1. صفحه اصلی
  2. محله های تهران
  3. محله شاهین
محله شاهین

محله شاهین

محله شاهین شمالی یکی از محلات منطقه 5 تهران است. محله شاهین شمالی از نام بلوار اصلی این محله به نام بلوار شاهین گرفته شده است و به دلیل جدا شدن بلوار شاهین شمالی از بلوار شاهین توسط بزرگراه همت ، بمحله ای به نام محله شاهین مستقل شد که به نام شاهین شمالی نیز معروف است.

موقعیت محله شاهین

محله شاهین شمالی در منطقه ۵ تهران قرار گرفته است. محله شاهین از شمال با بزرگراه آب شناسان ، از جنوب با بزرگراه همت، از شرق با بزرگراه ستاری و بلوار میرزابابایی، و از غرب با خیابان شاهین شمالی، بلوار کبیری طامه جنوبی و بلوار کبیری طامه شمالی محدود شده است. شاهین شمالی با محله‌های ‌جنت آباد جنوبی، محله باغ فیض، محله جنت آباد شمالی، محله جنت آباد مرکزی، محله پونک جنوبی، محله پونک شمالی و محله شهرک المهدی مجاور است.

تاریخچه محله شاهین

تاریخچه محله شاهین به دلیل مجاورت با محله جنت آباد ، تاریخچه ای مشابه تاریخچه جنت آباد دارد. اراضی این محله نیز جزو اراضی جنت آباد بود و تا سال ها نیز محله شاهین جزئی از این محله بود. در دهه هشتاد بود که با استقلال برخی از محلات تهران ، محله شاهین شمالی نیز از محله جنت آباد مرکزی جدا شد و به محله ای مستقل مبدل شد.

دسترسی محله شاهین

محله شاهین در میان سه شاه راه اصلی شهر تهران به نام های بزرگراه همت ، بزرگراه آبشناسان و بزرگراه ستاری قرار دارد. این شاه راه ها ، دسترسی محله شاهین را به بسیاری از مناطق تهران فراهم کرده است و شما می توانید از هر کدام از این بزرگراه ها برای دسترسی به شاهین شمالی استفاده کنید.

امکانات
محله شاهین از نظر امکانات رفاهی وضعیت مناسبی دارد و از این نظر جزو محلات خوب منطقه 5 تهران است.

امکانات درمانی
بزرگترین امکانات درمانی محله شاهین ، وجود بیمارستان عرفان نیایش در بلوار بهار ، بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی امید و بیمارستان 400 تخت خوابی در دست احداث در خیابان امام حسین شمالی است. به جز این بیمارستان ها ، مراکز درمانی بسیاری در محله شاهین وجود دارد و از به دلیل وجود این بیمارستان ها محله شاهین در رتبه های بسیار بالایی قرار دارد.

امکانات تفریحی و ورزشی
محله شاهین از نظر امکانات ورزشی و تفریحی نیز وضعیت خوبی دارد.

مجتمع ورزشی خرم شاد
مجتمع ورزشی خرم شاد بزرگترین مکان تفریحی و ورزشی محله شاهین است. مجتمع ورزشی خرم شاد دارای بخش های بسیار متنوعی است که این مکان را جزو بهترین مراکز تفریحی این محله قرار داده است. استخر و سونای سرپوشیده ، زمین ورزشی سرپوشیده برای ورزش هایی مانند والیبال و بسکتبال ، زمین چمن مصنوعی و بخش های متنوع و بسیار زیاد این ورزشگاه میزبان ورزشکاران بسیار زیادی از منطقه 5 تهران است.

خرید و فروش آپارتمان و مسکونی در شاهین شمالی
محله شاهین به دلیل امکانات و دسترسی بسیار خوب به مراکز مهم غرب تهران و مجاورت با بزرگراه ستاری ، بزرگراه آبشناسان و بزرگراه همت ، دارای موقعیت مناسبی است و به همین دلیل خرید و فروش آپارتمان و مسکونی در این محله رونق خوبی دارد. باید ذکر کرد که قیمت آپارتمان و مسکونی در محله شاهین ، قیمتی مشابه جنت آباد مرکزی است.

خیابان های معروف شاهین شمالی
بلوار کبیری طامه مشهورترین خیابان شاهین شمالی است. بلوار کبیری طامه از بزرگراه همت تا بزرگراه آبشناسان امتداد داشته و پر ترددترین خیابان شاهین شمالی است.

خیابان مخبری
خیابان مخبری نیز در محله شاهین بسیار معروف است. خیابان مخبری تنها در محله شاهین شمالی امتداد ندارد ، بلکه خیابان مخبری از خیابان جنت آباد مرکزی تا بزرگراه اشرفی اصفهانی در محله پونک جنوبی امتداد دارد.

مراکز معروف محله شاهین

خیابان ۲۰ متری گلستان
ستاد مکانیزه معاینه فنی
مجموعه ورزشی و تالار سوخته سرایی
مجموعه ورزشی خرمشاد
مجموعه ورزشی آریا
مجموعه ورزشی منظر
بوستان های محله شاهین
بوستان ایثار
بوستان میثم
بوستان گلبن
بوستان گلستان
مرکز خرید گلها
بوستان بعثت
بوستان معلم قرآن
بوستان سوسن آبادی

سرای محله شاهین

آدرس و شماره تماس سرای محله شاهین
بزرگراه همت غرب – خیابان کامران کبیری طامه (شاهین شمالی ) – ۲۰ متری گلستان شرقی – داخل پارک گلبن – سرای محله شاهین
تلفن:
۰۲۱ ۴۴۴۵ ۳۹۸۳
۰۲۱ ۴۴۴۸ ۵۵۱۳

5/5 - (1 امتیاز)
عبدل آباد ، اطلاعات کامل محله
الهیه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست