1. صفحه اصلی
 2. محله های تهران
 3. پاتریس لومومبا محله ای کوچک و مدرن + قیمت آپارتمان
پاتریس لومومبا

پاتریس لومومبا محله ای کوچک و مدرن + قیمت آپارتمان

محله پاتریس لومومبا از محلات جنوبی منطقه ۲ تهران است. خیابان پاتریس لومومبا، معروفترین خیابان این محله است که نام محله نیز ااز روی نام این خیابان نامگذاری شده است. ااین محله نیز مانند محله آرژانتین ، جزو معدود محلاتی است که با نام های خارجی درر تهران وجود دارد‌.‌ در شهر تهران معابر بسیاری با نامهای خارجی وجود دارد اما نامگذاری محله ها با نام هایی خارجی بسیار نادر استت و محله پاتریس لومومبا یکی از ابن محله ها است. علت نامگذاری خیابان پاتریس لومومبا، بسیار جالب توجه است. بسیاری این محله را با نام خیابان پاتریس لومومبا شهرآرا میشناسن ، اما باشید توجه داشت که این خیابان خود محله‌های ای مستقل است.قیمت آپارتمان در خیابان پاتریس لومومبا تابع شرایط مکانی و امکانات محلی آن تعیین میی شود و بله دلیل بافت مددرن محله و مجاورت ان با خیابان ستارخان بر قیمت آپارتمان در پاتریس لومومبا تاثیر بسیار زیادی داشته است. خیابان پاتریس ستارخان ، خیابان پاتریس شهرآرا و خیابان پاتریس تهران از نام های دیگر این محله است.

خیابان پاتریس لومومبا کجاست؟

محله پاتریس لومومبا از محله های خیابان ستارخان است که در شرق محله شهرآرا قرار دارد. این محله از شمال با بزرگراه جلال آل احمد ، از جنوب با خیابان ستارخان، از شرق با بزرگراه چمران و از غرب با خیابان پاتریس لومومبا محدود شده و با محله های شهرآرا ، محله نصرت ، محله شریعتی ، محله تهران ویلا ، محله دریان نو ، محله توحید و محله گیشا مجاورت دارد.

تاریخچه محله پاتریس لومومبا

محله پاتریس لومومبا از جمله محله هایی است که هم زمان با محله های دریان نو و تهران ویلا رشد و توسعه خود را آغاز کرد. این اتفاق در دهه ۳۰ و ۴۰ روی داد و از آن زمان بود که پاتریس لومومبا شروع به توسعه و شهرنشینی کرد.

پاتریس لومومبا که بود

پاتریس لومومبا رهبر استقلال جمهوری دموکراتیک کنگو از استعمار کشور بلژیک بود که در سال ۱۹۶۰ توسط نیروهای مخالف دستگیر شده و در تاریخ ۱۷ ژانویه ۱۹۶۱ تیرباران شد. وی مبارزات خود علیه استعمار را در دهه ۵۰ آغاز کرد و پس از یک دهه فعالیت و سخنرانی توانست دستان استعمار بلژیک را از منابع کشور کنگو قطع کرده و پس از سال ها فعالیت سیاسی بنیان کشوری دموکراتیک را به نام جمهوری دموکراتیک کنگو پایه ریزی کرده و خود به عنوان اولین نخست وزیر این کشور مطرح باشد. حکومت او به عنوان نخست وزیر تنها ده هفته به طول انجامید و پس از مدت کوتاهی سازمان سیا با همکاری رئیس جمهور وقت کنگو از سمت خود عزل شده و متواری گردید. پس از دستگیری او را تیرباران کرده ، جسد وی را دفن کردند. به دلیل ترس مخالفان از پاتریس لومومبا پس از دفن مجددا جسد او را از قبر بیرون آورده و در اسید سولفوریک حل کردند و بقایای وی را نیز سوزاندند. نام بزرگ او همواره در یاد مدافعان آزادی و مبارزان علیه استعمار به عنوان مبارزی بزرگ می درخشد.

علت نامگذاری خیابان پاتریس لومومبا

علت نامگذاری خیابان پاتریس لومومبا ، رشادت ها و نحوه اعدام و همدردی ملت ایران با ملت جمهوری دموکراتیک کنگو بوده است.

دسترسی خیابان پاتریس لومومبا

دسترسی خیابان پاتریس لومومبا از خیابان ستارخان و بزرگراه جلال آل احمد است. هر دوی این معابر دسترسی به این خیابان را امکان پذیر کرده و این خیابان از دو معبر اصلی منطقه ۲ تهران قابل دسترسی است. همچنین این محله از طریق دو بزرگراه چمران و بزرگراه جلال آل احمد به مناطق غربی و شمالی تهران مانند مرزداران ، محله سعادت آباد ، محله شهرک غرب ، گیشا ، صادقیه ، سلسبیل و کارون مجاورت دارد. همچنین این محله دسترسی بسیار خوبی به محله هایی مانند فاطمی ، محله بلوار کشاورز و محله های مختلف در مرکز شهر تهران دارد.

حمل و نقل عمومی
وضعیت حمل و نقل عمومی در محله پاتریس لومومبا، بسیار خوب است. این محله از طریق بزرگراه چمران به خطوط بی آر تی و از طریق ستارخان و بزرگراه جلال آل احمد به ناوگان اتوبوسرانی تهران دسترسی مناسبی دارد و خطوط تاکسی رانی بسیاری در مجاورت این محله قرار داشته که بزرگترین این خطوط در میدان توحید قرار دارد.

نزدیکترین ایستگاه مترو به پاتریس لومومبا
نزدیکترین ایستگاه مترو به پاتریس لومومبا، ایستگاه مترو تربیت مدرس در شمال این محله است. در جنوب این محله نیز ایستگاه مترو توحید وجود دارد و این محله از نظر دسترسی به مترو در شرایط خوبی قرار دارد.

امکانات خیابان پاتریس لومومبا

محله پاتریس لومومبا، محله ای کوچک محسوب می شود و به همین دلیل در بافت محلی دارای امکانات بسیار زیادی نیست. اما دسترسی این محله به امکانات شهری در محلات همجوار به سهولت انجام می گیرد و ساکنین محله از این نظر مشکلی را احساس نمی کنند. از نظر مراکز تجاری ، مراکز خرید خیابان پاتریس لومومبا، مراکز خرید شهرآرا و به خصوص مراکز خرید ستارخان دارای شرایط بسیار خوبی هستند. این خیابان ها بافت تجاری بسیار خوبی داشته و برای دسترسی به این امکانات لازم نیست تا به سفرهای طولانی پرداخت. در مورد امکانات درمانی نیز بیمارستان رسول اکرم و بیمارستان امام خمینی در دو طرف این محله وجود دارد و جزو بیمارستان های معتبری هستند که به راحتی می توان به آن ها دسترسی داشت.

بررسی قیمت آپارتمان در پاتریس لومومبا

قیمت آپارتمان در پاتریس لومومبا به دلیل قرار گرفتن در منطقه ۲ تهران و مجاورت با محله هایی گران قیمت مانند گیشا و مرزداران بالاتر از حد متوسط قیمت آپارتمان در تهران است.‌ موضوعات دیگری که بر روی قیمت آپارتمان در پاتریس لومومبا موثرند را می توان به شرح زیر دانست

 • دسترسی مناسب به حمل و نقل عمومی
 • دسترسی مناسب به مترو
 • دسترسی مناسب به بزرگراه های جلال آل احمد و بزرگراه چمران
 • وجود مراکز خرید متعدد
 • بافت مدرن شهرسازی و خیابان کشی های مناسب
 • امکانات تفریحی و فرهنگی بالا

زندگی در خیابان پاتریس لومومبا

اگر به دنبال محله ای برای زندگی می گردید که دسترسی های خوب را همراه با امکانات خوب شهری مانند حمل و نقل عمومی و مترو مناسب داشته باشد ، یکی از بهترین محلات منطقه ۲ از این نظر ، محله پاتریس لومومبا است. این محله از نطر شهرسازی و امکانات آن وضعیت مطلوبی را دارد‌. خیابان پاتریس لومومبا دارای آپارتمان های مدرن بسیاری است و به دلیل ساخته شدن در زمان های متاخر نسبت به بسیاری از محله های تهران ، کمتر از بافت های فرسوده شهری رنج می برد. تمام این موارد از نقاط قوت محله پاتریس لومومبا است. اما اگر بخواهیم قدری نیز درباره نقاط ضعف محله پاتریس لومومبا گفته باشیم می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کمبود سرانه فضای سبز
 • کمبود سرانه فرهنگی
 • وجود ترافیک شدید در معابر اطراف محله
 • وجود آلودگی هوا در ساعات ترافیک در محله
 • عدم وجود پارکینگ بر حسب نیاز محله

با جمع این نتایج می توان ، محله پاتریس لومومبا را محله ای خوب برای سکونت کسانی دانست که با حمل و نقل عمومی وابستگی داشته و در جستجوی محله ای مدرن هستند.

5/5 - (1 امتیاز)
منیریه محله ای با نام منیرالسلطنه + قیمت خانه در منیریه
سنگلج قلب تپنده تهران قدیم (آپدیت 1400)

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست