1. صفحه اصلی
  2. محله های تهران
  3. منظریه تهران کجاست؟ بررسی امکانات و قیمت خانه در منظریه
منظریه تهران

منظریه تهران کجاست؟ بررسی امکانات و قیمت خانه در منظریه

منظریه تهران را محله‌ای کوچک اما لوکس می‌دانند. منظریه از جمله محله‌های منطقه ۱ تهران است که در منطقه شمیرانات تهران قرار دارد. منظریه تهران‌گر چه محله‌ای کوچک در شمال تهران است، اما شهرت این محله بسیار بیش از بسیاری از محله‌های بزرگ تهران است. شهرت محله منظریه به خانه‌های لوکس و باغ ویلا‌های آن است که توانسته است، بهترین شرایط را برای زندگی در منظریه ایجاد کند. قیمت خانه و آپارتمان در منظریه در رده‌های اول قیمت خانه و آپارتمان در بین محله‌های تهران است، چرا که این محله از محله‌های لوکس تهران بوده و همچنین در بین محله‌های بسیار گرانقیمت تهران قرار دارد.

منظریه تهران کجاست؟

محله منظریه تهران یکی از محله‌های زیبای بالاشهر تهران است. محله منظریه در ارتفاع ۱۷۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و به همین دلیل دارای آب و هوای بسیار خوبی را برای زندگی دارد. محله منظریه تهران از جمله محله‌های منطقه شمیرانات قرار دارد و به دلیل قرار داشتن در بین محله‌های لوکس تهران، جزء محله‌های بالا شهر تهران محسوب می‌شود. منظریه تهران از شمال با بزرگراه صدر، از جنوب با خیابان شهید کلاهدوز و خیابان سنجابی، از غرب با بلوار کاوه و از شرق با دیباجی جنوبی محدود شده و با محله‌های قیطریه، چیذر، دروس، اختیاریه، فرمانیه، پاسداران، قلهک و صدر مجاورت دارد.

خیابان منظریه تهران کجاست؟

خیابان منظریه تهران یکی از خیابان‌های مهم در منطقه ۱ تهران است. خیابان منظریه در منطقه منظریه قرار دارد. این خیابان از سه راه شیرآبادی تا بزرگراه صدر امتداد دارد و نقش بسیار مهمی را در محور‌های مواصلاتی این منطقه ایفا می‌کند، خیابان منظریه از بهترین خیابان‌های تهران برای زندگی است. بسیاری از خیابان‌های اطراف منظریه دارای شرایط بسیار مناسبی برای زندگی هستند و بخشی از خانه‌های لوکس شمیرانات در این خیابان‌ها وجود دارند.

تاریخچه منظریه

منظریه در گذشته جزئی از اراضی قیطریه محسوب می‌شد و در حوزه تاریخچه منطقه قیطریه قرار داشت. در زمان قاجار باغی بزرگ در این منطقه وجود داشت که به باغ منظریه شهرت داشت. باغ منظریه در در زمان ناصرالدین شاه قاجار توسط سلطان مراد میرزا که به به حسام‌السلطنه معروف بوده و یکی از امرای ارتش در آن زمان بود ایجاد شد و به همین دلیل نام منظریه در آن زمان، حسام آباد بود.
حسام السلطنه در زمان خود، شروع به بنای ساختمانی کرد که اکنون به نام عمارت مرکزی معروف است، اما قبل از اتمام آن، این عمارت را به کامران میرزا برادر مظفرالدین شاه فروخت. سپس محمد علیشاه منظریه را به مبلغ ۲۵ هزار تومان از کامران میرزا خریده باغ منظریه را جزء املاک سلطنتی قرار داد. در زمان احمد شاه منظریه به آقای شعبان علی قراگزلو معروف به باغبانباشی اجاره داده شد. باغبان باشی سرباغبان منظریه بوده و تا سال ۱۳۵۲ فعالیت باغبانی رازیر نظر داشت. در سال ۱۳۰۰ بود که باغ منظریه جزء املاک وزارت دارایی درآمد. در اوایل حکومت پهلوی و زمان رضاشاه باغ منظریه جزء املاک سلطنتی شد و تا سال‌ها نیز به همین ترتیب باقی ماند. پس از انقلاب این باغ مصادره گردید و هم‌اکنون با نام اردوگاه شهید باهنر در اختیار آموزش و پرورش است.

دسترسی منظریه تهران

منظریه تهران از طریق بزرگراه صدر، بلوار کاوه، خیابان پاسداران و خیابان دیباجی جنوبی قابل دسترسی است و به همین دلیل جزء محله‌های خوش مسیر شمیرانات است که دسترسی بسیار خوبی به بزرگراه‌ها و خیابان‌های مشهور منطقه ۱ تهران دارد.

مترو
نزدیکترین‌ایستگاه مترو به منظریه، ‌ایستگاه مترو شهید صدر است که در خیابان شریعتی قرار دارد.

امکانات تفریحی منظریه

منظریه از جمله مناطقی است که دسترسی بسیار مناسبی را به مناطق تفریحی شمیرانات دارد و می‌توان به راحتی از این محله برای بازدید بسیاری از جا‌های دیدنی تهران اقدام کرد.

بوستان جمشیدیه
بوستان معروف جمشیدیه تهران در مجاورت این منطقه واقع شده است، برای رسیدن به این بوستان کافی است خیابان فیضیه را امتداد داده و وارد خیابان‌امیدوار شوید و خود را به پارک جمشیدیه برسانید. پارک جمشیدیه درست در انتهای این خیابان قرار دارد. از دیگر پارک‌های محله منظریه می‌توان به پارک ارغوان اشاره کرد که در ضلع شرقی این محله واقع شده است.
از مراکز تاریخی نزدیک محله منظریه می‌توان به مجموعه کاخ نیاوران، کاخ صاحبقرانیه و موزه خودرو‌های اختصاصی شاه اشاره کرد که بازدید از آن‌ها خالی از لطف نخواهد بود.

مراکز خرید منظریه
منطقه منظریه در مجاورت بخشی از بهترین مراکز خرید تهران قرار دارد. مراکز خرید نیاوران و فرمانیه در مجاورت این منطقه قرار داشته و ساکنین منظریه می‌توانند از این مراکز استفاده کنند. از دیگر مراکز خرید این محله می‌توان به شهر کتاب نیاوران و مرکز خرید نارون اشاره کرد. هر دو این فروشگاه‌ها در اطراف خیابان باهنر هستند که در مجاورت منظریه واقع شده‌اند.

قیمت خانه در منظریه

منظریه تهران یکی از گرانترین محله‌های شهر تهران است. منظریه تهران دارای کلنگی‌ها و خانه‌های بسیار گران قیمتی است و به دلیل بالا بودن قیمت خانه و کلنگی در این منطقه، آپارتمان‌های منظریه نیز با بالاترین قیمت‌ها خرید و فروش می‌شود. قیمت آپارتمان در کل این محدوده در زمره بالاترین قیمت‌های آپارتمان در تهران است. اگر قصد خرید خانه در منظریه را دارید باید بدانید که‌گر چه منظریه تهران محله کوچکی است اما در نوع خود محله‌ای بسیار لوکس است و برای خرید خانه در این محله باید در سطح محله‌های گران تهران هزینه کنید. منظریه تهران، یکی از محله‌هایی است که هنوز دارای خانه‌های بسیار زیادی است که به صورت خانه ویلا از زمان قدیم باقی مانده است، اما به دلیل تقاضای زیاد برای خرید خانه در این منطقه، خرید و فروش خانه در آن با قیمت‌هایی بسیار گران همراه است.

زندگی در منظریه

منظریه تهران از جمله محله‌های بالا شهر تهران بوده و دارای محاسن بسیار زیادی برای زندگی است. منظریه تهران دارای دسترسی‌های مناسبی به بزرگراه صدر و خیابان شریعتی و پاسداران است و به همین دلیل از محله‌های خوش مسیر تهران به حساب می‌آید و باید گفت که دسترسی این محله به‌حمل و نقل عمومی، دسترسی متوسطی است، چرا که حمل و نقل عمومی منظریه در پیرامون محله در جریان بوده و این محله دارای مترو اختصاصی نیست. دسترسی منظریه به مراکز خرید تهران در محله‌های اطراف آن مانند پاسداران و نیاوران بسیار مطلوب است و همچنین این محله در کنار مراکز تفریحی زیبایی قرار دارد که جزء بهترین جا‌های دیدنی تهران هستند. بافت شهرسازی منظریه بافتی نسبتاً مدرن است و دارای سازه‌های بسیار خوبی است و می‌تواند شرایط خوبی را برای زندگی تأمین کند.

اگر خواسته باشیم قدری درباره مشکلات منظریه صحبت کنیم، باید گفت که ترافیک آزار دهنده محور‌های مواصلاتی منظریه در بزرگراه صدر و خیابان شریعتی و خیابان پاسداران، از جمله مشکلات منظریه است، اما این مشکل در منظریه به مانند برخی از محله‌های شمیرانات جدی به نظر نمی‌رسد. از دیگر مواردی که می‌توان درباره این محله اذعان داشت تعیین جدید و ثغور منظریه است که دارای حدود و ثغور مشخص نبوده و این موضوع مشکلاتی را به لحاظ هویتی برای این محله ایجاد کرده است.

4.9/5 - (29 امتیاز)
گلابدره کجاست؟ آدرس و زیبایی‌های گلابدره تجریش
محله حکمت تهران کجاست؟ بررسی شرایط زندگی در محله حکمت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست