانات و هر آن چیز که باید بدانید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست